MÁRTON-NAP - HAGYOMÁNYŐRZÉS

Hagyományőrző programsorozatunk november hónapban is folytatódott, melynek keretében az 5. osztály tanulói készültek műsorral és mutatták be a Márton-napi néphagyományokat és az ahhoz kapcsolódó népszokásokat, dalokat, játékokat.

 

317 körül született Szent Márton, aki már fiatal korában is nagylelkűségéről és jóakaratáról volt híres – segítette a szegényeket, elesetteket és betegeket, az emberek ezért olyannyira szerették, hogy püspökké akarták avatni. Márton nagyon szerény volt és erre már kevésbé vágyott, ezért a kinevezés elől elbújt – egy libaólba, ahol az állatok hangoskodásukkal azonnal lebuktatták, így Márton püspök, majd később szent lett.

 

Márton napjához sok népi megfigyelés is kapcsolódik, melyek a november 11-e utáni időjárásra vonatkoznak. Úgy tartották, hogy Márton napon ha a frissen sült libáról lehúzzák a húst, illik megnézni a mellcsont színét, mely ha fehér, akkor havas télre, ha barna, akkor esős évszakkal kell számolni. Egy másik jóslás szerint, ha Márton napján havazik, esős tél lesz, viszont ha esik, akkor fagy, majd hosszú szárazság következik, míg a jégeső a korai, márciusi tavaszra utal.

 

A műsort előadta: 5. osztály

A műsort betanította: Krucsai Krisztina, osztályfőnök

 

Gratulálunk a felkészítő pedagógusnak és a szereplőknek a színvonalas műsorhoz!

 

MÁRTON NAP - KÖNYVTÁRI KÉZMŰVES FOGLALKOZÁS

November 11-én Márton napján kézműves foglalkozást tartottunk a könyvtárban, melyen a 3. és 4. osztályos lányok vettek részt.

A Márton napi hagyomány úgy tartja, hogy ha az emberek ezen a napon libát esznek, akkor meggazdagodnak a következő évben.

A foglalkozáson így a gyerekekkel libát készítettünk papírból, közben pedig Márton napi zenéket, dalokat hallgattunk.

A kislányok ügyesen és kreatívan alkották meg a kis libákat, melyek nagyon mutatósak lettek.

Jó hangulatban telt el ez a délutáni Márton napi kézműves foglalkozás.

 

LÁZÁR ERVIN PROGRAM

CSODAMALOM BÁBSZÍNHÁZ

Iskolánk alsó tagozatos tanulói a Lázár Ervin Program keretében a Csodamalom Bábszínház Mazsola című bábelőadásán vehettek részt, melynek a helyszíne a Prügyi Móricz Zsigmond Általános Iskola tornaterme volt.

A történet főszereplői: Mazsola, a szeleburdi, de ugyanakkor szeretetreméltó pöttöm kismalac és a bölcs, mindent megoldó, nyugodt Manócska, akik egy tökházikóban élnek.

A kedves mese hamar magával ragadta a gyerekek figyelmét, érdeklődve nézték a bábjátékot. A történetbe az egészséges életmód és a társas kapcsolatok megfelelő szabályai is beleszövődtek, így tanulóink szórakozás közben a helyes viselkedésről, a vitamindús táplálkozásról és rendszeres mozgás fontosságáról is tanulhattak.

Minden kisdiáknak tetszett az előadás, élményekkel gazdagodva tértek vissza iskolánkba.

 

NAGYCIRKUSZ AZ A HELY, AHOL A CSODÁK VALÓSÁGGÁ VÁLNAK!

Iskolánk 8. osztályos tanulói a Lázár Ervin Program keretében Budapestre, a  Fővárosi Nagycirkuszba látogattak el. A  cirkuszi előadás címe: Karácsonyi Csoda Show.                          Ez az ünnepi műsor egy varázslatos utazás volt, ahol a tehetséges fiatalok, a humor, az elegancia és az álmok találkoztak, hogy felejthetetlen élményt nyújtsanak nekünk.

A Fővárosi Nagycirkusz az alábbiakban mutatta be a programot:

A szívedben lakó tiszta varázslatot tanítja meg neked a Fővárosi Nagycirkusz új, karácsonyi műsora. S ahogy várjuk a karácsonyt, elkezd a porond fölött szállingózni a hó, hegedűszót hallasz és egy bot varázspálcává változik, hogy mindenből csodát varázsoljon, és te csak kapkodd a fejed, tapsolj és nevess! És jönnek egymás után a cirkuszi csodás alakok: karcsú és izmos artisták levegőben (Szlavkovszki Zsolt, Kocsaslijszki Panna, Györe Nóra, Stepanian Anna, Molnár Gréta), földön és egymáson, a legjobb magyar gyorsöltöző házaspár (Richter Szebasztian és Eötvös Krisztina), egy ifjú mágus (Eötvös Christofer), Kenneth Huesca, a világsztár hasbeszélő, a Saabel család hófödte pusztákra elröpítő kutyás attrakciója, és két kínai csoport, a Jining Girls és a KungFu Boys Európában még nem látott elképesztő produkciói! Epikus nagyjelenetek és rengeteg humor! Szépség és varázslat!

A Vincze Tünde rendezte Magic Around Christmas – Karácsonyi Csodashow című műsorunkban nincs lehetetlen! Nincs olyan, ami ne valósulna meg! 

 

BOZSIK-PROGRAM

A Bozsik Intézményi Program keretein belül a III. korcsoportos tanulók őszi fesztiválja október 15-én Taktaharkányban került megrendezésre.

Iskolánk ifjú labdarúgói nagy számban képviseltették magukat a tornán és most is bizonyították tehetségüket, ügyességüket, kitartásukat.

 

Az OTP Bank Bozsik-program egy gyermek- és játékközpontú rendezvény, melyben a gyerekek teljesítménykényszer nélkül mutathatják be a labdarúgás terén tanultakat.

 

A Bozsik Intézményi Program keretein belül a IV. korcsoportos tanulók őszi fesztiválja november 18-án Taktaharkányban került megrendezésre. A fesztivál legfontosabb célja a labdarúgás megszerettetése.

Iskolánk labdarúgói az elmúlt időszakban is szorgalmasan, kitartóan gyakoroltak, edzettek, hogy a tornán számot adjanak fizikai állóképességükről és technikai tudásukról.

A BIP körzeti torna nagyon jó hangulatban telt és izgalmas, szoros mérkőzésekben is bővelkedett.

 

PÁLYAORIENTÁCIÓS CSALÁDI NAP

Iskolánkban 2024. november 14-én Pályaorientációs Családi Napot tartottunk. A családi nap folyamán érdekes pályaorientációs programok vártak a tanulókra, az érdeklődő szülőkre, a meghívott partnerekre és vendégekre.

Az alsó tagozatos kisdiákok osztályfőnökeik vezetésével egy külső munkahelyre látogattak el, ahol megismerkedtek az adott szakma tevékenységeivel, sajátosságaival, munkaeszközeivel. A szakember részletesen mesélt a tanulóknak a foglalkozás szépségéről és kihívásáról egyaránt. Külső helyszínek:

Magyar Máltai Szeretetszolgálat Jelenlét Pont – 1.osztály

Polgármesteri Hivatal – 2.osztály

Fodrászat – 3.osztály

Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat – 4.osztály

Ezúton is köszönjük az előzőekben felsorolt külső helyszíneken dolgozó szakembereknek, hogy lehetővé tették, hogy iskolánk alsó tagozatos tanulói bepillantást nyerjenek az adott foglalkozás, szakma rejtelmeibe.

Ezt követően a gyerekek visszaérkeztek az iskolába, ahol még számos megoldandó feladat, program várt rájuk, pl.: szakmákról szóló filmek és mesék megtekintése, mesterségek illusztrálása, játékos és csoportos feladatok (Activity, Amerikából jöttem stb.) megoldása.

A délelőtt folyamán a felső tagozatos tanulók számára is zajlottak a pályaorientációs programok. A felsős diákok különböző iskolai helyszíneken tehették próbára ügyességüket, kreativitásukat, pl.: a tornateremben közlekedésbiztonsági pálya teljesítése, pályaorientációs játékos feladatok, önismereti-dramatikus játékok, szakmák – kahoot megoldása.

A családi napon megjelent szülők, partnerek, vendégek egyrészt bepillantást nyerhettek a tanulói foglalkozásokba, tevékenységekbe, melyeknek aktív részesei is voltak. Másrészt a nap folyamán a szülők és a nyolcadikos tanulók számára Szülői Fórumot is szerveztünk, amelynek keretében a pályaválasztás, szakmaválasztás, továbbtanulás kérdéskörét jártuk körbe kisfilmek és beszélgetések segítségével.

Emellett a nyolcadikos lányok most is egy kis meglepetéssel készültek a Pályaorientációs Családi Nap résztvevői számára. Az egyik tanteremben berendeztek egy GOFRI BÁR-t, ahol a nap folyamán az általuk készített-sütött finom gofrikkal látták vendégül a gyerekeket és a megjelent vendégeket, szülőket.

A családi naphoz kapcsolódóan a pályaorientáció jegyében „Régi mesterségek” címmel rajzpályázatot is hirdettünk az alsó és felső tagozatos tanulóink körében. Nagy örömünkre a gyerekek sok szép, igényes alkotást készítettek.

 

RÉGI MESTERSÉGEK - RAJZPÁLYÁZAT

A világ változása mindenhol megmutatkozik, így a munka területén is. Némelyik szakma teljesen eltűnt mások pedig a szemünk láttára születnek. A kor előrehaladtával és a technikai vívmányok térnyerésével az ember mindig más és más területeken dolgozhat, ennek következtében azonban számtalan régi mesterség eltűnik az idő múlásával.  Ezek a feledésbe merült szakmák kerültek középpontba a rajzpályázatunkon, amit alsós és felsős tanulóinknak hirdettünk meg pályaorientációs napunkra. Szép számban érkeztek rajzok, amik a kádár, kovács, pákász, szűcs, kötélverő, molnár, vincellér, mézeskalács készítő, kocsis, juhász munkáját mutatták be. A zsűri a következőképpen értékelte a pályamunkákat:

Alsó tagozat:

  1. helyezettek:

Budai Fédra 1. osztály

Fekete Maja 2. osztály

Balogh Lionel István 3. osztály

Horváth Gusztáv 4. osztály

 

Felső tagozat:

I.hely: Lakatos Róbert 5. osztály

II.hely: Babos Diána      8. osztály

III.hely: Balogh Adrián   8. osztály

Különdíj: Fehér Balázs 5. osztály

Gratulálunk a helyezetteknek és a résztvevőknek!

 

 

„PÁRIZSI OLIMPIA 2024” - RAJZPÁLYÁZAT

Iskolánk október hónapban rajzpályázatot hirdetett a Szerencsi Tankerülethez tartozó iskolák számára, melynek témája „Párizsi Olimpia 2024” volt.

A rajzpályázat célja volt, hogy felhívja a gyerekek figyelmét a mozgás, a sport fontosságára, a sportolók elhivatottságára és eredményeire és az alapvető olimpiai értékekre - kiválóság, tisztelet, barátság, fair play.

A diákok két kategóriában: I. kategória (3-4. évfolyam), II. kategória (5-6. évfolyam) nevezhettek.

Örömünkre szolgált, hogy több mint 50 alkotás érkezett, amelyek mindegyike tükrözte a tanulók tehetségét és kreativitását. A beküldött pályaművekből kitűnt a tanulók sport iránti érdeklődése, szeretete.

A pályázat során a diákok fantasztikus ötleteket és egyedi látásmódot mutattak be, ami igazán lenyűgöző volt számunkra. Az alkotások nemcsak a sport iránti lelkesedést, hanem a közösségi összetartozást és a jövő reményeit is megjelenítették.

Köszönjük, hogy a gyerekek megmutatták nekünk tehetségüket, kreativitásukat az alkotás terén.

Az első helyezettek oklevélben és jutalomban részesültek, míg a további helyezettek oklevelet kaptak.

Nagy örömünkre iskolánk tanulói közül az

I.kategóriában Tóth Zsolt 4. osztályos tanuló 3. helyezést ért el, felkészítő pedagógus Battáné Tóth Krisztina

II.kategóriában Balogh Adrián 8. osztályos tanuló 2. helyezést, Kiss Amanda és Babos Diána 8. osztályos tanulók 3. helyezést értek el, felkészítő pedagógus Vargáné Kozsik Judit

 

Szívből gratulálunk a helyezést elérő tanulóknak és felkészítő pedagógusaiknak a kiemelkedő eredményhez!

 

KÖZÖSSÉGÉPÍTÉS

A pedagógiai tevékenységben meghatározó szerepe van az osztályfőnöknek, aki a legtöbb ismerettel rendelkezik az osztályába járó gyerekekről. Intézményünkben kiemelkedő jelentőségűnek tartjuk az osztályfőnöki munkát. Az osztályfőnöknek olyan pedagógusnak kell lennie, aki személyiségével hiteles példát tud nyújtani a gyerekeknek a szabályok betartását és a felállított értékrend képviseletét illetően. Az osztályfőnök a pásztor, aki egyben tartja a nyájat, felelősséggel tartozik a tagjaiért külön-külön is, és együtt is.

Az osztály az a közeg, amelyben a gyerekek önmagukról, a társadalomról, a világról meghatározó élményeket, értékeket kapnak, melyek mind-mind formálják a személyiségüket. Sajnos egyre inkább tapasztalható az a tény, hogy a gyerekek, a fiatalok online élik meg a társas kapcsolatokat, elfelejtenek egymással személyesen kommunikálni, beszűkülnek a személyes kontaktusok. Ezért is nagy jelentőségű a közösségépítés, az összetartozás érzésének erősítése

Iskolánkban az osztályfőnökök nagyon komolyan veszik és lelkiismeretesen végzik az osztályfőnöki munkát. Igyekeznek legjobb tudásukkal, körültekintően elvégezni ezt a tevékenységet is.

Intézményünkben októberben is több osztályban került sor közösségépítő programok megvalósítására:

 

  1. osztályban: Mozidélután, Kocsis Andrea osztályfőnök vezetésével
  2. osztályban: Közösségfejlesztő program, Battáné Tóth Krisztina osztályfőnök szervezésével

Gyógypedagógiai osztályban: Halloween party, Halászné Mitró Csilla osztályfőnök irányításával

 

Tapasztalataink szerint ezek a programok hozzájárulnak ahhoz, hogy az osztály tagjai nyitottabbak lesznek egymással, erősödik a bizalom, barátságok mélyülnek el, amelynek eredménye egy sokkal egészségesebb, vidámabb osztályközösség.

 

 

SZAKMAI NAP

INFOKOMMUNIKÁCIÓS TECHNOLÓGIÁK (IKT) A KOMPETENCIAFEJLESZTÉS SZOLGÁLATÁBAN

 „ Nem lehet nem digitálisan élni egy digitális korban. ” /Dr. Nagy Marcell/

 

  1. október 22-én intézményünkben szakmai napot tartottunk, melynek középpontjában az Infokommunikációs technológiák (IKT) és a kompetenciafejlesztés állt.

Az IKT alkalmazása az oktatásban nemcsak lehetőség, hanem elvárás is. Az infokommunikációs technológiák, rendszerek használata előmozdítja a kompetencia-alapú oktatást, a motivációt, segíti az önképzést mind a pedagógusok, mind a tanulók részéről.

Intézményünkben kiemelt helyet foglal el a kompetenciaalapú oktatás. Az IKT alkalmazása interaktív, egyénre szabott tanulási lehetőség, mely a jobb megértést is segíti. Pedagógusaink a tanórákon és a különböző foglalkozásokon differenciált óraszervezéssel, projekt és kooperatív módszerekkel, adaptív, interaktív és reflektív tanulásszervezéssel, infokommunikációs technológiák, eszközök alkalmazásával teszik még élvezetesebbé tanulóink számára az iskolai tevékenységeket.

Szakmai napunk keretein belül igyekeztünk minden oldalról, több szempontból körüljárni az IKT-témát. Értékes előadásokat hallhattunk a következő témákban:

  • Halászné Mitró Csilla - ILMT munkacsoport vezetője, előadást tartott az interaktív, újgenerációs készségfejlesztő szoftverek, online eszközök és kollaborációs felületek gazdag tárházáról.
  • Lehoczkiné Takács Cintia – tanító, a magyar nyelv és irodalom tantárgyhoz kapcsolódóan mutatta be jó gyakorlatait.
  • Krucsai Krisztina - Diákönkormányzat vezető, a Közösségi nevelés (osztályfőnöki) tantárgy Egészségfejlesztés és Közlekedésbiztonság témaköreinek újonnan fejlesztett digitális tananyagairól tartott bemutatót.
  • Vargáné Kozsik Judit – felsős munkaközösségvezető, „Fókuszban az osztályfőnöki munka” címmel tartott előadást és osztotta meg az elmúlt évek alatt szerzett tapasztalatait a jelenlévőkkel, illetve jó tanácsokkal látta el a gyakorló és a leendő osztályfőnököket.
  • Krucsai Krisztina - Diákönkormányzat vezető, prezentációjában a Nemzeti Köznevelési Portál (NKP) alkalmazási lehetőségeit ismertette és tartott a témában gyakorlati bemutatót.

Intézményünk inkluzív, befogadó iskola, mely nyitott a heterogenitásra legyen a tanuló akár kiemelkedően tehetséges, akár fogyatékossággal élő, akár hátrányos szociális helyzetű. Iskolánk enyhe fokban értelmi fogyatékos, más fogyatékossággal élő, egyéb pszichés fejlődési zavarral-; beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanulók nevelésével-oktatásával, valamint középsúlyos értelmi fogyatékos gyerekek képzésével is foglalkozik. Tantestületünk ezért fontosnak tartja, hogy rendszeresen részt vegyünk érzékenyítésen, befogadást, együttnevelést erősítő műhelyfoglalkozáson.

A szakmai napon Halászné Mitró Csilla, okleveles gyógypedagógus vezetésével szimulációs gyakorlatok segítségével betekintést nyertünk, hogy milyen nehézségekkel kell a fogyatékossággal élőknek, a tanulási nehézségekkel rendelkezőknek, a fejlődési, illetve hallási rendellenességgel élőknek szembenézniük a mindennapi életük során. Tapasztalataink szerint az érzékenyítő/szemléletváltó gyakorlatokkal növelhető a tolerancia és csökkenthető a sztereotípia.

A szakmai nap zárásaként a résztvevőket egy érzékenyítő filmklubba invitáltuk. A film a befogadásról és a beilleszkedésről szólt, egy kisfiú történetén keresztül tartott tükröt a társadalom épnek tartott tagjainak. A fiú története nem pusztán a másságot övező általános előítéletekre világított rá, hanem arra is, hogy önmagunk elfogadása mennyire meghatározó, sorsalakító tényező.

 

1956. OKTÓBER 23. – ÜNNEPI MEGEMLÉKEZÉS

„Nem érti ezt az a sok ember,
Mi áradt itt meg, mint a tenger?
Miért remegtek világrendek?
Egy nép kiáltott. Aztán csend lett.
De most sokan kérdik: mi történt?
Ki tett itt csontból, húsból törvényt?
És kérdik, egyre többen kérdik,
Hebegve, mert végképp nem értik -
Ők, akik örökségbe kapták -:
Ilyen nagy dolog a Szabadság?”

/Márai Sándor: Mennyből az angyal (részlet)/

 

Intézményünk 2024. október 21-én tartotta ünnepi megemlékezését az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére.

Az 1956-os forradalom és szabadságharc Magyarország népének a sztálinista terror elleni forradalma és a szovjet megszállás ellen folytatott szabadságharca, mely a XX. századi magyar történelem egyik legmeghatározóbb eseménye volt.

Az ünnep jelkép és tanítás. Jelképe a hősiességnek, tanítás arról a nemzeti egységről, mely a felkelés tüzében, egyéni és közösségi áldozatok között született.

Hatodik osztályos tanulóink ünnepi emlékműsorral tisztelegtek az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményei és hősei előtt. A diákok előadását versek, prózák, zenerészletek és korabeli jelenetek vetítése gazdagította. Az ünnepi műsort a harmadik osztályosok tánca és az énekkar tette még színesebbé.

A műsort előadta: 6. osztály, 3. osztály

A műsort összeállította és betanította: Lesnyószki Lászlóné osztályfőnök

A táncot betanította: Kocsis Andrea osztályfőnök

Máté István tánctanár

Az énekkart felkészítette: Vargáné Kozsik Judit tanár

 

A hangosításért felelt: Bernáth Bence Valentin iskolatitkár

 

Szívből gratulálunk a felkészítőknek és a szereplőknek a színvonalas műsorhoz!

 

KOSZORÚZÁS – 1956. OKTÓBER 23.

 

„Ezerkilencszázötvenhat, nem emlék,
nem múlt vagy nékem, nem történelem,
de húsom-vérem, lényem egy darabja,
szívem, gerincem – kijöttél velem

 

az irgalmatlan mindenségbe, hol a
Semmi vize zubog a híd alatt
és korlát nincs sehol sem – életemnek
te adtál értelmet, vad álmokat.”

/Faludy György: 1956, te csillag (részlet)/

 

Diákjaink ebben a tanévben is több formában is megemlékeztek 1956 hőseiről. Az ünnepi megemlékező műsor kiegészítéseként az alsó tagozatos gyerekek osztálykeretben lyukas zászlókat készítettek a nemzeti ünnep alkalmából, melyeket aztán elhelyeztek az iskola udvarán található 3-as kopjafa mellett. A tanító nénik meséltek a gyerekeknek 1956-os eseményekről, a hősökről. Meghallgatták a forradalom dalait és korabeli képeket is nézegettek.

A Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola vezetése és a Diákönkormányzat tagjai főhajtással emlékeztek meg és koszorút helyeztek el a kopjafánál, ezzel fejezve ki tiszteletüket az 1956-os forradalom és szabadságharc hősei és ártatlan áldozatai iránt.

 

SZÜRET - HAGYOMÁNYŐRZÉS

„Szüretelnek, énekelnek,
láttál-e már ennél szebbet?
Dió, rigó, mogyoró,
musttal teli kiskancsó,
Sose láttam szebbet.”

(Takács Gyula: Szüreti vers)

 

Hagyományőrző programsorozatunk október hónapban is folytatódott. Ez alkalommal a 2. osztály tanulói készültek műsorral és mutatták be a Szüreti néphagyományokat és az ahhoz kapcsolódó népszokásokat.

Évszázadok óta foglalkoznak szőlőtermesztéssel a Kárpát-medencében, s bár ma is tartanak szüreti mulatságokat, a korábbi időkben sokkal komolyabb hagyománya volt ennek az eseménynek.

A 16-17. században a szüret ideje alatt a törvénykezést is beszüntették és már ekkor is a jókedv és a vigadalom társult hozzá. Napközben még folyt a munka: a hagyományok szerint a nők szedték a szőlőt, a férfiak pedig puttonyba gyűjtötték a termést, miközben vidám énekeket énekeltek. Ezalatt már készültek a hagyományos szüreti ételek és friss mustból sem volt hiány.

A szüreti bálhoz kapcsolódva sok helyen felvonulással zárták a napot. A menet főszereplője az esti mulatságért felelős borkirály volt, de jelen volt a bíró, ahogy a csőszlegények, a csőszlányok és persze a tolvajok is.

A szüreti mulatságokon a nap végeztével a legtöbb helyen szőlőkoszorút fontak. A fára vagy fémre aggasztott szőlőfürtöket aztán egy népszerű játékhoz, a csőszjátékhoz használták. Csőszöket és szőlőtolvajokat neveztek ki, s míg a csősznek őriznie kellett a felaggatott szüreti koszorúkon lévő szőlőt, a többieknek minél többet el kellett lopni belőlük.

A szüreti étel birka vagy marhahúsból készült. Került az asztalra marhagulyás, birkapörkölt, húsleves, székelykáposzta, olykor csörögefánk.  Az ételek mellé pálinkát és természetesen bort fogyasztottak a hajnalig tartó mulatság alatt. A szüreti bál mindezek mellett remek ismerkedési lehetőség is volt, sok esetben ekkor találtak párra a lányok.

A műsort előadta: 2. osztály

A műsort betanította: Péterné Sallai Andrea, osztályfőnök

 

Gratulálunk a felkészítő pedagógusnak és a szereplőknek a színvonalas műsorhoz!

 

„ÉP TESTBEN ÉP LÉLEK!” – TESTÁPOLÁSI VERSENY

Ép testben ép lélek – tartja a híres ókori szólás. Ez az jelenti, hogyha egészségesen táplálkozol, rendszeresen mozogsz, tisztán tartod a testedet és a környezeted, akkor már nagyon sokat tettél az egészségedért, mely a pszichikumodra is kiváló hatással van.

Iskolánkban a Gyógynövénynapok keretében az alsó tagozaton, a 3-4. osztályos tanulók számára testápolási versenyt rendeztünk. Célunk volt, hogy felhívjuk tanulóink figyelmét a rendszeres tisztálkodás fontosságára egészségünk védelme érdekében.

Tanulóinknak elsőként egy Egészség totót kellett megoldaniuk, melyben a kérdések a testápolással, tisztálkodással és a vitaminokkal voltak kapcsolatosak. Ezután gyümölcsök felismerése és elnevezésük leírása volt a feladat.

Ezt követően fogakkal kapcsolatos feladványt kaptak, mely a rendszeres fogmosás jelentőségét emelte ki.

Végül digitálisan, tableten kellett mondatokat képekkel egyeztetniük, melyek testünk ápolásáról szóltak.

Minden tanuló jól érezte magát ezen a versenyen, ahol sokat tanulhattak az egészségünk megőrzéséről.