PETŐFI-KUPA

  1. október 17-én intézményünkben XI. alkalommal került megrendezésre a hagyománnyá vált „Petőfi-Kupa” elnevezésű teremlabdarúgó torna. Iskolánk ifjú sportolói nagy érdeklődést mutatnak a labdarúgás iránt, ezért az elmúlt időszakban szorgalmasan, kitartóan gyakoroltak, edzettek, hogy a tornán számot adjanak fizikai és technikai tudásukról.

A labdarúgásnak, mint bármely más sportnak számos egészségügyi előnye van. A foci hatására fejlődik a gyerekek izomereje, gyorsasága, állóképessége, mozgáskoordinációja. A  futball emellett megtanítja a gyerekeket a csapatban való gondolkodásra, a felelősségvállalásra, az egyéni törekvéseknek a közösségi érdek alá rendelésére, illetve a sportszerű és önzetlen viselkedésre.

A teremlabdarúgó tornát, mint minden évben, most is nagy érdeklődés övezte, mind a sportolók, mind a szurkolók részéről. Az idén négy csapat labdarúgói neveztek be és mérték össze fizikai és technikai tudásukat. A torna nagyon jó hangulatban telt és izgalmas, szoros mérkőzésekben is bővelkedett.

A következő eredmények születtek:

  1. Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola csapata
  2. Megyaszói Mészáros Lőrinc Körzeti Általános Iskola csapata
  • Legyesbényei Zalay Andor Általános Iskola csapata
  1. Taktaharkányi Apáczai Csere János Általános Iskola csapata

Gratulálunk minden résztvevő csapatnak!

PÁLYAORIENTÁCIÓ

NYÍLT NAPON AZ MG-BEN

Iskolánk nyolcadik osztályos tanulói osztályfőnökük vezetésével 2023. október 12-én a Tokaj-Hegyalja Egyetem Tokaji Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium nyílt napjára látogattak el, ahol megismerkedhettek az intézmény következő tanévben induló képzéseivel. Majd ellátogattak a Tokaj-Hétszőlő Szőlőbirtokra. A gyerekek a szőlőfeldolgozót és palackozót magába foglaló borászati központba is ellátogattak, ahol a szőlőtermesztés, a szőlőfeldolgozás és a palackozás  munkafolyamataiba nyertek betekintést.

TOVÁBBTANULÁS, PÁLYAVÁLASZTÁS

Pályaorientációs programunk keretében egy volt tanítványunk Bódi Gabriella a Szerencsi SZC Tokaji Ferenc Technikum, Szakgimnázium és Gimnáziumból diákja látogatott el hozzánk és tartott tájékoztatást  a továbbtanulás előtt álló nyolcadikos diákoknak a középiskolai életről, az iskolájáról, a tapasztalatairól.

SZAKMA SZIGET

A gyermekek életútjának az első, egyik legfontosabb állomása az iskolaválasztás. Csakhogy 14 évesen felelős döntés meghozatalára megfelelő támogatás hiányában nem képesek. Iskolánk kiemelt feladatának tartja, hogy tanítványaink képességeinek megfelelő középiskolában folytathassák tanulmányaikat.

Pályaorientáció színterei:

  • Pályaorientációs órák: az órarendbe beépített, tudatos pályaválasztási tanácsadás, mely során megismerik a választható szakmákat.
  • Osztályfőnöki órák: az osztályfőnöki órákon lehetőség van kötetlen beszélgetések, csoport foglalkozások szervezésére, ahol előtérbe kerülhetnek a tanulók elképzelései.

A pályaorientációs órák feladata, hogy minél több információt gyűjtsenek össze a szakmákról, a választott szakma képzési lehetőségeiről, tovább lépései lehetőségeiről és a munka világában való elhelyezkedéséről.

Fontos az, hogy mindenki megtalálja azt a szakmát, életpályát, amiben hivatásaként kiteljesedhet, és ezáltal boldog és elégedett ember legyen.

„SZABAD A PÁLYA!”

PÁLYAVÁLASZTÁSI KIÁLLÍTÁSON JÁRTUNK

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal 22. alkalommal rendezte meg a „Szabad a pálya!” Pályaválasztási Kiállítást, melyre iskolánk hetedik és nyolcadik osztályos tanulói is ellátogattak osztályfőnökeik kíséretében. Az esemény a Miskolci Egyetem főépületében zajlott. A rendezvény célja, hogy hozzásegítse a tanulókat és a szülőket a munkaerőpiaci igényeknek megfelelő pályaválasztási döntéshez. Több mint hatvan kiállító várta az érdeklődőket, ahol a tanulók tájékozódhattak a képzőintézményekről. Nemcsak az iskolák, de a cégek és gazdasági szereplők is jelen voltak, amelyek a szakmák elvégzése után várják a fiatalokat munkavállalóként. A gyerekek a kiállításon a vármegye szinte minden iskolájával találkozhattak, információkat szerezhettek az iskolákat képviselő fiataloktól és tanároktól, ezzel segítve a diákokat a tudatos döntés meghozatalában. A rendezvény célja, hogy a tájékoztatáson keresztül közelebb hozza a résztvevőket az álmaikhoz és a jövőjükhöz.

 

MESTERPROGRAM BESZÁMOLÓ 2. részterv 2021.09.01-2023.08.30.

Készítette: Szabóné Sallai Judit
mesterpedagógus

Mesterprogramom 2. résztervének megvalósítását 2021. szeptember 1-jén kezdtem el,
melyben az alábbi célokat tűztem ki:
- a pedagógusjelöltek és pedagógustársak oly módon segítése, hogy
kompetenciáik és oktatási módszereik tervszerűen és tudatosan fejlődjenek,
- együttműködő kapcsolat kialakítása a pedagógusjelölt felsőfokú oktatási
intézményével és más mentorokkal,
- a pályakezdők szocializációjának, intézményi beilleszkedésének és szakmai
fejlődésének támogatása.

A célok elérésének érdekében elvégzett tevékenységeim a 4 dimenziós kritériumrendszer
alapján

1. Tudatos szakmai fejlődés
Szakmai tudásom bővítése, szélesítése érdekében igyekszek minden lehetőséget kihasználni
szakmai napok, továbbképzések, műhelymunkák alkalmával, melyeken saját magam is
előadásokat tartok, melyekkel hozzájárulok pedagógustársaim szakmai fejlődéséhez.

Szakmai napok, rendezvények:
- 2021 októberében intézményünk őszi szakmai napján előadást tartottam a pedagógusok
motivációjáról: Pedagógus-pálya-motiváció címmel. Fő gondolatom a következő volt, melyet
bővebben kifejtettem kollégáim számára: Az oktatási rendszerek sikerességének kulcsa a
pedagógus. Kifejtettem a pedagógusok lelki egészségének és személyiségjellemzőinek szerepét
a pályán maradásban is.
-2022. áprilisban a Miskolci POK által szervezett Tavaszi Pedagógiai Napok plenáris ülésén
vettem részt, ahol a mai változó kommunikációról, a konfliktuskezelésről hallgattam
előadásokat, majd a szekcióülésen bemutatót tartottam iskolánk LEGO programjáról, melyben
ismertettem annak szerepét és alkalmazásának lehetőségeit a matematika, a szövegértés,
valamint a drámajáték oktatás területén.
-Inclusion4Schools Program és a Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola közös Nyitott
Iskola Tudásmegosztó "Megküzdési stratégiák a továbbtanulás mindennapjaihoz" című
rendezvényén vettem részt, itt helyben, Taktakenézen, képviseltem az alsós
munkaközösségünket.

 

-2022. augusztusban a Miskolci POK által szervezett Tanévkezdő Szakmai Napon vettem részt,
melynek helyszíne a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Kazinczy Ferenc
Tagiskolája volt. A plenáris nap délelőttjén a „A pedagógusok lelki egészsége: Burnout” és a
„Hiperaktív gyermekek integrált nevelése” című előadásokat hallgattam meg, melyek tartalmi
mondanivalóját intézményünk tanévnyitó értekezletén továbbítottam pedagógustársaimnak is.
A délutáni szekció ülésen is részt vettem, ahol a fenntarthatóság volt a téma. Intézményünk is
bemutatkozott: igazgató asszony mutatta be ÖKO programunkat.
2023. szeptemberben az Oltalom Karitatív Egyesület szervezésében „Legyél a padtársam!”
Párbeszéd egy befogadó társadalomért az Inclusion4Schools projekt keretében Budapesten
vettem részt, ahol bemutattam iskolánk jó gyakorlatait, melyek a hátrányos helyzetű gyermekek
integrációját segítik elő. Előadásom témája: „Legyen öröm a tanulás!” komplex motivációt
segítő programunk élménypedagógiai módszerekkel, tevékenykedtetéssel, IKT eszközök
segítségével való bemutatása, mely Pecha Kucha stílusú workshopban zajlott és online is
közvetítették. Az őszi nevelési értekezleten beszámoltam a nevelőtestületnek erről a
programról, elmondtam tapasztalataimat és átadtam az ott szerzett jó gyakorlatok jellemzőit.
2023. októberében a tématerületi munkacsoport tagjaként részt vettem a szakmai nap
megszervezésében, a meghívó elkészítésében. A téma: A fejlesztő értékelés.
Gondolatindítóként előadást tartottam: ”A fejlesztő értékelés, mint a motiváló tanítás alapköve”
címmel.
-Továbbképzések:
-Tehetségdiagnosztika, Taktakenéz 5 óra
-Út a szabadsághoz: az állampolgári kompetencia fejlesztési lehetőségei a közép- és kelet-
európai rendszerváltás tükrében, Mezőkövesd 30 óra
-A Kulturális közösségfejlesztés gyakorlata, online 60 óra
2. Feltáró-elemző tevékenység
A feltáró-elemző tevékenység rendszeresen jelen volt munkám folyamatában ebben a
beszámolási időszakban is. Vizsgálódást folytattam a tanulók körében.
Fontos volt számomra, hogy megismerjem intézményünk tanulóinak képességeit és készségeit
egyaránt. Elvégzett és kiértékelt mérések:
- Az első osztályosok DIFER mérés eredményeit elemeztem, ezzel feltérképeztem
képességeinek szintjeit, melyek alapján alakultak ki a csoportok. Az óvónők is részt vettek a
megbeszélésen, az eredményekről szóló diagramos elemzéseket megtekintették és nyomtatott
formában meg is kapták.
Októberben a 3. osztályosok DIFER mérése is megtörtént, a fejlődés kimutatható lett.
- A félévi és évvégi mérések eredményeit kielemeztem, melyeket az értékelő értekezleten
ismertettem a kollégákkal.
-A 4. osztályosok tanulási attitűd és stílus vizsgálata és az eredmények értékelése megtörtént,
melyeket a tavaszi szakmai napon ismertettem a nevelőtestülettel.

3. Fejlesztő-támogató tevékenység

-A pedagógus munka elhivatottsághoz, a kiégés ellen könyvtári könyveket ajánlottam.
-A tanmenetek elkészítését koordináltam, szakmai segítséget adtam, ellenőriztem.
-A gyógypedagógussal közreműködve elkészültek a fejlesztési tervek.
-K. A. pedagógustársamnak segítettem szakmai ötletekkel, tanácsokkal a portfólió
elkészítésében, feltöltésében.
-A pedagógusjelölt szakdolgozatának tagolásában, tartalmának felépítésében, a kutatás
megvalósításában segítettem: mit tartalmazzon a bevezető, befejező rész, az elkészült
diagramok elemzésében, értékelésében nyújtottam támogatást.
A pedagógusjelölt záróvizsga felkészülésében nyújtottam támogatást: az óra felépítését
megbeszéltük, az óravázlatot áttekintettem, az órai előkészületekben segítettem, részt vettem
annak értékelésében, mely a főiskolai gyakorlat vezetővel közös volt.
-„A LEGO matek alkalmazása” előadás anyagát kollégáimmal megosztottam.
-A tankönyvrendelés időszakában a pedagógusokkal egyeztettem a tankönyvek
megválasztásával kapcsolatban, megosztottuk egymással véleményeinket, közösen döntöttünk
a könyvek kiválasztásában.
4. Fejlesztő-újító tevékenység
-Iskolánkban a tanévzárás után pedagógustársaimmal táborokat szervezem a TOP 5.3.1. "Jó itt
élni!" pályázat keretében.
Csoportom témája volt: Erdők - mezők állatvilága - avagy az őshonos állatok/növények
népdalainkban, népmeséinkben. A hét során kézügyességet, mozgáskultúrát, közösséget
erősítő, tanulást támogató programokban vehettek részt: állatképek színezése, csoportosítása,
állatok és növények neveinek keresése népdalok szövegeiben, majd azok éneklése furulyával
kísérve, népi gyermekjátékok közös eljátszása, állatok mozgásának utánzása, környezetünk
tisztaságára való odafigyelés.
-Iskolánk Boldog Iskola. Az ehhez szükséges továbbképzés elvégzése után 1-2-3-4.
osztályokban 1óra/hó/osztály boldogság órákat tartottam. A program minden hónapjában olyan
témát jártunk körül, mely segítette és támogatta a gyerekeket a hétköznapi problémákkal való
megküzdésben, és a folyamatos önismereti fejlesztéssel és boldogságérzetet fokozó technikák
bemutatásával személyes, lelki egészségüket is tápláló kompetenciáikat fejlesztették. A hónap
végére elkészültek a témához a plakátok is.

Taktakenéz, 2023. 09.28.
Szabóné Sallai Judit
mesterpedagógus

 

TÁNCOKTATÁS

Iskolánkban a táncot a nyíregyházi T-DANCE Alapfokú Művészeti Iskola táncpedagógusa, Máté István tanítja. A táncoktatás célja az egészséges életmódra nevelés, a testtudat kialakítása, a mozgáskultúra fejlesztése, a közösséghez tartozás érzésének erősítése, a közös élmény biztosítása, a tanulók pályára irányítása. A tánc által fejleszthető képességek: a mozgásgyakorlatok által a mozgáskoordináció, ügyességi, szemkoordináció, önuralom, koncentráció, memória, kreativitás, improvizálás, másolás képességének fejlesztése. A táncórákon a jókedv, a leleményesség, a kapcsolaterősítő, a megfigyelés, közérzetjavító, térbeli tájékozódás, egymásra figyelés a jellemző.

ISKOLAI HITTAN OKTATÁS

REFORMÁTUS HITTAN

Iskolánkban ebben a tanévben is elkezdődtek a hittan órák. A református hittanórákat Nagytiszteletű Nagy Károly református lelkész tartja. A református hittan órán sokféle módszer és tevékenység történik. A csoport általában közös imádsággal kezdi és zárja az órát. A tanórák része az éneklés, mely során keresztyén gyermek- és ifjúsági énekeket, valamint Református Énekeskönyvi énekeket sajátítanak el a gyermekek. Bibliai történeteket hallgatnak meg és dolgoznak fel közösen. Ezekhez kapcsolódóan erkölcsi élethelyzeteket és szituációkat dolgoznak fel együtt.

 

KATOLIKUS HITTAN

A katolikus hittanórákat Horváth Zsolt hitoktató tartja. A katolikus hittan órán bibliai történeteken keresztül, Jézus tanítása és a katolikus Egyház tanításai alapján a gyerekek - életkori sajátosságaiknak megfelelően - megismerkedhetnek Isten szeretetével, Istennel élő kapcsolatot alakíthatnak ki, aki biztos támasz az életükben. Fejlődik erkölcsi érzékük, lelkiismeretük, miközben maradandó értékeket erősítenek meg magukban, fejlődnek bennük azok a pozitív belső késztetések, illetve erények, amelyek segítenek a jó és rossz felismerésében, értékeken alapuló, felelős döntés meghozásában.

 

NEMZETI ÜNNEPEINK

ARADI VÉRTANÚK EMLÉKNAPJA

„S a hősöknek meg kellett halnia!

És meghaltak, dicsőn, mint az istenek…

létük munkája: történelem.

Nevük tíz milljó magyar szívben remeg

S élni fog, amíg csak egy magyar terem!

Dicsőségük zsoltár a honfiszájon:

Örökké él az aradi Tizenhárom!…”

(Kerecseny János: Az aradi tizenhárom)

 

Iskolánk tanulói nemzeti gyásznapunkon az iskolai emlékfal előtt osztálykeretben emlékeztek meg osztályfőnökeik vezetésével az 1848-1849-es szabadságharc vértanúiról, főképpen Batthyány Lajos miniszterelnökről és az Aradon kivégzett 12 tábornokról és egy ezredesről. Az iskolai emlékfalat az 5. osztály készítette, osztályfőnökük, Lesnyószki Lászlóné irányításával.

 

  1. OKTÓBER 23.

„Én népem! múltba vagy jövőbe nézz:
Magyarnak lenni oly bús, oly nehéz!…
De túl minden bún, minden szenvedésen,
Önérzetünket nem feledve mégsem,
Nagy szívvel, melyben nem apad a hűség,
Magyarnak lenni büszke gyönyörűség.”

(Sajó Sándor: Magyarnak lenni)

 

Intézményünk 2023. október 20-án tartotta ünnepi megemlékezését az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére. A megemlékezés a Himnusz eléneklésével kezdődött, majd az iskola hatodik osztályos tanulói elevenítették fel az 1956-os eseményeket. A diákok előadását versek, prózák, zenerészletek és korabeli jelenetek vetítése gazdagította. Az ünnepi műsort a harmadik osztályosok tánca és az énekkar tette még színesebbé.

A műsort előadta: 6. osztály, 3. osztály

A műsort összeállította és betanította: Karászi Tibor osztályfőnök

A táncot betanította: Battáné Tóth Krisztina osztályfőnök

Máté István tánctanár

Az énekkart felkészítette: Vargáné Kozsik Judit tanár

 

Gratulálunk a felkészítőknek és a szereplőknek a színvonalas műsorhoz!

 

KOSZORÚZÁS – 1956

 

Diákjaink több formában is megemlékeztek 1956 hőseiről. Az ünnepi megemlékező műsor kiegészítéseként az alsó tagozatos gyerekek osztálykeretben lyukas zászlókat készítettek a nemzeti ünnep alkalmából, melyeket aztán elhelyeztek az iskola udvarán található 3-as kopjafa mellett. A tanító nénik igyekeztek a kisiskolások számára érthető módon és formában elmagyarázni a nemzeti ünnep jelentőségét és fontosságát.

Az iskolavezetés és a Diákönkormányzat tagjai koszorút helyeztek el a kopjafánál, ezzel fejezve ki tiszteletüket az 1956-os forradalom és szabadságharc hősei és ártatlan áldozatai iránt.

LABDARÚGÁS

MINDENKI TEHETSÉGES VALAMIBEN…

 

csak fel kell fedezni a benne szunnyadó tehetséget.  A mi gyerekeink közül sokan szeretik a különböző mozgásformákat, a sportokat, különösen népszerű a LABDARÚGÁS.

A sport megtanít becsületesen győzni, vagy emelt fővel veszíteni,

a sport tehát mindenre megtanít.„

(Ernest Hemingway)

Hol és hogyan alakult ki a labdarúgás?  Nézzünk egy rövid történelmi áttekintést e kedvelt sportágról!

Az európai labdarúgás kialakulását számos kultúra magáénak vallja. Elég csak a görögöknél ismert spahairára, vagy a latinok által kedvelt harpastumra gondolni. Az azonban teljesen nyilvánvaló, hogy az első labdarúgó szövetség Angliában alakult meg Football Association (FA) néven 1863-ban.

Korabeli feljegyzések szerint 1893-ban a Budai Főgimnáziumban már Szafka Manó tornatanár vezetésével – aki Londonból hozott futball-labdát – megkezdte e labdajáték gyakorlását tanítványival. A dolog szépséghibája csupán az volt, hogy a szabálykönyvet rosszul fordították le, és kézzel terelgették a labdát. Később természetesen orvosolták a problémát, egyre nagyobb nézőközönséget vonzva.

Községünkben 1993-ban alakult meg a labdarúgó szakosztály. Minden focicsapatnak fontos a megfelelő minőségű és képzettségű utánpótlás nevelés. A Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskolában heti két alkalommal vesznek részt a gyerekek labdarúgó edzéseken. Az alsós és felsős tanulók rendkívül nagy számban látogatják ezeket a foglalkozásokat, az állandó összlétszám 50 fő körül mozog.

„Nem a győzelem a fontos, hanem a jellem fejlesztése és a gyakorlatok tökéletesítése.”

(Funakosi Gicsin)

 

TEHETSÉGGONDOZÓ LABDARÚGÓ ÉS TEQBALL KUPA

Iskolánk tanulói 2023. október 4-én örömmel vettek részt a Szerencsi Tankerületi Központ által szervezett Tehetséggondozó labdarúgó és teqball kupán, mely Megyaszón került megrendezésre. A tornán 13 csapat mérte össze tudását és ügyességét. A gyerekeknek a nap folyamán lehetőségük nyílt találkozni az egykori többszörös válogatott labdarúgóval, Vincze Ottóval is.

BOZSIK-PROGRAM

Tokajban és Taktaharkányban kerültek megrendezésre a Bozsik Intézményi Program keretein belül a II. és III. korcsoportos tanulók őszi fesztiváljai, melyeken a mi kis labdarúgóink is képviseltették magukat.

A program célja minél fiatalabb korban megtalálni a tehetségeket, továbbá a labdarúgás népszerűségének fenntartása, a foci szeretetének erősítése és a Fair Play szellemiség és magatartásforma érvényre juttatása.

A fesztiválon a mérkőzések több pályán és több formában zajlottak. Iskolánk tanulói most is bizonyították tehetségüket, ügyességüket.

DIÁKOLIMPIA

ELŐKÉSZÜLETI MECCS

Iskolánk IV. korcsoportos focistái Tiszalúcon vettek részt egy jó hangulatú kispályás labdarúgó tornán. A gyerekeknek itt lehetőségük nyílt arra, hogy a mérkőzések során számot adjanak technikai és taktikai tudásukról. A focistáink most is bizonyították tehetségüket, a szoros mezőnyben sikerült megszerezniük az első helyet.

FUTSAL

A futsal egy kispályás labdajáték, amely a világ minden táján és Európa nagy részén is nagy népszerűségnek örvend. A futsalt egy futball-pályánál kisebb, keményborítású pályán játszák, főként zárt térben. A futsal tulajdonképpen a teremlabdarúgás hivatalos UEFA és FIFA változata. Két csapat játssza, mindkét csapatban 4 mezőnyjátékos és egy kapus van. A játékot az teszi érdekessé, hogy sokkal több benne a folyamatos mozgás, cselezés és lövés, ezért nagyfokú ügyességet és koncentrációt igényel. Négyes méretű labdával játsszák, amely kisebb, mint a hagyományos labdarúgó labda.

Intézményünk IV. korcsoportos focistái Mádon, a Diákolimpia Futsal kategóriában megrendezett labdarúgó tornán képviselték iskolánkat és mérték össze ügyességüket, erőnlétüket, állóképességüket, gyorsaságukat, taktikai és technikai tudásukat a jelenlévő iskolák csapataival. Tehetséges labdarúgóinknak sikerült megszerezniük az ezüstérmet.

A focicsapat tagjai:

Budai Brájen 7. oszt.

Farkas Dominik 7. oszt.

Kiss Rikárdó Junior 8. oszt.

Lakatos Norbert 8. oszt.

Lakatos Rikárdó 6. oszt.

Ruszó Béla Renátó 7. oszt.

Tóth Joel Izsák 6. oszt.

Vadász Adrián Ronáldó 8. oszt.

Gratulálunk a szép eredményhez a focicsapatnak és edzőjüknek, Halász Tamásnak!

 

Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság felhívása

Az internet széleskörű elterjedésével, az online vásárlások, pénzügyi tranzakciók jelentős mértékű növekedésével párhuzamosan az adathalászok is egyre kifinomultabb módszerekkel és egyre gyakrabban próbálják megszerezni a felhasználói adatokat, beleértve a netbanki, illetve a bankkártya adatokat A digitalizáció fejlődése magával hozta a kibertérben megvalósuló bűncselekmények számának növekedését, az elkövetések egyre intellektuálisabb módon történő megvalósulását. Ez a veszély már nemcsak a felnőtt lakosságot, hanem az iskoláskorú korosztályt is fenyegeti.
Az online térben elkövetett bűncselekmények számának folyamatos növekedésére reagálva a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság (továbbiakban: VMRFK) Bűnmegelőzési Osztálya az online térben elkövetett csalások megelőzésére és az ezzel kapcsolatos preventív információk minél szélesebb körű terjesztésére programot dolgozott ki.
Ennek egyik fontos célja a felhasználók adatainak védelme és az anyagi veszteség elkerülésének érdekében a folyamatos információátadás, az online térben elkövetett csalásokkal szembeni kellő önvédelmi rutin és tudatosság kialakítása a felnőtt és a fiatalkorú lakosság körében.

A MAGYAR NÉPMESE NAPJA – SZEPTEMBER 30.

EGYSZER VOLT, HOL NEM VOLT…

A Magyar Népmese Napjának Benedek Elek híres mesemondó születésnapját jelölték ki, melyet a Magyar Olvasástársaság kezdeményezésére 2005 óta ünnepeljük. Célja, hogy a népmesék fennmaradjanak és a mesékben élő bölcsességek tovább jussanak a fiatalabb generációk számára.

Alsó tagozatos tanulóink osztálykeretben, csoportos munkaformában feladatlap megoldásával és puzzle kirakásával emlékeztek híres mesegyűjtőnkre, majd iskolánk könyvtárában „A só” című  mesét tekintették meg. Ezután a tanulók elmesélték a mese tartalmát és megfogalmazták az üzenetét: A szeretetet ne a dolgok értékével mérjük!

A program elérte a célját, hiszen minden tanuló gazdagodott egy új mesével és annak tanító bölcsességével!

 

“A mese az élet legősibb leckéjét tanítja meg nekünk: a szeretet erejét és a bátorság fontosságát.” (Alan Alexander Milne)