ONLINE-SZAVALÓVERSENYEN ELÉRT EREDMÉNY

A Mezőzombori Kölcsey Ferenc Általános Iskolában 2024. december 9-én került megrendezésre a Mezőzombori XII. Adventi-ONLINE-szavalóverseny a Szerencsi Tankerületi Központ támogatásával, melyre iskolánk tanulói közül is többen jelentkeztek. A versenyt nagy érdeklődés övezte. Nagy örömünkre iskolánk egyik negyedik osztályos tanulója is eredményesen szerepelt az online szavalóversenyen.

Rontó Ferenc Rajmond – különdíj (II. korcsoport)

A helyezést elért tanuló elismerő oklevélben és értékes jutalomban részesült.

Szívből gratulálunk a tanulónak és a felkészítő pedagógusnak, Battáné Tóth Krisztinának a kiemelkedő eredményhez!

 

KARÁCSONYVÁRÓ CSALÁDI DÖK NAP

Iskolánkban 2024. december 12-én Karácsonyváró Családi DÖK Napot tartottunk. A családi nap folyamán érdekes programok vártak a gyerekekre, az érdeklődő szülőkre, a meghívott partnerekre és vendégekre.

A délelőtt folyamán az alsó és a felső tagozatos tanulók különböző játékos, interaktív foglalkozásokon vettek részt, melyek már a karácsonyi ünnepkör jegyében zajlottak. Vidám, ünnepi hangulatban telt el a délelőtt és az alsó tagozatos gyerekek nagy-nagy izgalommal készültek a délutáni karácsonyi meseszínpadra is.

Nagy örömünkre a Taktakenézi Bóbita Óvoda óvódapedagógusai és óvodásai is elfogadták meghívásunkat és ellátogattak hozzánk, így ők is részesei voltak a Karácsonyváró Családi DÖK Napunknak.

A nap folyamán az intézmény meghívott partnerei, vendégei egy Szociális kerekasztal elnevezésű programon is részt vettek. A Szociális kerekasztal célja, hogy a részt vevő szervezetek, intézmények vezetői rendszeresen találkozzanak egymással, lehetőségük legyen a személyes kommunikációra, segíteni tudjanak egymás problémáinak megoldásában és többek között keressék az együttműködési lehetőségeket.

A családi napon Karácsonyi jótékonysági vásárt is rendeztünk, melyen a szülők, pedagógusok, tanulók által készített dekoratív, karácsonyi asztaldíszeket, dísztárgyakat árusítottuk. A jótékonysági vásár bevételét iskolai eszközökre, taneszközökre, játékokra fogjuk fordítani, melyekkel a gyerekek számára színesebbé, érdekesebbé tudjuk tenni a tanulást.

A Karácsonyváró Családi DÖK Nap délutánján került megrendezésre az iskolai karácsonyi ünnepség. Az ünnepségen Farmosi Katalin igazgatóhelyettes köszöntötte a megjelenteket, majd Halász Tamás igazgató úr a szülők számára Szülői fórumot tartott, ahol felhívta a szülők figyelmét a családi kötelék, a szülői nevelés, a rendszeres iskolába járás és a tanulás fontosságára. Ezt követően Marosi Balázs római katolikus káplán osztotta meg a jelenlévőkkel ünnepi gondolatait és adta áldását az intézményre és a jelenlévőkre.

Ezt követően a 4. osztályosok, osztályfőnökük Battáné Tóth Krisztina vezetésével elevenítették fel és mutatták be a hagyományőrző programsorozatunk részeként a Betlehemezést. A betlehemezés a karácsonyi ünnepkörhöz kapcsolódó hagyományos népszokás, amely során a szereplők a betlehemi jászol jelenetét elevenítik meg.  Jézus születésének története nemcsak vallási, hanem kulturális jelentőséggel is bír, hiszen a karácsony ünnepe világszerte a béke, az öröm és a szeretet időszakaként van jelen.

A karácsonyi műsor további részében az alsó tagozatos osztályok táncos-zenés bemutatókkal szórakoztatták a megjelent vendégeket, amelyeket osztályfőnökeik irányításával tanultak be a gyerekek: 1.osztály – Szabóné Sallai Judit; 2.osztály – Péterné Sallai Andrea; 3.osztály – Kocsis Andrea.

Mindezek mellett minden alsó tagozatos osztály további különleges táncprodukciókkal kápráztatta el a közönséget, melyeket Máté István, a Nyíregyházi T-DANCE Alapfokú Művészeti Iskola táncpedagógusa vezetésével sajátították el a tanulók.

Szívből gratulálunk a felkészítőknek és a szereplőknek a színvonalas produkciókhoz!

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani mindazoknak, akik munkájukkal hozzájárultak a rendezvényünk létrejöttéhez, továbbá köszönetünket fejezzük ki minden kedves vendégünknek, szülőknek, partnerünknek, hogy jelenlétükkel megtisztelték a karácsonyváró eseményünket.

 

ADVENTI GYERTYAGYÚJTÁS

A HIT LÁNGJA

Az advent a karácsony napját megelőző negyedik vasárnaptól számított időszak. Ez az időszak a keresztények számára a Megváltó eljövetelére levő várakozás és a karácsonyra történő lelki felkészülés jegyében telik.

Az advent egyik jelképe az adventi koszorú, melyen négy gyertya van. Minden adventi vasárnapon meggyújtunk egy újabb gyertyát, melyeknek mindegyike sajátos jelentéssel bír. Az adventi koszorú kör alakja Isten örökkévaló szeretetét, az örökzöld ágak a reményt és az életet, a gyertyák pedig a növekvő fényt jelképezik. A koszorún három gyertya lila színű, míg egy rózsaszín. A lila az adventi időszak bűnbánatát és megtérését fejezi ki, míg a rózsaszín gyertya az öröm és a boldogság jelképe.

Az adventi időszak jó lehetőséget biztosít arra, hogy elcsendesedjünk, figyeljünk a másikra, és ne hagyjuk, hogy az ünnepi rohanás elvonja a figyelmünket a lényegről. A gyertya lángja a sötétségben világít, és azt szimbolizálja, hogy a világosság mindig legyőzi a sötétséget, a szeretet pedig minden nehézségen átsegít. Az adventi időszak arra is emlékeztet, hogy a szeretet és a közösség ereje a legfontosabb ajándék, amelyet adhatunk egymásnak. Az advent üzenete tehát nem csupán a karácsonyi ajándékokban rejlik, hanem a szeretetben, a megbocsátásban és a közösen megélt pillanatokban. Az ünnepi készülődés során megtanulhatjuk, hogy a legfontosabb ajándékok nem tárgyak, hanem az egymás iránti odafigyelés és a közös szeretet.

Iskolánkban immár hagyománya van az adventi gyertyagyújtásnak. Ilyenkor kis műsorral köszöntjük az advent eljövetelét, s lángra lobban az első gyertya lángja is az adventi koszorún. Így történt ez most is. Az első gyertyát Marosi Balázs atya gyújtotta meg és megosztotta ünnepi gondolatait a jelenlévőkkel.

Az első adventi gyertya a hit gyertyája, amely a reményteljes várakozás kezdete, amikor megnyitjuk szívünket az ünnep fénye és öröme előtt. Hagyományosan lila színű, amely a bűnbánatot és az elmélyülést szimbolizálja. A hit gyertyája arra emlékeztet minket, hogy Jézus eljövetele közelebb hozza az isteni szeretetet mindennapjainkba. Ez a nap lehetőséget ad arra, hogy lelkileg ráhangolódjunk a karácsony üzenetére, és megosszuk ezt a melegséget szeretteinkkel is.

 

A REMÉNY LÁNGJA

„Az adventi fények nemcsak a házakat, hanem a lelkeket is bevilágítják.”

/Márai Sándor/

Iskolánkban az adventi koszorún fellobbant a második adventi gyertya is, A remény gyertyáját Halász Tamás igazgató úr gyújtotta meg és közben megosztotta a reménnyel kapcsolatos gondolatait a jelenlévőkkel.

A második gyertya a reményt szimbolizálja, amely az ünnepi várakozás egyik legfontosabb eleme. A gyertya lángja emlékeztet arra, hogy a legsötétebb időkben is van fény, amely irányt mutat és erőt ad. A remény nemcsak passzív várakozás, hanem hit abban, hogy a jövő jobb lehet. Advent idején a remény különös jelentőséggel bír, hiszen a karácsony üzenete a szeretet és az újjászületés. A gyertya meggyújtása közös pillanat, amely összehozza a családokat, barátokat és közösségeket. Ez a fény inspirál bennünket arra, hogy ne adjuk fel, még akkor sem, ha az élet kihívásokat állít elénk.

A remény gyertyája azt tanítja, hogy minden új nap új lehetőséget hordoz. A gyertya lángja szimbolikusan világítja meg az utat a béke és a boldogság felé. Ahogy a gyertya világít, úgy gyújthatunk reményt mások szívében is tetteinkkel és szavainkkal. A remény erősíti hitünket és önbizalmunkat, hogy képesek vagyunk változtatni az életünkön. Ez az időszak jó alkalom arra, hogy önmagunkba nézzünk, és megfogalmazzuk, mi az, amiben reménykedünk.

A gyertya fénye arra is figyelmeztet, hogy a remény törékeny, ezért ápolnunk kell azt. A világ körülöttünk talán nem mindig tökéletes, de a remény segít abban, hogy meglássuk a szépséget a mindennapokban. Ez a láng a jövőbe vetett bizalom jelképe, amely erőt ad az adventi várakozás teljes időszakára. A remény gyertyája egyszerre ad vigaszt, bátorítást és inspirációt mindannyiunk számára.

 

AZ ÖRÖM LÁNGJA

„Advent harmadik vasárnapján

harmadik gyertya lángja gyúl.

Fénye átölel, mint egy meleg kabát

szívekben békét és szeretetet súg.”

Intézményünkben az adventi koszorún fellobbant a harmadik adventi gyertya is. Az öröm gyertyáját Nagytiszteletű Nagy Károly református lelkész gyújtotta meg és közben megosztotta ünnepi gondolatait a jelenlévőkkel.

A harmadik gyertya, amelyet rózsaszínre festenek a boldogságot és az örömöt szimbolizálja és azt üzeni, hogy a várakozás ideje nem csupán a csendről és a készülődésről szól, hanem az öröm és a hála kifejezéséről is. Ekkor már közel járunk a karácsonyhoz, és egyre inkább érezhetjük a szeretet és a közösség erejét. A harmadik gyertya fényénél a szívek megtelnek melegséggel, és egyre inkább közelebb kerülünk ahhoz a csodához, ami karácsonykor vár ránk. A rózsaszín gyertya azt jelzi, hogy a remény nemcsak várakozás, hanem a már elérhető öröm forrása is. A harmadik adventi vasárnap alkalmával az emberek egyaránt megemlékeznek arról, hogy a szeretet és a jóság mindenek felett áll. Ekkor a hangulat már egyre inkább ünnepi, és az emberek szívesen osztoznak egymással az örömükben.

A harmadik gyertya fénye emlékeztet arra, hogy karácsonykor az igazi ajándék nemcsak a tárgyakban, hanem a szeretetben és a közösségben rejlik. Ezen a napon különösen fontos, hogy megálljunk egy pillanatra, és hálát adjunk mindenért, amit az élet ad. Az adventi időszak a várakozás mellett arra is tanít, hogy az igazi boldogság belső békénkből és szeretetünkből fakad. A harmadik gyertyagyújtás így egy újabb lehetőséget ad arra, hogy egymásra találjunk, és szívből örüljünk a közösen megélt pillanatoknak. Ahogy a gyertya lángja ég, úgy növekszik bennünk a remény és a hit, hogy a karácsony valódi csodáját megtapasztaljuk. A harmadik adventi gyertya tehát a szeretet, az öröm és a közösség erejét ünnepli, miközben egy lépéssel közelebb visz minket a karácsonyi ünnephez.

 

A SZERETET LÁNGJA

„De jó volna mindent, mindent

Elfeledni,

De jó volna játszadozó

Gyermek lenni.

Igaz hittel, gyermekszívvel

A világgal

Kibékülni,

Szeretetben üdvözülni.”

(Ady Endre: Karácsonyi rege)

Iskolánkban az adventi koszorún fellobbant a negyedik adventi gyertya is. A szeretet gyertyáját Farmosi Katalin igazgatóhelyettes gyújtotta meg és osztotta ünnepi gondolatait a jelenlévőkkel.

A negyedik adventi gyertya a karácsonyhoz vezető utolsó hétvégén gyullad meg, és különleges jelentőséggel bír. Ezt a gyertyát gyakran az angyalokkal társítják, akik az Isten üzenetét hozták el az emberekhez. Az angyalok üzenete a béke, a szeretet és a remény, amelyet karácsony ünnepe hoz el a világba. A negyedik gyertya lángja azt jelzi, hogy a várakozás végéhez közeledünk, és a szívünkben már érezzük a közelgő szent ünnep melegségét.

Ez a gyertya emlékeztet minket arra, hogy az adventi időszak nem csupán a külsőségekről szól, hanem a belső készülődésről is. Az angyali üzenet arra hív, hogy ne csak ajándékokkal, hanem szeretettel is készüljünk. A negyedik gyertya fényében a karácsony igazi üzenete, a szeretet és a béke ragyog fel előttünk. Az adventi koszorú mind a négy gyertyája közül a negyedik képviseli a legmagasabb szintű lelki készülődést, amelyben a hit és a szeretet összeér.

Az adventi gyertyagyújtásokat iskolánk tanulói megható versekkel és énekszóval varázsolták különlegessé, meghitté.

Köszönjük a szereplő gyerekeknek és felkészítőiknek!

 

ADVENTI KÉZMŰVES DÉLUTÁN

„Van-e érzés, mely forróbban és sejtelmesebben megdobogtatja az emberi szívet, mint az ünnep és a várakozás izgalma?”

/Márai Sándor/

 

Intézményünkben fontos szerepet tölt be az Adventi időszak, mely a várakozás, a lelki felkészülés ideje. 2024. december 9-én Adventi kézműves délutánt rendeztünk a kézműveskedni vágyó felső tagozatos tanulók, szülők és pedagógusok részére.

Ez a program remek alkalmat teremtett arra, hogy együtt, közösen hangolódjunk a közelgő ünnepre. A kézműveskedés közben lehetőség nyílt a közös beszélgetésekre, a karácsony szellemiségének megélésére.

Véleményünk szerint a közös alkotás, a közös munka erősíti a közösségi kapcsolatokat és az ünnepi hangulatot. Egy-egy ilyen esemény nemcsak szórakoztató, hanem emlékezetes élményt is nyújt mindenkinek.

Az ünnepi dallamok, a vidám, szeretetteljes hangulat, az ünnepi díszek és fények különleges atmoszférát teremtettek és közben elkészültek a szép, ízléses, dekoratív karácsonyi asztaldíszek és dísztárgyak is.

 

ITT JÁRT A MIKULÁS!

„Édes, kedves Mikulás,
köszöntünk most téged.
Eljöttél az idén is,
ahogy megígérted.

Látjuk, hogy a tartásod
Teli zsáktól görnyedt.
Rakd le nehéz puttonyod,
pihenj meg egy csöppet!”

/Mentovics Éva: Mikulás-Köszöntő/

 

Idén is ellátogatott iskolánkba a Mikulás, hogy tanulóinknak örömet okozzon. A gyerekek már türelmetlenül, izgatottan várták. Virgácsot nem hozott, mindenki egy-egy csomagot kapott, amely tele volt finomságokkal. Az ajándékok mellett zenével, kedves ünnepi dalokkal szórakoztatta iskolánk tanulóit. A Mikulást a Krampusz is elkísérte, aki kedves kis történetekkel, csodaszép dalokkal csalt mosolyt a gyerekek arcára.

 

A gyerekek nagyon örültek a vendégnek és hogy kipihenje utazása fáradalmait énekekkel, versekkel, rajzokkal örvendeztették meg. A Mikulás nagyon örült a kedves fogadtatásnak és megdicsérte az ügyesen verselő és szépen rajzoló tanulókat. A gyerekek nagyon lelkesek voltak és megígérték, hogy a jövőben is jók, szorgalmasak és szófogadóak lesznek.

 

Ezúton mondunk köszönetet Tóth Szilárdné polgármester asszonynak és Taktakenéz Község Önkormányzatának a támogatásért, mellyel hozzájárultak a mikulásnapi rendezvényünk sikeréhez.

 

Várunk jövőre is vissza kedves Mikulás!

 

VENDÉGSÉGBEN A MÁTYÁS KIRÁLY KATOLIKUS ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN

Iskolánk 2024. december 4-én meghívást kapott a Mátyás Király Katolikus Általános Iskola és Óvoda „Példa-Képeink” elnevezésű rendezvényére.

Az eseményen a meghívott vendégek, példaképek meséltek a gyerekeknek pályafutásukról, az életpályájuk során felmerülő nehézségekről, akadályokról, továbbá elért eredményeikről, sikereikről.

Véleményünk szerint ez a rendezvény kiváló lehetőséget biztosított a diákok motiválására, inspirálására. A gyerekek az előadók történetei által betekintést nyerhettek egy-egy sikeres életpálya kihívásaiba, szépségeibe.

Köszönjük a meghívást és szívből gratulálunk Oroszné Hajdú Marianna igazgató asszonynak, a nevelőtestületnek és valamennyi közreműködőnek ehhez az igazán különleges, inspiráló rendezvényhez.

ISKOLAI PROJEKTEK

Napjainkban egyre többet hallunk annak fontosságáról, hogy az iskolának a mindennapi életben jól hasznosítható tudást kell közvetítenie. A pedagógus szerepe is egyre inkább megváltozik: az egyirányú ismeretközlés helyett a tanulási folyamat megszervezésére, támogatására, a tanulók aktív részvételére helyeződik a hangsúly. Erre az új kihívásra lehet –többek között -kiváló válasz a projektmódszer alkalmazása.

A projektmódszer segítségével az egyik legnehezebb feladatunk válik lehetségessé: felkelthetjük a diákok érdeklődését, ösztönözhetjük őket az önálló felelősségvállalásra, önálló tanulási célok kitűzésére és megvalósítására. Közben megváltozhat a tanulók tudáshoz és tanuláshoz való viszonya, sikereket és közös élményeket szereznek, önbecsülésük és önismeretük magasabb szintre léphet.

Intézményünkben az elmúlt időszakban az alsó tagozaton két sikeres projekt is megvalósult:

  1. osztályban: Gomba projekt, Kocsis Andrea osztályfőnök vezetésével
  2. osztályban: Csillagok, bolygók… projekt, Battáné Tóth Krisztina osztályfőnök irányításával

 

GOMBA PROJEKT

A „Legyen öröm a tanulás!” program keretében a 3. osztályosok a gombákkal ismerkedtek. Olvasás órákon gombákról szóló szövegértő feladatokat oldottunk meg, dokumentumfilmeket néztünk, ahol az ehető és mérges fajtáikról is tájékozódtunk. A falu határába szervezett túránk során valódi gombákkal is találkoztunk, közelről megnéztük. Rajzórán tojástartók újrahasznosításával egy kis „gombamezőt” hoztunk létre, technika órán pedig fából és kartonból alakítottunk ki gombákat. Énekórán Gryllus Vilmos Gomba-dalát énekeltük. A Projekt zárásaként otthoni feladatot kaptak a gyerekek, bármilyen technikával előállított gombákat készítettek. Nagyon ötletes, szép és igényes munkadarabok születtek, melyekhez ezúton is gratulálok a készítőknek!

CSILLAGOK, BOLYGÓK… PROJEKT

A projekt célja az volt, hogy ismerkedjenek meg a tanulók a naprendszer bolygóival. Tudják meg azt is, hogyan kutatják a világűrt, mi a műhold, milyen az űrhajó, ki volt a magyar űrhajós. stb. Szerezzenek többféle új ismeretet ebben a témakörben a tantárgyakhoz kapcsolódóan. Mindezeket a tapasztalatszerzésre, tanulói tevékenységekre alapulva, a tanulást, képességfejlesztést, szemléletformálást szem előtt tartva, figyelve arra, hogy megőrizzük a játékos kedvet, a felfedezés örömét.

A gyerekek számára azok az ismeretek  maradandóak, amelyben egész lényükkel, minél több érzékszervükkel, örömmel vesznek részt. A bolygók- és a világűr felfedezéséhez kapcsolódó játékos feladatok ezt az élményt nyújtották a számukra, miközben a közös játékkal, alkotással, barkácsolással a köztük lévő kapcsolatot is szorosabbá fűztük. Beszélgettünk, énekeltünk, mondókáztunk. Szerepjáték közben a gyerekek szabadabban fejezték ki az érzéseiket. Elkészítettük a bolygókat bemutató Naprendszert, melyet a tanteremben ki is állítottunk. Így mindig szem előtt vannak, a gyerekekben akaratlanul is felidéződnek az újonnan szerzett ismeretek. Elkészítés közben is felmerültek az egyes bolygókkal kapcsolatos tudnivalók: mekkora a mérete, van-e jellegzetes színe, a Nap közelében, vagy attól távolabb helyezkedik-e el? stb. A kreativitás fejlesztését segítette,  hogy a tanulók megalkották  „Az én űrhajóm” c. maketteket. Hajtogattunk is űrhajókat, reptettük őket, versenyeztünk kié repül a legmesszebbre. Megismerkedhettek a sötét égbolton a jellegzetes csillagképekkel. Az érdekes mesék még közelebb hozták a gyerekekhez az égitestek világát. Ebben segített még az, hogy dalokat gyűjtöttünk a bolygókról, csillagokról, komolyzenei műveket is meghallgattunk.

Összességében a tanulók szívesen vettek részt ebben a projektben. A változatos, játékos feladatokon keresztül szereztek sok új ismeret.

 

Gratulálunk a gyerekeknek és a pedagógusoknak a projektek színvonalas megvalósításához!

 

 

JÓTÉKONYSÁGI RENDEZVÉNYEN

A Szerencsi Tankerületi Központ és a Tegyünk a jövő géniuszaiért! Alapítvány 2024. november 30-án rendezte meg VI. Jótékonysági Gálaműsorát és Bálját, mely az advent jegyében az összefogás, adományozás, ajándékozás köré szerveződött.

A jótékonysági rendezvény célja volt a Szerencsi Tankerületi Központhoz tartozó köznevelési intézményekben tanuló hátrányos helyzetű és kiemelkedően tehetséges tanulók támogatása.

A mi pedagógusközösségünk is fontosnak tartja a jótékonykodást, a segítségnyújtást, a nemes ügyek felkarolását, a diákok támogatását, ezért nagy örömmel vettünk részt ezen a jótékonysági rendezvényen.

Az esemény szervezői különleges programokkal, finom ételekkel kedveskedtek a vendégek számára. Az est folyamán többek között láthattuk a Szerencsi Térségi Alapfokú Művészeti Iskola szívhez szóló műsorát, illetve fellépett Kökény Attila Szenes Iván-díjas előadóművész is.

A jótékonysági est kitűnő hangulatban telt, mindnyájan nagyon jól éreztük magunkat.

Gratulálunk a színvonalas rendezvényhez Szabó Árpád Igazgató Úrnak!

 

„DALRÓL-DALRA” KÖRZETI NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY

„A zene kincseket rejt,

bánatot és bút feledtet,

örömöt, boldogságot ad,

vígságot és szelíd vigaszt.”

/Halász István: A zenéről/

 

Az éneklés és a zene az ember életében fontos szerepet töltenek be. Pozitív hatással van az agy fejlődésére, a helyes légzéstechnika elsajátítására, az érthető, kifejező szövegmondás fejlesztésére, melyek kisiskoláskorban nagyon fontosak a tanítás-tanulás folyamatában.

Iskolánk november 25-én a Szerencsi Tankerületi Központtal együttműködve ismét megrendezte a körzeti „Dalról dalra” népdaléneklési versenyt.

Örömünkre 32 tanuló jelentkezett a népdalok előadására, akik 7 településről érkeztek hozzánk: Bekecs, Megyaszó, Prügy, Rátka, Tállya, Taktaszada és Tiszalúc.

A megnyitón a vendégek köszöntése után iskolánk első osztályos tanulói country táncát tekinthettük meg, amit nagyon ügyesen és színvonalas adtak elő. Felkészítő pedagógusuk Máté István tánctanár volt.

Ezután izgalommal telve kezdődött meg a verseny. A tanulóknak egy kötelező és egy választott dalt kellett elénekelniük a zsűri előtt.

A zsűri tagjai voltak: Nagy Attila, ének-zene tanár, karnagy; Bárány Tamás, a Taktaharkányi Népdalkör tagja; Mészárosné Vékony Ida, a Taktakenézi Bóbita Óvoda és Konyha intézményvezetője; Szabóné Sallai Judit, iskolánk alsós munkaközösség vezetője.

A versenyző gyerekeket és a kísérő pedagógusokat finom uzsonnával és meleg teával vendégeltük meg, melyért köszönetet mondunk iskolánk fenntartójának, a Szerencsi Tankerületi Központnak és Taktakenéz Község Önkormányzatának.

A verseny után mindenki nagy izgalommal várta az eredményhirdetést, melyen 11 tanuló vehetett át jutalomkönyvet és oklevelet. Ők lettek dalversenyünk „csillagai”, akik a jutalom mellé nyakukba kiscsillagot is kaptak.

Nagy örömünkre iskolánk több tanulója is eredményesen szerepelt a dalversenyen:

Lakatos Viktor 2. osztályos tanuló 3. helyezést ért el, felkészítő pedagógusai Lehoczkiné Takács Cintia és Péterné Sallai Andrea.

Rontó Ferenc Rajmond 4. osztályos tanuló 3. helyezést ért el, Tóth Zsolt 4. osztályos tanuló különdíjban részesült, felkészítő pedagógus Battáné Tóth Krisztina.

Azokra a versenyzőkre is gondoltunk, akik nem értek el helyezést, ők a népdalok és az éneklés szeretetéért kis szívet kaptak ajándékba.

A versenyzők és a kísérő pedagógusok élményekkel feltöltődve, jókedvűen indultak haza.

 

Népdaléneklési verseny eredményei

 

2.o. 3.o. 4.o.
I.                   hely Varga Panna Nikoletta

Megyaszói Mészáros Lőrinc Általános Iskola

Horváth Erik

Tállyai Zempléni Árpád Általános Iskola

Lengyel Vanda

Rátkai Német Nemzetiségi Általános Iskola

II.                hely Heinrich Petra

Bekecsi II. Rákóczi Ferenc Informatikai és Matematikai Általános Iskola és Szakgimnázium

Czagány Réka

Tiszalúci Arany János Általános Iskola

Kovács Nóra

Tiszalúci Arany János Általános Iskola

III.             hely Lakatos Viktor

Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola

Juhász Adél

Bekecsi II. Rákóczi Ferenc Informatikai és Matematikai Általános Iskola és Szakgimnázium

Rontó Ferenc Rajmond

Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola

Különdíj  

 

---------

Barna Fanni

Megyaszói Mészáros Lőrinc Általános Iskola

 

Tóth Zsolt

Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola

 

Szívből gratulálunk a helyezést elérő tanulóknak és a felkészítő pedagógusoknak!

 

 

„KÖLTÖGETŐ” VETÉLKEDŐ

A Kiss Attila Alapítvány szervezésében 2024. november 22-én került megrendezésre a „Költögető” vers- és prózaíró vetélkedő Szerencsen, melyen iskolánkat egy hetedikes tanulókból álló csapat képviselte. Az Alapítvány a vetélkedővel Kovács Tündének, a Bocskai István Katolikus Gimnázium egykori szeretett és tisztelt magyartanárának az emlékét igyekszik megőrizni. A tanárnő a pályafutása alatt mindig lelkesen támogatta a kreatív, tollforgatásban ügyes diákokat is.

Csapat tagjai:

Glonczi Márk 7. oszt.

Szabó-Nagy Gábor 7. oszt.

Vadász Rikárdó 7. oszt.

Felkészítő pedagógus: Lehoczkiné Takács Cintia

A vetélkedőn a tanulók a magyarórákon elsajátított ismereteken alapuló játékos, kreativitást igénylő feladatokat oldottak meg, melyek a szövegalkotásra, a kreatív írásra és a szókincsre épültek. Ebben az évben az esemény központi témája a család volt.

A gyerekek a vetélkedőn való részvételért elismerő oklevélben és jutalomban részesültek. A tanulók az elismerést a térség országgyűlési képviselőjétől Dr. Koncz Zsófia családokért felelős államtitkár asszonytól vehették át.