HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


POLGÁRŐR – DÖK TALÁLKOZÓ

POLGÁRŐRSÉG SZEREPE, FELADATA – TAKTAKENÉZI POLGÁRŐRSÉG

A Polgárőrség Magyarország egyik nagy létszámú, társadalmi szervezete. Célja az ország közrendje és közbiztonsága fenntartásának segítése, a határőrizetben, a környezet- és természetvédelemben, a veszélyhelyzetek megelőzésében és kezelésében, a társadalmi bűnmegelőzésben való lakossági részvétel, illetve az önkormányzatok és a lakosság közötti bizalom erősítése, továbbá a helyi közbiztonság közösségi védelme. A Diákönkormányzat tagjai között többen is érdeklődnek a helyi Taktakenézi Polgárőrség munkája iránt, ezért egy előadást hallgathattak meg ebben a témában, ezt követően pedig beszélgetés következett az aktuális témákról és a halottakkal kapcsolatosan.