Örömmel és büszkeséggel osztjuk meg, hogy a Nádudvari Élelmiszer Kft. #mitehetünktöbbet társadalmi felelősségvállalási programjának keretében kiírt pályázatán iskolánk benyújtott pályázata elnyerte a cég 500 000 (ötszázezer) Ft értékű támogatását. A szeptemberben kiírt pályázat célja az volt, hogy hozzájáruljon egy egészségesebb, tudatosabb nemzedék neveléséhez és erősítse a közösségi értékeket.
A Nádudvari Élelmiszer Kft. idei felhívására több mint 200 alapítvány, sportegyesület, iskola és civil szervezet jelentkezett, amelyek nap mint nap azért dolgoznak, hogy a fiatalok számára elérhetővé tegyék a rendszeres mozgást és a sport örömét.
Az ünnepélyes díjátadó különleges helyszínen, a Debreceni Nagyerdőben valósult meg, a NYÍRERDŐ Nyírségi Erdészeti Zrt. Debreceni Erdészetének központjában az Erdei Iskolában az Erdészet szakmai támogatásával. Halász Tamás igazgató úr a Nádudvari Élelmiszer Kft. ügyvezető igazgatójától Nagy Ádám úrtól vehette át a nagylelkű támogatást.
A rendezvény nem csupán az elismerésekről szólt: a díjazottak közösen facsemetéket ültethettek el, ezzel szimbolizálva a jövőért vállalt felelősséget és a fenntarthatóság iránti elkötelezettséget. Az elültetett fák mellett emléktáblák kerültek elhelyezésre, hogy a nyertesek évek múltán is felidézhessék ezt az inspiráló napot.
Nagy örömünkre a mi iskolánk táblája is kikerült, amely nemcsak a díj elnyerésének pillanatát örökíti meg, hanem egyben jelképezi közösségünk összetartását és elkötelezettségét a környezettudatos szemlélet iránt. Számunkra ez a tábla jóval több egy egyszerű emlékhelynél: azt üzeni a jelenlegi és a jövőbeni diákoknak, hogy munkájuknak, kitartásuknak és értékteremtő tevékenységüknek kézzelfogható nyoma marad. Fontos nekünk, mert emlékeztet arra, hogy együtt képesek vagyunk valódi, maradandó változást elérni és hogy felelősségünk van abban, milyen világot hagyunk magunk után.
A pályázati támogatást új sporteszközök beszerzésére kívánjuk fordítani, hogy még inspirálóbb környezetet teremtsünk a mindennapi testneveléshez. Az eszközök segítségével változatosabbá tehetjük tanulóink sportolási szokásait, ösztönözve őket a rendszeres mozgásra és az egészséges életmódra. Bízunk benne, hogy az új felszerelések, sportszerek növelik majd a tanulóink lelkesedését és még több élményt nyújtanak számukra a sportolás során.
Hálás köszönetünket fejezzük ki a Nádudvari Élelmiszer Kft.-nek és Nagy Ádám ügyvezető igazgató úrnak a nagylelkű támogatásért és a megtisztelő lehetőségért, amellyel intézményünket segítették.,