RAJZPÁLYÁZATOKON ELÉRT EREDMÉNYEK

„AUTIZMUS, ÍGY SZÍNES A VILÁG”

A kecskeméti Autista Gyermekekért Egyesület az Autizmus Világnapja alkalmából rajzpályázatot hirdetett „Autizmus, így színes a világ” címmel. A rajzpályázat célja  a fiatalok érzékenyítése volt a különbözőség elfogadása, befogadása tolerálása érdekében.

Iskolánk mindig is kiemelt figyelmet fordított arra, hogy egy inkluzív, befogadó környezetet teremtsen, ahol minden diák, függetlenül a különbözőségektől, megtalálja a helyét. Hiszünk abban, hogy a tolerancia és az elfogadás alapvető értékek, melyeket minden tanulónk számára fontos megélni.

A rajzpályázat jó lehetőséget biztosított arra, hogy az alkotó gyerekek kreatív módon kifejezzék támogatásukat, empátiájukat és megértésüket az autizmussal élők iránt. A rajzok segítenek érzékenyíteni a közvéleményt, és megmutatják, hogy az autizmus nem egy hátrány, hanem egy másfajta látásmódot és tapasztalati világot jelent.

Véleményünk szerint az ilyen pályázatok erősítik az iskolai közösséget és elősegítik a társadalmi felelősségvállalást. Iskolánk számára az inkluzivitás nem csupán egy eszme, hanem mindennapi valóság. Büszkék vagyunk arra, hogy tanulóink aktívan részt vesznek az ilyen programokban, és hozzájárulnak egy befogadóbb társadalom építéséhez.

A pályázaton résztvevő tanulók és felkészítő pedagógusok:

Molnár Fernanda 1. oszt.

Felkészítő pedagógus: Szabóné Sallai Judit, osztályfőnök

 

Borai Mateusz Mózes 4. oszt.

Krajczár Mirjam Szófia 4. oszt.

Tóth Zsolt 4. oszt.

Felkészítő pedagógus: Battáné Tóth Krisztina, osztályfőnök

 

Lakatos Tifani Renáta 5. oszt.

Felkészítő pedagógus: Halászné Mitró Csilla, osztályfőnök

 

Lakatos Armandó 6. oszt.

Felkészítő pedagógus: Vargáné Kozsik Judit, tanárnő

 

Köszönjük az alkotó gyerekeknek és a felkészítő pedagógusoknak, hogy részt vettek ebben a figyelemfelhívó, szemléletformáló kezdeményezésben!

 

  1. RÁKÓCZI FERENC HAGYATÉKA

Iskolánk alsó és felső tagozatos tanulói közül többen részt vettek a szlovákiai Borsi Rákóczi Kastélyközpont által kiírt „II. Rákóczi Ferenc hagyatéka” elnevezésű rajz-, vers- és prózaíró pályázatán. A szervezők ezzel a pályázattal a nagyságos fejedelem II. Rákóczi Ferenc halálának 290. évfordulójáról emlékeztek meg és ezzel a versennyel fejezték ki tiszteletüket a fejedelem emléke előtt. A pályázat témája a fejedelem öröksége volt, amely lehetett tárgyi emlék, érzelem, példakép vagy akár a kastélyhoz, várhoz fűződő emlék.

A verseny iránt nagyon nagy volt az érdeklődés, a Kárpát-medence számos szegletéből szebbnél szebb alkotások került benyújtásra. A zsűrinek nagyon nehéz dolga volt, mivel több mint 350 rajz közül kellett kiválasztani a legszebb pályaműveket.

Nagy örömünkre iskolánk egyik hatodik osztályos tanulójának beküldött pályaművét a zsűri a kiemelt portré kategóriában kiemelkedőnek ítélte. A díjazott tanulónk rajza képeslap formájában a zarándokvonaton és zarándokbuszokon érkezőkhöz, majd a kastélyban is kiállításra került.

Lakatos András 6.oszt. – kiemelkedő portré (II. kategória)

Felkészítő pedagógus: Vargáné Kozsik Judit, tanárnő

 

A pályázaton résztvevő további tanulók és felkészítő pedagógusok:

Babos Ferenc András 7. oszt.

Glonczi Márk 7. oszt.

Horváth Szabrina 7. oszt.

Babos Diána 8. oszt.

Erdei-Nagy Viktor 8. oszt.

Felkészítő pedagógus: Vargáné Kozsik Judit, tanárnő

 

 

Horváth Gusztáv 4. oszt.

Lakatos Kiara Barbara 4. oszt.

Tóth Zsolt 4. oszt.

Felkészítő pedagógus: Battáné Tóth Krisztina, osztályfőnök

 

Szívből gratulálunk a felkészítő pedagógusoknak és tanítványaiknak a pályázaton való részvételhez és a szép alkotásokhoz, továbbá a kiemelkedő eredményhez!

 

TAVASZ VAN

TAVASZI MEGÚJULÁS - KREATÍV KOLLÉGÁK, LELKES DIÁKOK

Ahogy közeledik a tavasz, az iskolában is egyre érezhetőbb a megújulás hangulata. A kollégák lelkesen készültek az évszakváltásra, és már hetekkel korábban elkezdték a dekorációk megtervezését. A tantermek, folyosók és közösségi terek is új színekben pompáznak. A diákok örömmel kapcsolódtak be a munkába, színes virágokat, pillangókat, napocskákat és madarakat készítettek. A falakra tavaszi jelenetek kerültek, amelyek mosolyt csalnak minden belépő arcára. A tanítók, az asszisztensek kreatív ötletekkel álltak elő, és együtt alkottak a gyerekekkel.

Véleményünk szerint a tavaszi dekoráció nemcsak esztétikai célt szolgál, hanem közösségépítő szerepe is van. A közös alkotás során erősödik az osztályok közötti összetartás. Az iskola egész területét áthatja a frissesség és vidámság érzete. A tanulók motiváltabbá válnak, és szívesebben járnak iskolába. A tanórák is sokszor kapcsolódnak a természethez, ami még élvezetesebbé teszi a tanulást.

A pedagógusok szerint a környezet nagy hatással van a gyerekek hangulatára. A tavasz beköszöntével pedig különösen fontos, hogy pozitív légkört teremtsünk. A dekorációk elkészítése tehát nemcsak szép hagyomány, hanem hasznos pedagógiai eszköz is.

 

TAVASZI KÖZÖSSÉGI ÉLMÉNYEK

Tavasszal iskolánkban az osztályfőnökök ismét számos közösségépítő programot szerveztek a tanulók számára. Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek ne csak tanuljanak, hanem jól is érezzék magukat az iskolában. A programok célja az volt, hogy erősítsék az osztályközösségeket és javítsák a diákok közötti kapcsolatokat.

Márciusban az osztályközösségekben megemlékeztünk a nőnapról. A fiúk kedves versekkel, virágokkal és apró ajándékokkal köszöntötték a lányokat és tanárnőiket. Ez egy nagyon meghitt és mosolygós nap volt mindenki számára.

 

Több osztály játékdélutánon vett részt, ahol különféle ügyességi és társasjátékok várták a gyerekeket. A játékok során nemcsak szórakoztak, hanem csapatban is kellett gondolkodniuk. A játék öröme és a vidám pillanatok hosszú távon is emlékezetesek maradnak. A közös sikerélmény pedig erősíti a csapatszellemet és a közösségi érzést. A társasjátékozás különösen népszerű volt a diákok körében. Ezeken a délutáni eseményeken a gyerekeket finom sütemények, szendvicsek, üdítő várta, melyet közösen fogyasztottak el. Ezek az alkalmak lehetőséget adtak a kötetlen beszélgetésekre is. A tanulók ilyenkor jobban megismerhetik egymást, és új barátságok is szövődhetnek. Az osztályfőnökök mindig lelkesen szervezik ezeket a programokat.

1.osztályban: „Tavaszváró” teadélután – Szabóné Sallai Judit osztályfőnök irányításával

  1. osztályban: Nőnapi köszöntés – Péterné Sallai Andrea osztályfőnök koordinálásával
  2. osztályban: „Játsszunk együtt!” közös társasjátékozás, Nőnapi köszöntés - Battáné Tóth Krisztina osztályfőnök vezetésével

Gyógypedagógiai osztályban: Tavaszi játékvarázs - Halászné Mitró Csilla osztályfőnök irányításával

Minden esemény vidám hangulatban telt, és sok közös élményt adott a gyerekeknek. A programokat az iskola is támogatta, hiszen a közösségépítés kiemelt célunk. A szülők is örömmel fogadták, hogy gyermekük ilyen élményekkel gazdagodott.

A közösségi programok hozzájárultak a diákok jó hangulatához és a pozitív iskolai légkörhöz. Reméljük, hogy ezek a hagyományok tovább élnek az iskolai életben. A tavaszi osztályprogramok bebizonyították, hogy együtt lenni jó, és a közösség ereje nagyon fontos.

 

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya a „DELTA” program keretében a kábítószerek és az új pszichoaktív anyagok terjesztésének, fogyasztásának veszélyeire történő felhívás érdekében Mondd el Te, Hogyan Nem címmel videópályázatot hirdet Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye területén élő és tanuló diákok (általános iskola, középiskola) számára.

Te is hiszel abban, hogy fontos beszélni a drogok veszélyeiről, a megelőzésről és a segítségnyújtás lehetőségeiről? Szeretsz kreatív tartalmakat gyártani? Érdekel a videókészítés? Fontos számodra a tudatosság és a kortársaid segítése? Akkor ez a pályázat NEKED szól!

 

A pályázat célja:

Hozzuk közelebb a drogprevenció üzenetét a fiatalokhoz – a fiatalok által. Készíts egy rövid, figyelemfelkeltő videót, amely a tudatos döntéshozatalra, az önismeretre, és a drogok elutasítására ösztönöz. Legyen őszinte, kreatív, és szóljon a korosztályod nyelvén!

 

Miről szóljon a videód?

Választhatsz például az alábbi témák közül:

  • Miért mondj nemet a drogokra?
  • Milyen alternatívák vannak a szerhasználattal szemben?
  • Kortárs nyomás – hogyan állj ki magadért?
  • Igazi történetek – tanulj mások hibáiból!
  • Mit üzensz a fiatalabb énednek a drogokról?

 

A pályázatra az alábbi formában várjuk a videókat:

  • TikTok-videó (max. 60 másodperc)
  • Instagram Reel vagy YouTube Shorts
  • Kreatív rövidfilm (max. 2 perc)
  • Fontos, hogy a mondanivaló akkor is érthető legyen, ha hang nélkül, vagy (jogtiszta) zenei aláfestéssel nézik. A felirat tehát opcionális.

 

Fontos: A videód lehet komoly, vicces, animált vagy élő szereplős – a lényeg, hogy őszinte legyen és hasson!

 

Kik pályázhatnak?

Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye területén élő diák, vagy a vármegye területén lévő általános, vagy középiskola tanulója. Egyénileg vagy maximum 3 fős csapatokban.

 

Határidők:

Pályázat beküldési határideje: 2025. június 02. (hétfő)
Eredményhirdetés: 2025. június 10. (kedd)

 

Díjazás:

A legkreatívabb és legütősebb videókat megosztjuk, hogy minél több emberhez eljuthasson az üzenet, mert a tudás ebben az esetben akár életet is menthet.

A legjobb pályaművek beküldőjének nyereménye egy délután a Factory Arénában, ahol lézerharcban mérheti össze ügyességét a rendőrség kommandósaival.

 

Beküldés:

Töltsd fel videódat Google drive-ra és a linket küldd el nekünk a bunmeg@borsod.police.hu címre!
Tárgy: „Drogprevenciós videópályázat – [Neved]”

 

Tipp:

Használj saját élményeket, erős üzeneteket és modern vágási technikákat! Gondolj arra, mi ragadna meg téged egy ilyen témában.

Ne hagyd ki – mondd el TE, hogyan NEM!
Tedd jobb hellyé a világot egy kreatív, hatásos videóval!

 

A pályázó a pályázat benyújtásával hozzájárul ahhoz, hogy a pályázatban megadott személyes adatait a pályázat kiírója a pályázat elbírálása, lebonyolítás és archiválása céljából kezelje, az adatkezelés során a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően járjon el.

 

Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei
Rendőr-főkapitányság
Bűnmegelőzési Osztálya

GERGELY-JÁRÁS – VILLŐZÉS

HAGYOMÁNYŐRZŐ PROGRAM

„Szent Gergely doktornak,
Híres tanítónknak
Az ő napján
Régi szokás szerint
Menjünk Isten szerint
Iskolába.
/Népdal/

Hagyományőrző programsorozatunk keretében a 3. osztály tanulói készültek műsorral és mutatták be a Gergely-járás és a Villőzés népszokását.

A Gergely-járás hagyománya országszerte ismert volt, mely a 17. századtól nem csak adománygyűjtés céljából, hanem az iskolába való verbuválásra is szolgált. A szereplők katonai rangot viseltek, és “Szent Gergely vitézeinek” nevezték magukat, néhol még a püspököt is megszemélyesítették. Egy üdvözlő, hírnök szerepét betöltő fiatal kopogott az ajtón, majd belépve a háziak felé fordult a kérdéssel: „Megengedik-e Szent Gergely napját köszönteni?” Amint a beleegyezést megkapták, kezdetét vette az éneklés és a versek előadása.

A Villőzés egy Húsvéthoz kapcsolódó népszokás. A villő szó jelentései: tündér, lomb. Virágvasárnap idején a lányok körbejártak a faluban fűzfaágakkal, amiket feldíszítettek. Minden ház előtt azt kiáltották, hogy „Van magoknak virágvasárnapjok?”. Ha azt a választ kapták, hogy nincs, akkor továbbmentek. Ha azt a választ kapták, van, akkor elénekelték az egyik éneket. Utána a ház gazdasszonya kijött és tojást adott a lányoknak. Az egyik ágról letört egy gallyat és azzal “verte el” a lányokat, azt kiabálva, hogy “Mind menjetek férjhez!”.

Véleményünk szerint az iskolai hagyományőrző műsorok kiemelkedő fontossággal bírnak, mivel segítenek megőrizni és továbbadni a kultúránk legszebb elemeit a következő generációknak. A műsorok nemcsak szórakoztatók, hanem oktatók is, hiszen a gyerekek közvetlenül tapasztalják meg a régi hagyományok jelentőségét és szépségét. Nagy öröm számunkra, hogy a szülők is aktívan részt vesznek ezeken a rendezvényeken, mivel ez erősíti a közösségi összetartást. Amikor a szülők eljönnek és megtekintik a műsorokat, megerősítik a tanulók önbizalmát és büszkeségét, ami motiválja őket a hagyományok további ápolására.  Az iskolai hagyományőrző műsorok tehát nemcsak a múltat idézik fel, hanem a jövő számára is fontos értékeket közvetítenek. Ezért is elengedhetetlen, hogy továbbra is teret kapjanak az iskolai életben, hiszen mind a diákok, tanárok, mind a szülők számára felejthetetlen élményt nyújtanak.

A műsort előadta: 3. osztály

A műsort betanította: Kocsis Andrea, osztályfőnök

 

Szívből gratulálunk a felkészítő pedagógusnak és a szereplőknek a színvonalas műsorhoz!

DIÁKOLIMPIA

LABDARÚGÁS - IV. KORCSOPORT

Iskolánk IV. korcsoportos focistái 2025. március 25-én Gesztelyen vettek részt a Diákolimpia  keretei között megrendezett labdarúgó tornán. Az ilyen sportesemények remek lehetőséget biztosítanak arra, hogy focistáink megmutassák tudásukat és megmérkőzzenek más iskolák csapataival.

A megmérettetés nemcsak a sport iránti elkötelezettséget erősíti, hanem a csapatszellem kialakításában is fontos szerepet játszik. Tanulóink számára az ilyen tornák nemcsak fizikailag, hanem mentálisan is fejlesztő hatással bírnak, segítenek a kitartás, a türelem és a versenyszellem kialakításában.

A focicsapat tagjai:

Budai Benjámin 8. oszt.

Budai Brájen 8. oszt.

Erdei-Nagy Viktor 8. oszt.

Babos Ferenc András 7. oszt.

Glonczi Márk 7. oszt.

Lakatos Rikárdó 7. oszt.

Tóth Joel Izsák 7. oszt.

Vadász Rikárdó 7. oszt.

 

Edző: Halász Tamás

Ügyes focistáink becsülettel helytálltak, a csoport harmadik helyét szerezték meg.

ISKOLÁRA KÉSZEN – LÁTOGATÁS AZ OVIBAN

Intézményünk leendő első osztályos tanítónője, Battáné Tóth Krisztina és alsós munkaközösség-vezetője, Szabóné Sallai Judit ellátogatott a Taktakenézi Bóbita Óvodába a Nyitnikék iskolanyitogató program keretében, egy nagycsoportos bemutató foglalkozás megtekintésére.

A gyermekek komplex foglalkozás keretében mutatták meg, hogy milyen ügyesek, kitartóak, figyelmesek, illetve matematikai készségeik és általános tájékozottságuk szintje a tanulási folyamat eredményeként elérte az iskola kezdés érettségi szintjét.

A foglalkozás során az ovisok különböző kreatív, gondolkodtató, logikai feladatokat oldottak meg. A tanítónő figyelemmel kísérte a munkájukat, és örömmel tapasztalta, mennyire jól tudnak koncentrálni és együttműködni. A gyerekek vidáman és lelkesen számoltak, ismerik a számokat és azok sorrendjét, így gyorsan és pontosan oldották meg a feladatokat. Az egész foglalkozás során érezni lehetett, hogy az ovisok élvezik az együtt töltött időt és az aktív tanulást.

A leendő tanítónő nagyon örült, hogy lehetősége volt testközelből látni, hogy a gyerekek milyen szinten állnak már az iskolára való felkészülésben. A bemutató foglalkozás után elismeréssel szólt az óvodapedagógusok munkájáról, akik ilyen nagyszerű alapot adtak a gyerekek számára.

Köszönjük a meghívást és szívből gratulálunk a színvonalas bemutató foglalkozáshoz, amely remekül tükrözte a Taktakenézi Bóbita Óvoda magas szintű pedagógiai munkáját és a gyerekek fejlődésére való figyelmet!

PÉNZ7

A PÉNZ7 2025. március 3-7. között zajlott le, és célja a fogyasztóvédelmi tudatosság növelése, valamint a pénzügyi és vállalkozói kultúra fejlesztése játékos, élményalapú módon. Az idei évben már tizenegyedik alkalommal került megrendezésre a pénzügyi és vállalkozói témahét, amelynek fókuszában a „Okosan a befektetésekről” téma állt. A programon belül a családi költségvetéshez kapcsolódóan a megtakarítások okos kezelése és felhasználása volt a központi téma.

Iskolánk évek óta aktívan részt vesz a PÉNZ7 programban. Az idén is a felső tagozatos osztályokban két-két órában foglalkoztunk a megtakarítások célszerű és előnyös befektetésének kérdéseivel. A feladatok játékos formában közelítették meg a témát, így a pénzügyek könnyebben érthetővé váltak a tanulók számára. A tananyagot csoportos munkában dolgoztuk fel, tanári irányítással és interaktív módszerekkel, majd a diákok egyéni versenyben számoltak be tudásukról.

„ INNEN INDULTAM”

Pályaorientációs programunk márciusban is folytatódott. Ebben a hónapban Lakatos Anett, volt tanítványunk tartott előadást a 7-8. osztályosoknak. Anett korábban itt tanult az iskolánkban. Az előadásában visszaemlékezett a nyolc évre, amit itt töltött, majd a pályaválasztás fontosságát emelte ki. Elmondta, hogy ez az időszak nagy felelősséggel jár, mivel egy-egy rossz döntés hosszú távon is hatással lehet a jövőre. Hozzátette, hogy a tanulás nem ér véget az iskolai évek végével, hanem életünk végéig folytatódik.

VERSENYEREDMÉNYEK A KÉPZŐMŰVÉSZET TERÜLETÉN

„ÉN KIS MORZSA…” RAJZPÁLYÁZAT

Iskolánk alsó tagozatos tanulói közül többen részt vettek a Hagyományok Háza 2024. évi karácsonyi rajzpályázatán, amelynek keretében arra kérték a kis alkotókat, hogy a régi idők gyerekeit jelenítsék meg a karácsonyi ünnepkörben betöltött helyükkel, szerepükkel, hiszen a gyerekek is részesei voltak az András-nappal kezdődő ünnepkör jeles napjainak, közösségi szokásainak szemlélőként vagy aktív résztvevőként. A tanulók a rajzpályázaton való részvételükért, az elkészült alkotások kimagasló színvonaláért emléklapban részesültek.

A pályázaton résztvevő tanulók és felkészítő pedagógusok:

Balogh Krisztofer 1. oszt.

Felkészítő pedagógus: Szabóné Sallai Judit, osztályfőnök

 

Lakatos Viktor 2. oszt.

Felkészítő pedagógus: Péterné Sallai Andrea, osztályfőnök

 

Borai Vilmos Rikárdó 3. oszt.

Felkészítő pedagógus: Kocsis Andrea, osztályfőnök

 

Borai Mateusz Mózes 4. oszt.

Krajczár Mirjam Szófia 4. oszt.

Rontó Ferenc Rajmond 4. oszt.

Tóth Zsolt 4. oszt.

Felkészítő pedagógus: Battáné Tóth Krisztina, osztályfőnök

Szívből gratulálunk a felkészítő pedagógusoknak és tanítványaiknak a pályázaton való részvételhez és a kimagasló színvonalú alkotásokhoz!

 

KÖRZETI RAJZVERSENYEN ELÉRT EREDMÉNY

A mádi Koroknay Dániel Tehetséggondozó Általános Iskolában 2025. március 19-én került megrendezésre a Koroknay Napok keretében az alsó tagozatos tanulók részére a körzeti rajzverseny a Szerencsi Tankerületi Központ támogatásával, melyre iskolánk alsós tanulói közül is többen jelentkeztek. A verseny nagyon népszerű a gyerekek körében. Az idei tanévben a rajzverseny témája a „Családi élményem” volt. Nagy örömünkre iskolánk egyik negyedikes tanulója is eredményesen szerepelt a körzeti rajzversenyen.

Tóth Zsolt 4. oszt. - III. hely

Felkészítő pedagógus: Battáné Tóth Krisztina, osztályfőnök

A helyezést elért tanuló elismerő oklevélben és könyvjutalomban részesült.

Szívből gratulálunk a tanulónak és a felkészítő pedagógusnak a kiemelkedő eredményhez!

SZAKMAI MŰHELYEK

A TUDÁS FRISSÍTÉSE ÉS MÓDSZEREK MEGÚJÍTÁSA

A pedagógusok számára elengedhetetlen, hogy időről időre szakmai műhelymunkákon vegyenek részt, hiszen a folyamatos szakmai fejlődés a tanári munka alapja. Az oktatás világában zajló gyors változások, új kutatások és technológiai vívmányok naprakészen tartása érdekében elengedhetetlen a tudás megújítása. A szakmai műhelyek lehetőséget biztosítanak arra, hogy a tanárok új módszereket és technikákat ismerjenek meg, amelyek segíthetik őket a diákok hatékonyabb fejlesztésében. Emellett a műhelymunkák során lehetőség nyílik tapasztalatcserére is, ami szintén hozzájárul a személyes és szakmai fejlődéshez.

Az Oktatási Hivatal egyik kiemelt célja a köznevelési intézmények hatékonyságának, eredményességének növeléséhez folyamatos pedagógiai-szakmai támogatás biztosítása. A Miskolci POK szervezésében ellátogatott hozzánk Kiserné Gémes Judit szaktanácsadó, aki „Támogatás a differenciált nevelés-oktatás megvalósításában” címmel tartott szakmai műhelyfoglalkozást a nevelőtestület számára. A műhelyfoglalkozás során a szaktanácsadó irányításával részletesen áttekintettük a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézségek különböző típusait, jellemzőit és az ezekhez kapcsolódó pedagógiai támogatási lehetőségeket, a tanórákon alkalmazható differenciált tanulásszervezési formákat. Kiemelt figyelmet fordítottunk a tanulási nehézséggel küzdő diákok megfelelő támogatására is. Az eseményen a résztvevő pedagógusok megosztották egymással tapasztalataikat a differenciált tanulásszervezés gyakorlati alkalmazásáról, továbbá hasznos ötletekkel, megoldásokkal gazdagodtak.

Egy másik alkalommal szintén a Miskolci POK szervezésében Bényeiné Vas Ildikó tett intézményünkben látogatást. A szaktanácsadó „Az esélyteremtő intézményfejlesztési folyamat azonosításának támogatása” címmel tartott műhelyfoglalkozást a pedagógusok részére. A műhelymunka alkalmával a szakember vezetésével a jelenlévők áttekintették az esélyteremtő intézmény tulajdonságait, beszélgetést folytattak a méltányosságról és a szükséges eszközökről. A feltételek felsorolása után a kollégák csoportmunkában összegyűjtötték, hogy az intézményben milyen módszerek, feltételek adottak, majd javaslatokat fogalmaztak meg azzal kapcsolatban, hogy min lehetne változtatni. A feladatok elvégzése után közösen megvitatták, hogy milyen előnyökkel jár egy ilyen rendszer működtetése, valamint, hogy milyen veszélyek rejlenek benne.

A tudás folyamatos frissítése nemcsak a pedagógusok szakmai elégedettségét növeli, hanem közvetlenül javítja a diákok eredményeit is. Ha a tanár motivált és naprakész, az kihat a tanulók tanulási élményére és eredményeire. Az ilyen események továbbá a pedagógusok önbizalmát is erősítik, mivel visszajelzést kapnak a munkájukról, és fejlődési lehetőségeik is előtérbe kerülnek.

Összességében a szakmai műhelymunkák nem csupán a tudás frissítését szolgálják, hanem egyben hozzájárulnak a pedagógusok folyamatos önfejlesztéséhez és a tanítási módszerek korszerűsítéséhez is.