CSAK A FOCI

BOZSIK-PROGRAM

Szeptember 24-én Tokajban került megrendezésre a Bozsik Intézményi Program keretein belül a II. korcsoportos tanulók őszi fesztiválja, melyen a mi kis labdarúgóink is képviseltették magukat.

A fesztiválon a mérkőzések több pályán és több formában zajlottak. Iskolánk tanulói most is bizonyították tehetségüket, ügyességüket.

A labdarúgás élményszerző és közösségteremtő erején keresztül fejleszti a gyerekek kompetenciáit, megalapozza az egész életen át tartó, egészségtudatos magatartás szemléletének kialakulását.

 

A focicsapat tagjai:

Borai Mateusz Mózes 4. oszt.

Horváth Gusztáv 4. oszt.

Kiss Emil 4. oszt.

Kiss Ferenc Fernandó 4. oszt.

Lakatos Szabolcs 4. oszt.

Oláh Sándor István 3. oszt.

Rózsa Róbert Dominik 4. oszt.

Tóth Zsolt 4. oszt.

 

A Bozsik Intézményi Program keretein belül a III. korcsoportos tanulók őszi fesztiválja október 15-én Taktaharkányban került megrendezésre.

Iskolánk ifjú labdarúgói nagy számban képviseltették magukat a tornán és most is bizonyították tehetségüket, ügyességüket, kitartásukat.

 

Az OTP Bank Bozsik-program egy gyermek- és játékközpontú rendezvény, melyben a gyerekek teljesítménykényszer nélkül mutathatják be a labdarúgás terén tanultakat.

A focicsapat tagjai:

Bancsók Ármin Benjámin 5. oszt.

Fehér Balázs 5. oszt.

Kiss Fernandó Brájen 5. oszt.

Kiss Roland Nikolasz 5. oszt.

Lakatos Róbert 5. oszt.

Vadász Ádám László 5. oszt.

Vadász Kevin Nikolasz 5. oszt.

Lakatos Armandó 6. oszt.

Márton József 6. oszt.

Ruszó Rikárdó Szebasztián 6. oszt.

Babos Ferenc András 7. oszt.

Vadász Rikárdó 7. oszt.

PETŐFI-KUPA

 

„A lelkesedés diktálja az iramot, de a kitartás éri el a célt.” (Dan Millman)

Intézményünkben 2024. október 16-án XII. alkalommal került megrendezésre a „Petőfi-Kupa” elnevezésű teremlabdarúgó torna. Iskolánk ifjú focistái nagy érdeklődést mutatnak a labdarúgás iránt, ezért az elmúlt időszakban kitartóan gyakoroltak, edzettek, hogy a tornán számot adjanak fizikai és technikai tudásukról.

A labdarúgásnak, mint bármely más sportnak számos egészségügyi előnye van. A foci növeli az erőnlétet, fejleszti a mozgást, a sebességet, a koordinációt, segít levezetni a felesleges energiát, együttműködésre és kitartásra nevel. A futball megtanítja a gyerekeket a csapatban való gondolkodásra, a felelősségvállalásra, a sportszerű és önzetlen viselkedésre. A pályán egymásra kell támaszkodniuk, bízniuk kell egymásban és tisztelni kell a másikat, csapattársat, ellenfelet egyaránt.

A teremlabdarúgó tornát, mint minden évben, most is nagy érdeklődés övezte, mind a sportolók, mind a szurkolók részéről. Az idén három csapat labdarúgói neveztek be és mérték össze fizikai és technikai tudásukat. A torna nagyon jó hangulatban telt és izgalmas, szoros mérkőzésekben is bővelkedett.

A következő eredmények születtek:

  1. Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola csapata
  2. Legyesbényei Zalay Andor Általános Iskola csapata
  • Taktaharkányi Apáczai Csere János Általános Iskola csapata

Gratulálunk minden résztvevő csapatnak!

Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola csapata:

Lakatos András 6. oszt.

Babos Ferenc András 7. oszt.

Tóth Joel Izsák 7. oszt.

Vadász Rikárdó 7. oszt.

Balog Gyula József 8. oszt.

Budai Benjámin 8. oszt.

Erdei-Nagy Viktor 8. oszt.

Farkas Dominik 8. oszt.

Lakatos Norbert 8. oszt.

Ruszó Béla Renátó 8. oszt.

 

Szívből gratulálunk a szép eredményhez a focicsapatnak és edzőjüknek, Halász Tamásnak!

 

AZ ARADI VÉRTANÚK EMLÉKNAPJA – OKTÓBER 6.

Iskolánk tanulói nemzeti gyásznapunkon az iskolai emlékfal előtt osztálykeretben emlékeztek meg osztályfőnökeik vezetésével az 1848-1849-es szabadságharc vértanúiról.

Az aradi vértanúkat a szabadságharc bukása után, 1849. október 6-án végezték ki, a bécsi forradalom és Theodor Baillet von Latour császári hadügyminiszter meggyilkolásának első évfordulóján. Bár az Aradon kivégzett honvédtisztek száma tizenhat, a nemzeti emlékezet mégis elsősorban az ezen a napon kivégzett tizenhárom tisztet tartja számon:

Dessewffy Arisztid, Kiss Ernő, Schweidel József, Pöltenberg Ernő, Török Ignác, Láhner György, Knézićh Károly, Nagysándor József, Leiningen-Westerburg Károly, Aulich Lajos, Damjanich János, Vécsey Károly tábornokok és Lázár Vilmos ezredes, valamint Batthyány Lajos miniszterelnök halálának napja a forradalom és szabadságharc leverésének szimbóluma lett.

Az iskolai emlékfalat készítette: 5. osztály

Osztályfőnök: Krucsai Krisztina

 

IRÁNY A KÖNYVTÁR!

A MAGYAR NÉPMESE NAPJA – SZEPTEMBER 30.

Benedek Elek születésnapja (szeptember 30.) a máig élő népmese ünnepe az egész Kárpát-medencében. Könyvtárunkban minden évben ezen a napon tanulóink megemlékeznek mesemondóinkról, mesegyűjtőinkről; meséket hallgatnak, olvasnak fel és megfogalmazzák a mesékbe szőtt bölcs üzeneteket.

Az idén a „Három kismalac és a farkas” című mesét dolgoztuk fel az alsó tagozatos tanulók körében. A mese levetítése után a gyerekek saját szavaikkal is elmesélték, majd bábokkal eljátszották a történet lényegét és megfogalmazták a mese tanulságát is: Együtt összefogva minden sikerülhet!

Tanulóink szeretnek origamizni, így papírból malacka fejet hajtogattak, a legfiatalabbak pedig nagy érdeklődéssel nézegettek mesés könyveket.

Jó hangulatú és élményekkel teli volt ez a könyvtári foglalkozás.

 

TOVÁBBTANULÁS - PÁLYAORIENTÁCIÓ

Iskolánk mindig szívügyének tekintette a pályaválasztást. Az intézményben folyó pályaorientációs foglalkozások nagyon hasznosak, melyek segítséget nyújtanak abban, hogy tanulóink a döntési helyzetekben felelősségteljesen, megfontoltan, ismereteikre és kompetenciáikra alapozva tudjanak dönteni a középiskolai továbbtanulásnál. Az éven is elkezdődtek a foglalkozások: szeptemberben a 8. osztályosok részt vettek az Országos Pályaorientációs Mérésben.  A vizsgálat eredménye visszajelzést ad a tanuló számára azokról a középfokú iskolai továbbtanulási lehetőségekről, amelyek meglévő képességei alapján számára javasolhatók.

  1. szeptember 30-án volt tanítványunk – Krucsai János Ferenc (diákmentor) – tartott pályaválasztási bemutatót a 7. és 8. osztályos tanulóinknak a Szerencsi SZC Tokaji Ferenc Technikum, Szakgimnázium és Gimnáziumról, melynek szeptember óta ő is tagja. A felvételi lehetőségekről az iskola honlapjáról lehet bővebb információkat gyűjteni.

Az október is bővelkedett pályaorientációs programokban. A hónap elején a Tokaji Kereskedelmi és Idegenforgalmi Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium tartott nyílt napot, ahol az általuk nyújtott képzési lehetőségekkel ismerkedtek a 8. osztályos tanulóink.

  1. október 17-én Szakmasziget foglalkozásunkon a 7-8. osztályosok bővíthették ismereteiket a hiányszakmákról, valamint tájékoztatást kaptak a duális képzésről és a középiskolákban működő ösztöndíj lehetőségekről.

A hónap végén a Szerencsi SZC Műszaki és Szolgáltatási Technikum és Szakképző Iskola Nyitott Műhelynapok rendezvényére látogattunk el. A Műhelynapok keretein belül az érdeklődők betekintést nyertek az iskola tanműhelyeibe, interaktív tevékenységek során kipróbálhatták magukat az iskola képzési kínálatában meghirdetett szakmákban, továbbá megismerhették az intézményt.

 

PETŐFI-NAPOK

Iskolánkban szeptember végén került megrendezésre a tanulók által már nagyon várt Petőfi-napok programsorozat. A program központi témája ebben az évben Petőfi Sándor családi lírája köré szerveződött.

Tantestületünk érdekes, változatos, színes programokkal igyekezett felkelteni a gyerekek érdeklődését. Minden osztály az osztályfőnök irányítása mellett igényes, szépen kivitelezett osztálytablót készített, mely kiállításra került és megtekinthető az iskola épületében.

Az első napon a Megnyitó ünnepség után kezdetét vette a szavaló- és szépolvasó verseny, ahol három korcsoportban (1-2.o., 3-4.o., 5-8.o.) zajlott a küzdelem. A tanulók már hetekkel a verseny előtt készültek a megmérettetésre. A szavalóverseny célja a versek megszerettetése, a verstanulás ösztönzése, illetve a verseken keresztül a kultúra, az irodalom, a költészet iránti érdeklődés felkeltése és népszerűsítése volt. A szépolvasó verseny célja pedig az olvasás iránti érdeklődés felkeltése és fenntartása; a felolvasás, mint élmény átadása a hallgatóság felé; a beszédkultúra javítása volt.

A délután folyamán újabb feladatok, kihívások vártak tanulóinkra, ugyanis rajz- és kézműves versenyeken csillogtathatták meg kreativitásukat, kézügyességüket, esztétikai és szépérzéküket.

Fontosnak tartjuk, hogy a kis kenézi óvodások is bekapcsolódjanak és részesei legyenek a Petőfi-napok programba, ezért az ő számukra is hirdettünk versenyt rajz kategóriában, ezáltal megmutathatták kézügyességüket, rajztehetségüket.

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani minden kedves vendégünknek, partnerünknek, hogy jelenlétükkel megtisztelték iskolánkat és részvételükkel hozzájárultak az esemény sikeres lebonyolításához!

 

EREDMÉNYHIRDETÉS, JUTALMAZÁS

A Petőfi-napok zárásaként sor került az eredményhirdetésre. Iskolánk diákjai már nagyon várták ezt az eseményt. A gyerekek a versenyekre lelkiismeretesen és szorgalmasan készültek, majd a megmérettetéseken aktívan és ügyesen szerepeltek, így sokan közülük csillogó érmekkel és ajándékokkal térhettek haza.

SZÍVBŐL GRATULÁLUNK A GYŐZTESEKNEK!

 

SZENT MIHÁLY-NAPJA – SZEPTEMBER 29.

„Szent Mihálynak napja van ma, menjünk a vásárba,

kíváncsian fürkésszük, mit tegyünk kosárba.

Piros almát, mosolygóst, körtét, szép kövéret,

szilvát, kéket, gurulóst, szőlőt is fehéret.

Kalapot a fejünkre, a hátunkra gúnyát,

s hogy a télen se fázzunk, jófajta bőrcsizmát.”

(Orgoványi Anikó: Mihály-napi vásár)

 

Iskolánkban a 2024/2025. tanévben is elindult a hagyományőrző programsorozatunk. Első alkalommal a 8. osztály tanulói készültek műsorral és mutatták be a Mihály-napi néphagyományokat és az ahhoz kapcsolódó népszokásokat.

A szeptemberi jeles napok közül kiemelkedik Szent Mihály napja. E napot a gazdasági év fordulójaként tartották számon az állattartók. A Szent György napjakor kihajtott állatokat ezen a napon terelték vissza, a pásztorokat pedig elszámoltatták és kifizették.

Országszerte emlékezetesek voltak a szentmihályi vásárok, ahol nemcsak a szükséges holmikat tudták beszerezni a vásározók, de szórakozási és ismerkedési lehetőséget is jelentett számukra. Szent Mihály naptól kezdődött a kisfarsang ideje, ami Katalin napjáig tartott. A lakodalmak és a bálok évada volt ez az időszak.

Szent Mihály napi hiedelem: ha Mihály itt találja a fecskéket, akkor hosszú és szép őszre lehet számítani. Ha Szent Mihály lova deres, behozza a telet.

A műsort előadta: 8. osztály

A műsort betanította: Vargáné Kozsik Judit, osztályfőnök

 

Gratulálunk a felkészítő pedagógusnak és a szereplőknek a színvonalas műsorhoz!

 

 

 

 

KEDŐDIK AZ ISKOLA

„Táskámban könyvek, füzetek,
vár rám egy pad és sok gyerek,
számok, betűk és dallamok…
Szervusz! Iskola! Itt vagyok!”

(Kálnay Adél: Köszöntő)

 

OSZTÁLYOK, OSZTÁLYFŐNÖKÖK A 2024/2025-ÖS TANÉVBEN

  1. osztály – osztályfőnök: Szabóné Sallai Judit
  2. osztály – osztályfőnök: Péterné Sallai Andrea
  3. osztály – osztályfőnök: Kocsis Andrea
  4. osztály – osztályfőnök: Battáné Tóth Krisztina
  5. osztály – osztályfőnök: Krucsai Krisztina
  6. osztály – osztályfőnök: Lesnyószki Lászlóné
  7. osztály – osztályfőnök: Karászi Tibor
  8. osztály – osztályfőnök: Vargáné Kozsik Judit

Gyógypedagógiai osztály – osztályfőnök: Halászné Mitró Csilla

 

INGYENES TANSZERCSOMAG AZ ISKOLAKEZDÉSHEZ

 

Iskolánkban az idei tanév első tanítási napján is kiosztásra kerültek az ingyenes tanszercsomagok, melyeket az  EFOP-PLUSZ-5.3.1-24—2024-00001 azonosítószámú „Alapvető anyagi támogatás biztosítása iskoláskorú gyermeket nevelő rászoruló családok részére” című projekt keretében az érvényes RGYK (Rendszeres Gyermekvédelmi Kedvezmény) határozattal rendelkező 1-8. évfolyamos tanulók és szüleik vehettek át.

A gyerekek nagyon lelkesen és boldogan vették birtokba az új tanszereket, és a szülők is örömmel fogadták a segítséget!

 

TANÉVKEZDŐ ÉRTEKEZLETEK

  1. augusztus 20-a után a Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola nevelőtestülete megkezdte a 2024/2025. tanév előkészületeit: tantárgyfelosztás, órarendek összeállítása, javító- és osztályozóvizsgák, szekrények rendbe tétele, tantermek és folyosók díszítése stb.

Az Oktatási Hivatal egyik fontos célja a köznevelési intézmények hatékonyságának, eredményességének növeléséhez folyamatos pedagógiai-szakmai támogatás biztosítása. A Miskolci POK szervezésében ellátogatott hozzánk Bényeiné Vas Ildikó szaktanácsadó, aki „Az intézmény hátránykompenzáló gyakorlatának támogatása, motiváció és tanulási sikeresség, más iskolák jó gyakorlata” címmel tartott továbbképzést a nevelőtestület számára. A műhelyfoglalkozás során a szaktanácsadó irányításával foglalkoztunk a tanórai differenciálásban rejlő lehetőségekkel, a változatos munkamódszerek alkalmazásának fontosságával. Közösen áttekintettük és elemeztük a rendelkezésre álló intézményi mutatókat (hiányzási statisztika, lemorzsolódás és kompetenciamérés eredményei). Továbbá a műhelyfoglalkozás során betekintést nyertünk más iskolák jó gyakorlataiba is.

Elkezdődtek a tanév eleji értekezletek is. Az „ESZMECSERE” elnevezésű szakmai programunk keretein belül az Országos kompetenciamérés eredményeit elemeztük. Fontosnak tartjuk, hogy folyamatosan értékeljük az elért eredményeket, összefoglaljuk a mérések legfontosabb tanulságait. Néhány kolléga a rendelkezésre álló adatok alapján részletes összehasonlító elemzést készített és előadást tartott az országos kompetenciamérés eredményei témakörben:

-Farmosi Katalin: Matematika eredmények (5-8.o.)

-Lesnyószki Lászlóné: Szövegértés eredmények (5-8.o.)

-Krucsai Krisztina: Természettudomány és idegen nyelv eredmények (6-8.o.)

Ezt követően Halászné Mitró Csilla segítségével az Iskolai Lemorzsolódás Megelőzését Támogató Pedagógiai Rendszer alapú komplex intézményfejlesztés tevékenységeit, előrehaladását tekintettük át.

A „MOZAIK” elnevezésű szakmai program keretében Halász Tamás tartott nevelőtestületi tájékoztatást a Miskolcon megrendezett Vármegyei Szakmai Tanévnyitó Konferencián elhangzott előadásokból.

Ezek a szakmai fórumok, értekezletek minden esetben jó alkalmat biztosítanak a tudásmegosztásra, az ismeretek átadására, a felmerülő szakmai kérdések megvitatására.

Végezetül 2024. augusztus 30-án megtartottuk a tanév eleji nevelőtestületi értekezletünket is.

 

TANÉVKEZDŐ CSAPATÉPÍTÉS

A 2024/2025. tanévet csapatépítéssel kezdtük. Nevelőtestületünk fontosnak tartja a rendszeres csapatépítő, közösségfejlesztő programok szervezését, ezért az új tanévet is egy ilyen szervezetfejlesztési programmal indítottuk.

Tantestületünk tagjai szívesen tartózkodnak a természetben, ezért az iskola épületét elhagyva elindultunk felfedezni a minket körülvevő csodálatos tájat. A természetben való kirándulás nemcsak kikapcsolódást és friss levegőt jelent, hanem lehetőséget nyújt arra is, hogy jobban megismerjük önmagunkat, egymást és a körülöttünk lévő világot. A természet közelsége megnyugtató, inspiráló és feltöltő érzéseket nyújt mindannyiunknak.

A nap folyamán a csapat bátor és vállalkozó kedvű tagjai egy igazán különleges programon vehettek részt. Ők vízre szálltak, ugyanis lehetőségünk nyílt csónakázni az élő Tiszán. A folyón haladva megcsodálhattuk a vadregényes fákkal benőtt partszakaszokat és testközelből fedezhettük fel a Tisza csodálatos élővilágát, a különleges növényzetet és a vízi madarak sokszínűségét.

A közösségfejlesztő programunkon a csónaktúra mellett a gasztronómia is jelentős szerepet kapott.  A jó hangulatú beszélgetések, nevetések, viccelődések közben főzőcsapatként is tevékenykedtünk, melyhez az erdő árnyékában megbúvó Vadászház adta a tökéletes helyszínt. A közös főzés is nagyon jó hangulatban, vidámságban telt. Végezetül jóízűen elfogyasztottuk a közösen készített finom gulyáslevest.

Úgy gondoljuk, hogy a szabadban szervezett csapatépítő programok nagyszerű lehetőséget kínálnak a testi-lelki feltöltődésre. A közös kirándulás, együttlét, kikapcsolódás segít abban, hogy friss erővel, egymást segítve, motiváltan induljunk neki az új tanévnek.

 

A NYÁR VESZÉLYEI

Tisztelt Szülők!

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya által küldött, a nyár veszélyeivel kapcsolatos hírlevelet tesszük közzé.
Annak érdekében, hogy a szabadságon lévők kellemesen töltsék szabadidejüket és azt ne zavarhassa meg semmilyen váratlan esemény fogadjanak meg néhány bűnmegelőzési tanácsot.

Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola vezetősége

 

13 + 1 tipp a nyárra

Annak érdekében, hogy a szabadságon lévők kellemesen töltsék szabadidejüket és azt ne zavarhassa meg semmilyen váratlan esemény fogadjanak meg néhány bűnmegelőzési tanácsot.

Mielőtt elutazik!

Tudta Ön, hogy egy betörő átlagosan 10-15 percet tölt a helyszínen?
És azt tudta, ha a betörő rájön arra, hogy Ön hosszabb időre utazott el, akkor nem kell foglalkoznia az idővel? Úgysem zavarja meg semmi és senki a tevékenységét.
Mielőtt elutazik tegyen arról, hogy az elkövető ne vegye észre, hogy Ön nyaral, továbbá nehezítse meg a dolgát néhány óvintézkedéssel.

1. Indulás előtt tegyen rendet a lakás környékén. A különböző szerszámokat (létrát, baltát) tegye el szem elől. Az ajtókat és ablakokat zárja be, ha van riasztóberendezése azt élesítse.
2. Kérje meg megbízható szomszédját, hogy figyeljen az Ön ingatlanára is. Míg ön távol van ürítse ki a postaládát, tolja ki a kukát, öntözze meg a virágokat, néha parkoljon az Ön kocsibeállójára. Hosszabb távollét esetén a kérje meg arra is, hogy a látható helyeken vágja le a füvet.
3. Találjon ki olyan rejtekhelyeket, ahol a betörő nem, vagy nem az első körben keres zsákmányt. Alkalmazzon egyénileg kialakított rejtekhelyet, amit csak a szűk család ismer. A jelentősebb vagyontárgyakat helyezze el megfelelően rögzített és kialakított széfben.

Utazás közben!

Tudta Ön, hogy nyaralás során, útközben is érheti kellemetlen meglepetés?
Tudta, hogy egy parkolóban, benzinkúton segítőkésznek mutatkozó, vagy segítséget kérő személy könnyen megfoszthatja értékeitől?
Előfordult már, hogy az elkövetők egy autópálya pihenőjében kiszúrták a sértett autójának kerekét, majd a kerékcserénél felajánlkoztak, hogy segítenek. Miközben a sértett kereket cserélt, az utastérben hagyott, illetve a csomagtartóból kipakolt értékeit ellopták.

1. A megállások során fokozottan figyeljen értékeire! Ha rövid időre távolodik el a gépkocsijától, akkor is zárja azt be és élesítse a riasztó berendezést!
2. Egy kerékcsere alkalmával is zárja be a gépjármű utasterét. Ne hagyja, hogy ismeretlenek eltereljék a figyelmét!

Megérkezéskor

Tudta Ön, hogy a gépkocsiban, látható helyen felejtett értékek vonzzák a gépkocsi-feltörésre szakosodott elkövetőket, de az alkalmi tolvajok sem vetik meg a kínálkozó alkalmat?
Tudta, hogy az utcán parkoló gépkocsikat gyakrabban lopják el, törik fel?

1. Igyekezzen olyan szálláshelyet választani, amely rendelkezik zárt parkolóval. Amennyiben nem talál ilyet, helyezze el gépkocsiját őrzött, de legalább kamerarendszerrel megfigyelt parkolóban.
2. Ne hagyjon tolvajokat vonzó értéket (GPS, laptop táska, kabát, stb.) a gépkocsiban. Mindent vigyen be a szálláshelyre.
3. Ne feledje egy gépkocsiban hagyott üres táskáról az elkövető nem tudja, hogy abban nincs érték. A gépkocsiban az elkövető által okozott kár gyakorta magasabb, mint az eltulajdonított vagyontárgy.

Nyaralás közben!

Tudta Ön, hogy a strandokon tevékenykedő tolvajok és a zsebtolvajok, kinézetükben, ruházatukban és viselkedésükben semmiben sem különböznek az átlagos nyaralótól?
Tudta, hogy a strandlopás elkövetőinek beazonosítása a fentiek miatt nagyon nehéz?
Több éves tapasztalat, hogy a strandlopás elkövetői válogatás nélkül tulajdonítanak el bármilyen értéket (papucs, tusfürdő, napszemüveg, táska). A legtöbb esetben azonban a telefonokra és a készpénzre utaznak.

1. Nagyobb összegű készpénzt, ékszereket, egyéb vagyontárgyakat, okmányait, telefonját hagyja a szálláshely széfjében.
2. Ha mégis magával viszi ezeket a vízpartra, akkor a vízben tartózkodás idejére tegye azt be értékmegőrzőbe. Tegyen így a gépkocsija indítókulcsával is!
3. A törölköző nem biztonságtechnikai eszköz, így az azzal letakart értékei nincsenek biztonságban. Az sem megoldás, hogy a vízből figyel a csomagokra, hiszen a figyelmét bármi elvonhatja hosszabb-rövidebb időre.
4. Ha kerékpárral érkezik a nyaralásra, akkor azt olyan helyen zárja le, ahol a vendéglátóhely személyzete, biztonsági őre rálát. A kétkerekűt megbízható eszközzel, lehetőleg fix helyhez rögzítse, az értékes, de könnyen leszerelhető kiegészítőket (kilométeróra, GPS, stb.) távolítsa el a kerékpárról, tegye azt is értékmegőrzőbe.
5. Mobiltelefonját ne a nadrág farzsebében tárolja, bármennyire is divatos ez napjainkban. Viseljen cipzáras zsebbel ellátott ruhát és abba helyezze el értékeit, ezzel is nehezítve a zsebtolvajok tevékenységét.

+1 tipp

Amennyiben bűncselekmény áldozatává vált ne változtasson semmit az elkövetés helyszínén, mert ezzel a nyomok rögzítését akadályozza meg. Azonnal értesítse a rendőrséget a 107, vagy 112 ingyenes hívószámokon.