HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


NEMZETI ÜNNEP – 1848. MÁRCIUS 15.

Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc Magyarország újkori történetének egyik legmeghatározóbb eseménye, a nemzeti identitás egyik alapköve. A magyarság 176 éve minden évben megemlékezik egyik legnagyobb történelmi eseményéről. A Magyar Országgyűlés 1991-es határozata értelmében március 15-e az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kezdetének, a modern parlamentáris Magyarország megszületésének napja és a Magyar Köztársaság nemzeti ünnepe.

Az 1848-49-es polgári forradalom és szabadságharc kezdete ez a nap, melynek célja a függetlenség kivívása és az alkotmányos berendezkedés megteremtése volt. A forradalmat indító március 15-e jelkép lett: a kivívott szabadság megőrzésének és az elvesztett szabadság visszaszerzésének szimbóluma.

1848-ban ezen a napon nyomtatták a magyar sajtó első szabad termékeit a Tizenkét pontot és a Nemzeti dalt.

 

Iskolánk 2024. március 14-én tartotta ünnepi megemlékezését az 1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére. A megemlékezés a Himnusz eléneklésével kezdődött, majd Halász Tamás igazgató úr osztotta meg a jelenlévőkkel ünnepi gondolatait. Ezt követően az iskola hetedik osztályos tanulói elevenítették fel az 1848/49-es eseményeket. A diákok előadását versek, prózák, zenerészletek és korabeli fotók vetítése gazdagította. Az ünnepi műsort a negyedik osztályosok tánca és az énekkar tette még színesebbé.

A műsort előadta: 7. osztály, 4. osztály

A műsort összeállította és betanította: Vargáné Kozsik Judit osztályfőnök

A táncot betanította: Szabóné Sallai Judit osztályfőnök

Az énekkart felkészítette: Vargáné Kozsik Judit tanárnő

 

Gratulálunk a felkészítőknek és a szereplőknek a színvonalas műsorhoz!