MERRE TOVÁBB? - PÁLYAORIENTÁCIÓ

Intézményünkben 2025. november 4-én Csukerda Lajos pályaorientációs tanácsadó, szakpszichológus pályaorientációs foglalkozást tartott iskolánk 8. osztályos tanulóinak.

A foglalkozás első részében a szakember arról beszélt, hogy az általános iskolai tanulmányok befejezése után milyen továbbtanulási lehetőségek állnak rendelkezésre. Ismertette az iskolák típusait, szó volt arról, hogy melyik iskola ad érettségit, melyik szakmát, illetve melyik mindkettőt. Beszélt a tanulmányi ösztöndíjakról.

A foglalkozás második részében beszéltek az optimális pályaválasztási döntés fontosságáról, majd a gyerekek önismereti tesztet töltöttek ki, amellyel a képességüket és az érdeklődési körüket térképezték fel, ezt követően közösen ki is értékelték, amelyből mindenki számára kiderült, hogy jelenleg - a teszt eredményeik alapján - ki milyen szakterület iránt érdeklődik. Megbeszélték, hogy az egyes szakterületeken belül milyen ágazatok, és azon belül milyen képzési területek vannak.

A foglalkozás zárásaként a szakember felhívta a gyerekek figyelmét arra, hogy az iskola- és szakma választásnál mindenki vegye figyelembe a saját képességeit, tanulmányi eredményeit, és hogy elérhető célokat tűzzenek ki maguk elé, ennek megfelelően válasszanak maguknak pályát, illetve szakmát.

PÁLYAORIENTÁCIÓS FÓRUM A SZÜLŐKKEL

A pályaválasztás meghatározó, sok esetben életre szóló döntés, ezért kiemelten fontos, hogy a tanulók és szüleik közösen, megfontoltan hozzák meg azt.
2025. november 11-én pályaorientációs fórumot tartottunk a 7–8. osztályos tanulók szülei számára. A rendezvény célja az volt, hogy segítséget nyújtson a szülőknek a középiskolai továbbtanulásra való felkészülésben.

A program során ismertettük a különböző középiskolatípusokat, és felhívtuk a figyelmet arra, milyen fontos, hogy a választás a tanuló képességeinek és érdeklődésének megfelelően történjen. Bemutattuk a környék középiskoláit, az ott elérhető képzési lehetőségeket, valamint részletes tájékoztatást adtunk a középiskolai felvételi eljárás menetéről.

A rendezvény lebonyolításában és a tájékoztatásban a pályaorientációs munkacsoport nyújtott segítséget, ezzel támogatva a szülőket és tanulókat a tudatos pályaválasztás folyamatában.

A SZERETET SZOLGÁLATÁBAN – ADOMÁNY ISKOLÁNKNAK

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Taktakenézi Jelenlét Pontja értékes adománnyal lepte meg iskolánkat. Az adománycsomagban számos hasznos tanszer, többek között füzetek és iskolatáskák is helyet kaptak.

A felajánlást a Taktakenézi Jelenlét Pont vezetője, Rusznák Józsefné személyesen hozta el intézményünkbe, ami különösen megható gesztus volt. A tanulók örömmel és hálával fogadták az ajándékokat, hiszen ezek nagy segítséget jelentenek a mindennapi iskolai munkához.

Véleményünk szerint ez az adomány nemcsak tárgyi segítség, hanem egyben a közösség összetartó erejének szép példája is.

Hálásan köszönjük a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Taktakenézi Jelenlét Pontjának a nagylelkű adományt, amely hasznos segítséget nyújt tanulóink mindennapjaiban.

KÖZÖSSÉGBEN LENNI JÓ!

Az elmúlt időszakban iskolánk alsó tagozatán az osztályfőnökök jelentős figyelmet fordítottak az osztályközösségek összekovácsolására. Intézményünkben kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek már kisiskolás korban megtapasztalják az együttműködés és az összetartozás örömét. Ennek érdekében az alsós osztályfőnökök számos érdekes és szórakoztató programot szerveztek az osztályok számára.

OSZTÁLYPROGRAMOK:

  1. osztály - Battáné Tóth Krisztina, osztályfőnök

-Közösségépítő osztályprogram: Mesedélután

A tanulók egy hangulatos mesedélután keretében az „Így neveld a sárkányodat” című mesét nézték meg együtt. A közös élmény erősítette az osztályközösséget, sok nevetéssel és beszélgetéssel telt a délután. A szülők finomságokkal – popcornnal, keksszel és innivalóval – készültek, így igazi mozihangulatban élvezhették a gyerekek a programot.

 

-Állatbarátok napja az első osztályban

Az Állatok Világnapja alkalmából vidám Állatbarát napot tartottak. A gyerekek színeztek, gyurmából állatfigurákat készítettek, papírból kutyafejet alkottak, báboztak, barkochbát játszottak. Testnevelés órán utánzó mozgásokkal (fókajárás, nyúlugrás, sánta rókajárás) és a „Gyertek haza, ludaim!” c. játékkal tették még élvezetesebbé a napot. Állathangokat utánoztak, állatos dalokat énekeltek, és beszélgettek a háziállatokról, valamint a felelős állattartásról. A gyerekek örömmel vettek részt minden játékban, feladatban és kézműves tevékenységben, így egy tartalmas, élményekben gazdag napot tölthettek együtt.

 

-Halloweenre készültünk!

A gyerekek közösen színes tököket, denevéreket készítettek, szellemeket ragasztottak és közben zenét hallgattak. Nagyon jó volt számukra együtt alkotni és nevetni!

 

  1. osztály – Szabóné Sallai Judit, osztályfőnök

 

-Halloween party

A második osztály vidám Halloween partyt tartott. A gyerekek lelkesen vettek részt a kézműveskedésben, ahol különféle ijesztően aranyos díszeket készítettek. A délután folyamán sokat játszottak és táncoltak vidám zenékre. Természetesen a közös nasizás sem maradhatott el. Az egész délutánt jókedv, nevetés és igazi halloween-i hangulat töltötte meg.

 

  1. osztály – Péterné Sallai Andrea, osztályfőnök

 

-Játékos délutáni foglalkozás

A harmadik osztályos tanulók játékos délutáni foglalkozáson vettek részt, amelynek célja a közösségépítés, a figyelem fejlesztése és a pozitív élményszerzés volt. A program során többféle játékot is kipróbáltak, köztük a „Repül a, repül a…” című mozgásos játékot, amely a gyors reakciót és a koncentrációt fejlesztette, miközben jó hangulatot teremtett..

Ezt követően a „Dicséretes dobókocka” játék következett, amelyben a tanulók dobókockával dobtak, majd az eredményhez kapcsolódóan dicséreteket és pozitív visszajelzéseket adtak egymásnak. A játék célja az önbizalom erősítése és a társas kapcsolatok fejlesztése volt.

A foglalkozás során a gyerekek aktívan részt vettek, örömmel kapcsolódtak be a feladatokba, és vidám hangulatban telt az együtt töltött idő. A program sikeresen hozzájárult a közösség összekovácsolásához és a tanulók szociális készségeinek fejlődéséhez.

 

  1. osztály – Kocsis Andrea, osztályfőnök

 

-Mesedélután

A negyedikesek a mesedélutánon a a Lilo és Stitch című mesefilmet nézték meg, melyet nagyon élveztek a gyerekek. Közben finom pattogatott kukoricát, ropit, kekszet eszegettek, majd megbeszélték a mese történéseit. Kellemes délutánt töltöttek el együtt.

 

Gyógypedagógiai osztály – Halászné Mitró Csilla, osztályfőnök, Rozgonyiné Szkiba Annamária, gyógypedagógiai asszisztens

A gyógypedagógiai osztályban vidám Halloween-partyt tartottak. A gyerekekkel közösen feldíszítették a tantermet, hogy igazi halloweeni hangulatot varázsoljanak. Színes fejdíszeket és különféle álarcokat viseltek, így mindenki részese lehetett a mókának. Nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek is bekapcsolódtak a játékokba és a közös szórakozásba. Az asztalokon finomságok várták a résztvevőket, amelyekből jóízűen falatoztak. Az egész délutánt jókedv, nevetés és igazi ünnepi hangulat töltötte meg.

 

Tapasztalataink szerint ezeken a közösségépítő osztályprogramokon nemcsak jól érzik magukat a gyerekek, hanem sokat tanulnak is egymásról. A közös élmények erősítik a baráti kapcsolatokat és kedvezően befolyásolják az osztályok légkörét. A diákok megtanulják, hogyan támogassák és segítsék egymást a mindennapokban.

Ezek a közösségépítő programok hozzájárulnak ahhoz is, hogy az iskolai élet vidámabb és harmonikusabb legyen. A gyerekek mindig örömmel és kíváncsian várják a hasonló osztályprogramokat.

Iskolánk nagyra értékeli osztályfőnökeink elkötelezett munkáját, akik mindig kreatív, vidám és élménydús programokkal erősítik osztályközösségeiket. Hálásak vagyunk azért a sok szeretetért és gondoskodásért, amellyel nap mint nap szebbé, örömtelibbé teszik tanulóink iskolai életét.

1956 - ÜNNEPI MEGEMLÉKEZÉS

„A háromszín-lobogók mellé,
tegyetek három esküvést:
sírásból, egynek, tiszta könnyet,
s a zsarnokság gyűlöletét.


s fogadalmat: te kicsi ország,
el ne felejtse, aki él,
mert úgy született a szabadság,
hogy hullt a könny és hullt a vér.

/Tamási Lajos: Piros a vér a pesti utcán (részlet)/

 

Az 1956-os forradalom és szabadságharc a magyar nép békés tiltakozásával kezdődött október 23-án a szovjet megszállás és az elnyomó diktatúra ellen. A tüntetés gyorsan országos szabadságharccá vált, melyben a magyarok bátran küzdöttek a függetlenségükért és a demokratikus jogokért. Bár a felkelést novemberben leverték, 1956 örökre a bátorság, a szabadságvágy és a nemzeti összetartozás jelképe maradt.

Iskolánkban 2025. október 22-én került sort az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett ünnepi megemlékezésre.

A tornaterem ünnepi díszbe öltözött, a nemzeti színek és a lyukas zászló méltó keretet adtak a megemlékezésnek. A műsort az iskola hatodik osztályos tanulói adták elő, akik versekkel, prózai részletekkel idézték fel 1956 hősies napjait. A diákok előadásában megelevenedtek a forradalom eseményei, a bátor fiatalok tettei és a szabadságért vívott küzdelem pillanatai. Az előadást megható zenerészletek és korabeli jelenetek vetítése is gazdagította.

Az ünnepi műsor hangulatát a harmadik osztályosok megható táncai tették még emlékezetesebbé. A gyerekek előadása szívhez szóló pillanatokat teremtett és mosolyt csalt a közönség arcára. A táncok mélyebb érzéseket közvetítve tették még bensőségesebbé a megemlékezés hangulatát.

A diákok előadása során mindenki szívébe belopózott a szabadság és a hazaszeretet érzése. Ez az ünnepi rendezvény nemcsak emlékezés, hanem tanulás is volt – a múlt példájából merítettünk erőt a jelenhez. A gyerekek megértették, hogy a hősök bátorsága ma is példát mutat.

Így emlékeztünk meg idén az 1956-os forradalom hőseiről, tisztelettel és hálával a szívünkben.

A műsort előadta: 6. osztály, 3. osztály

A műsort összeállította és betanította: Krucsai Krisztina osztályfőnök

A táncokat betanította: Péterné Sallai Andrea osztályfőnök

Máté István táncpedagógus

 

A hangosításért felelt: Bernáth Bence Valentin iskolatitkár

Szívből gratulálunk a felkészítő pedagógusoknak és a szereplőknek a színvonalas műsorhoz!

https://www.facebook.com/reel/1551602982957588

https://www.facebook.com/reel/874443495183031

 

NEM FELEDJÜK ŐKET – KOSZORÚZÁS 1956 EMLÉKÉRE

„Ó szabadság! Teérted halni!
Ha élni nem lehet veled!
Hagyd börtönöd, s szaladj az égre!
S örökké tart majd életed.
Ez volt a hited, a szent, a nagy eszme,
Te sokat vádolt ifjúság.
Ezért nyílott ki meleg véred,
Mint frissen bomló rózsaág.
Fent lobogsz már a csillagokban
S örök fényeddel üzened:
Örökké él a hősök népe,
Örökké él majd nemzeted.”

/Gazdag Erzsi: Ifjúság, Te vagy a Csillagunk (részlet)/

Az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseire emlékezve idén is méltó módon hajtottak fejet a Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola diákjai és pedagógusai. Az ünnepi megemlékezés során az iskola közössége közösen idézte fel a forradalom eseményeit és hőseinek bátorságát.

Az alsó tagozatos tanulók osztályaikban készítették el a nemzeti jelképpé vált lyukas zászlókat, melyeket nagy gonddal festettek, díszítettek. A kis zászlókat később elhelyezték a település I. és II. világháborús emlékművénél és az iskola udvarán található 3-as kopjafa mellett, ezzel is kifejezve tiszteletüket a múlt hősei iránt. A tanító nénik meséltek a gyerekeknek az 1956-os eseményekről, a szabadságvágyó emberek bátorságáról és a fiatalok példamutató helytállásáról.

Az iskola vezetése és a Diákönkormányzat tagjai ünnepélyes főhajtással tisztelegtek az emlékműnél. Koszorút helyeztek el a hősök emlékére, ezzel kifejezve hálájukat és megbecsülésüket. A csendes megemlékezés pillanatai méltóságteljesen zárták az ünnepi eseményt.

Az iskola közössége ezzel a meghitt programmal is hozzájárult ahhoz, hogy a diákok megértsék és átérezhessék a szabadság értékét. A gyerekek számára maradandó élményt jelentett ez a nap, amely segítette őket abban, hogy büszkén vállalják nemzeti identitásukat. Az 1956-os hősök példája ma is erőt ad, hogy bátran kiálljunk az igazság és a szabadság mellett.

 

NEMZETI EMLÉKEZETPEDAGÓGIAI PROGRAM (NEP)

Iskolánk 8. osztályos tanulói 2025. október 20-án a Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program (NEP) keretében Debrecenbe utazhattak, ahol a Debreceni Református Nagytemplom és a Debreceni Református Kollégium 1848/49-es események debreceni vonatkozásaival ismerkedhettek meg, középpontba helyezve Kossuth Lajos és a városba kihelyezett országgyűlés szerepét.

Az előadást követően „templom-túrára” került sor, ahol vezető közreműködésével bejárhattuk az épület minden zugát, a földszinten megnéztük a kiállítást, majd felmentünk a 6. emeleti padlástérbe, illetve a két torony között található panoráma járdára, ahonnan gyönyörű kilátás nyílt szinte az egész városra.

Következő helyszínünk a templom mögött található Református Kollégium volt, ahol szintén hallhattunk egy rövid előadást, amelyben a kollégium történetével ismerkedtünk meg, illetve megtudtuk, hogy mi volt a szerepe az 1848/49-es történések kapcsán.

A programot követően a Debrecen Plázába mentünk, a gyerekek itt tudtak vásárolni, illetve ebédelni.

Fáradtan, de jókedvűen, sok-sok élménnyel gazdagodva indultunk haza.

A Nemzeti Emlékhely címet a Debreceni Református Nagytemplom a Debreceni Református Kollégiummal együtt viseli, így a programot közösen biztosították.

Köszönjük a szervezést a Szerencsi Tankerületi Központ munkatársainak!

PÁLYAORIENTÁCIÓS CSALÁDI NAP – FÓKUSZBAN A JÖVŐ

Iskolánkban 2025. október 16-án került megrendezésre a Pályaorientációs Családi Nap, amelynek középpontjában a pályaválasztás, szakmaválasztás és a jövőbeli életutak tudatos tervezése állt.

A nap során izgalmas, élményszerű programok várták a tanulókat, amelyek játékos formában segítették őket abban, hogy közelebb kerüljenek a különféle szakmák világához. Az alsó tagozatos diákok egy-egy külső munkahelyre is ellátogattak, ahol a lelkes szakemberek mutatták be hivatásukat és meséltek a munkájuk mindennapjairól, amelyeket a gyerekek nagy érdeklődéssel hallgattak.

A délelőtti órákban a felső tagozatos tanulók különféle pályaorientációs foglalkozásokon vehettek részt. Az iskola több helyszínén próbálhatták ki ügyességüket és kreativitásukat: a tornateremben közlekedésbiztonsági pályát teljesítettek, Kahoot-vetélkedőn mérhették össze tudásukat, valamint cégtáblákkal és középkori céhek címereivel ismerkedtek meg, melyeket később saját elképzeléseik alapján meg is rajzoltak.

A programok sorát a Máltai Szeretetszolgálat munkatársai is gazdagították: az 5–6. osztályos diákok számára önismereti, a 7–8. osztályosoknak pedig szakma- és szerszámismereti foglalkozásokat tartottak, segítve ezzel a tanulókat abban, hogy tudatosabban gondolkodjanak jövőbeli pályaválasztásukról.

Összességében a nap folyamán az iskolában interaktív, kreatív foglalkozások zajlottak, amelyekbe mind az alsó, mind a felső tagozatos tanulók bekapcsolódhattak. A különböző foglalkozásokon a diákok nemcsak új ismereteket szereztek, hanem saját képességeiket is próbára tehették, illetve érdeklődési köreiket is feltérképezhették.

Külön öröm volt számunkra, hogy sok szülő, család és iskolai partner is ellátogatott rendezvényünkre és aktívan részt vett a programokon, valamint a szülői fórumon. Ez a fórum kiváló lehetőséget nyújtott a párbeszédre és az együtt gondolkodásra a gyermekek jövőjét illetően.

A napot még különlegesebbé tették a nyolcadikos lányok, akik saját készítésű, friss gofrival kínálták a diákokat, pedagógusokat és a vendégeket. A finomságok mellett a jókedv, az élményekkel teli beszélgetések, a közös tevékenységek és az interaktív programok tették teljessé a napot.

A rendezvény minden résztvevő számára tartalmas és emlékezetes élményt nyújtott, amely reményeink szerint hozzájárult a diákok jövőbeni döntéseinek megalapozásához.

 

Ezúton szeretnénk megköszönni a külső munkahelyek szakembereinek, hogy készséggel fogadták iskolánk alsó tagozatos tanulóit. Köszönjük, hogy időt és energiát szántak arra, hogy betekintést nyújtsanak a mindennapi munkájukba, bemutassák hivatásukat és személyes élményeikkel, történeteikkel közelebb hozták a gyerekekhez a munka világát. Az ilyen találkozások nemcsak élményt jelentenek a diákjaink számára, hanem komoly motivációt is adhatnak a továbbtanulási irányok kereséséhez.

 

Külön is szeretnénk kifejezni őszinte hálánkat és köszönetünket Szabó Árpád Igazgató Úrnak, a Szerencsi Tankerületi Központ vezetőjének, amiért támogatásával és segítségével lehetővé tette a Pályaorientációs Családi Nap megszervezését és megvalósítását iskolánkban.

SZÜRET – TÁNCCAL, DALLAL, DERŰVEL

„Nevetnek a szőlőszemek,
mindegyikük édes.
Mosolyukat begyűjteni
most lett esedékes.
Most van itt a must ideje,

-jó helyen és jókor-

hosszú utat jár be,

mire lesz belőle jó bor.”

(Aranyosi Ervin: Szüret)

 

Októberben is folytatódott hagyományőrző programsorozatunk. Ez alkalommal a 2. osztály tanulói a Szüreti néphagyományokat és az ahhoz kapcsolódó népszokásokat elevenítették fel műsorukban.

A gyerekek egy igazi szüreti mulatság hangulatát varázsolták a közönség elé. A műsor során eljátszották a szüret legfontosabb állomásait: a szőlő leszedése, a fürtök begyűjtése, a szőlő darálása, a must- és borkészítés folyamata. És természetesen a munka végeztével jöhetett a jól megérdemelt pihenés és szórakozás.

A tanulók szüreti felvonulással, vidám tánccal és énekkel tették még színesebbé az előadást, amit a közönség nagy tapssal fogadott. A műsorban hagyományos népzenei dallamok is felcsendültek. Minden kis szereplő lelkesen és örömmel vett részt a bemutatóban.

A szüreti népszokások évszázadok óta fontos részei a magyar paraszti kultúrának. A szőlő betakarítását követő ünnepségek nemcsak a munka végét jelezték, hanem közösségformáló erővel is bírtak. A szüreti felvonulás, a néptánc, a mulatság, a népdalok mind-mind a vidámságot, az összetartozást és a természet iránti tiszteletet fejezték ki. Ezek a hagyományok segítenek megőrizni kulturális örökségünket és közelebb hozzák a gyerekeket a régi idők életéhez. Fontosnak tartjuk, hogy a fiatalabb generáció is megismerje ezeket az értékeket, hiszen a múlt tisztelete a jövő építésének alapja.

A második osztályosok igazán ügyesen idézték meg a régi idők hangulatát. Öröm volt látni, mennyire át tudták érezni a szüreti ünnep jelentőségét. Nagy örömünkre sok szülő is ellátogatott az eseményre. Jó érzés volt látni az arcokon a büszkeséget és az örömöt. A másodikos tanulók színvonalas műsora méltó része volt a hagyományőrző programsorozatnak.

A műsort előadta: 2. osztály

A műsort betanította: Szabóné Sallai Judit, osztályfőnök

 

Szívből gratulálunk a felkészítő pedagógusnak és a szereplőknek a színvonalas műsorhoz és az asszisztenseknek a gyönyörű dekoráció elkészítéséhez!

 

ALKOTÓ KEZEK, VARÁZSLATOS TEREK

Iskolánkban az elmúlt hetekben csodálatos átalakuláson mentek keresztül a folyosók és tantermek. Kreatív pedagógusaink és ügyes kezű pedagógiai asszisztenseink, a lelkes gyerekek közreműködésével, fáradhatatlan munkával gyönyörű őszi dekorációkat készítettek.

A természet színei – a vörös, narancs, barna és arany – visszaköszönnek minden sarokban. A falakra gombák, őszi gyümölcsök és erdei állatok kerültek és a mennyezetéről színes falevelek lógnak. Mind a tantermek, mind a folyosók is hangulatosabbá és otthonosabbá váltak a gyerekek számára. Mindez nemcsak az esztétikumot szolgálja, hanem az iskolai közérzetet is javítja. A dekorációk látványa mosolyt csal a diákok arcára minden reggel.

Már a halloween is beköltözött az iskola falai közé. Vidám tökdíszek, mókás szellemek, csontvázak, boszorkák, pókok és denevérek díszítik a tereket. Az ünnepi hangulat már most megérkezett és izgatottan várjuk a közelgő programokat.

Büszkék vagyunk pedagógusainkra és asszisztenseinkre, akik szívüket-lelküket beletették ebbe a munkába. Kreativitásuk, lelkesedésük és odaadásuk példaértékű. Az iskola igazán élő, vidám és szerethető hellyé vált. Köszönjük nekik, hogy ilyen széppé varázsolták a mindennapjainkat!

PETŐFI-KUPA XIII. – CSAPATJÁTÉK ÉS SPORTSZERŰSÉG

Intézményünkben 2025. október 14-én immár tizenharmadik alkalommal rendeztük meg a „Petőfi-Kupa” elnevezésű teremlabdarúgó tornát. A sportesemény mára hagyománnyá vált iskolánk életében, amely minden évben összehozza a labdarúgás iránt érdeklődő diákokat. A tornán több iskola csapata (Legyesbényei Zalay Andor Általános Iskola, Prügyi Móricz Zsigmond Általános Iskola, Taktaharkányi Apáczai Csere János Általános Iskola, Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola) mérte össze tudását barátságos, de lendületes mérkőzések keretében.

A sportolók becsülettel és lelkesedéssel küzdöttek a pályán, igazi csapatszellemben. A rendezvény célja nem csupán a versengés volt, hanem az egészséges életmód népszerűsítése és a közösségépítés is. A nézők – diákok, tanárok – lelkesen szurkoltak a mérkőzések során.

A torna jó hangulatban, sportszerű keretek között zajlott, ahol a résztvevők nemcsak a játék örömét, hanem egymás tiszteletét is megtapasztalhatták. Minden csapat dicséretet érdemel a kitartásért és a sportszerű viselkedésért. Külön köszönet illeti a felkészítő pedagógusokat és a szervezésben közreműködő kollégákat. A nap végén a helyezést elérő csapatokat oklevelekkel és díszes kupákkal jutalmaztuk.

Az esemény méltó példája volt annak, hogy a sport közösséget formál és motivál. A „Petőfi-Kupa” nemcsak verseny, hanem élmény és tradíció is egyben. Bízunk benne, hogy jövőre ismét sok lelkes csapat jelentkezik. Köszönjük minden résztvevőnek és segítőnek, hogy hozzájárultak a rendezvény sikeréhez.

Külön köszönetünket fejezzük ki Szabó Árpád Igazgató Úrnak, a Szerencsi Tankerületi Központ vezetőjének, aki hozzájárult a Petőfi Kupa teremlabdarúgó torna megszervezéséhez és sikeres lebonyolításához.

A tornán iskolánk focicsapata nagyszerű teljesítményt nyújtva az előkelő második helyezést szerezte meg. A csapat tagjai lelkesedéssel, összetartással és sportszerűséggel képviselték intézményünket, mérkőzésről mérkőzésre bizonyítva kitartásukat és küzdőszellemüket. A játékosok példamutató hozzáállása és összhangja méltán hozta meg számukra ezt a szép eredményt.

A focicsapat tagjai:

Babos Ferenc András 7. oszt.

Glonczi Márk 7. oszt.

Vadász Rikárdó 7. oszt.

Lakatos Armandó 7. oszt.

Vadász András 7. oszt.

Lakatos Róbert 6. oszt.

 

Szívből gratulálunk a szép eredményhez a csapatnak és a felkészítő pedagógusnak, Halász Tamás igazgató úrnak!