TANÉVZÁRÓ ÜNNEPÉLY ÖRÖMTELI PILLANATOKKAL

„Kezdődik a vakáció

szőhetsz bátran terveket,

iskolánkban nyár kisasszony

bezárta a termeket.”

/Veres Csilla: Kezdődik a vakáció/

Az idei tanévzáró ünnepélyre a rendkívüli hőségre való tekintettel az iskola tornatermében került sor. A rendezvény ünnepélyes hangulatban, a himnusz közös eléneklésével kezdődött. Majd Szabóné Sallai Judit alsós munkaközösség-vezető köszöntötte a megjelent diákokat, szülőket, partnereket és pedagógusokat.
Ezt követően Farmosi Katalin igazgatóhelyettes asszony lépett a mikrofonhoz, beszédében röviden összefoglalta a tanév legfontosabb eseményeit és eredményeit. Kiemelte az iskolai programokat, mint például a családi napokat, témaheteket, ünnepségeket, megemlékezéseket, hagyományőrző programokat, szabadidős tevékenységeket és mozgásos aktivitásokat. Büszkén említette meg a tantárgyi versenyeken elért kiváló eredményeket, helyezéseket. Külön gratulált a vármegyei, országos és körzeti versenyeken szereplő diákoknak. Megköszönte a pedagógusok áldozatos munkáját, a szülők és partnerek támogatását.
A kitűnő tanulmányi eredményt elérő tanulók a Fővárosi Nagycirkusz jóvoltából ingyenes cirkuszlátogatásra feljogosító jegyeket vehettek át igazgatóhelyettes asszonytól. Az ajándékokat a diákok örömmel és nagy lelkesedéssel fogadták.

Ezután az alsó tagozatos tanulók verses és táncos műsorral köszönték meg a tanévet. A gyerekek vidám, nyári hangulatú zenés előadása nagy sikert aratott. Majd a műsor zárásaként közösen elénekeltük a szózatot.
A tanévzáró ünnepély hivatalos része után a tanulók szüleik kíséretében osztálytermeikbe vonultak. Ott az osztályfőnökök röviden értékelték a tanév munkáját. Ezután minden diák megkapta a bizonyítványát és a jól megérdemelt dicséretet.

Köszönjük Szabóné Sallai Judit, Battáné Tóth Krisztina tanárnőknek, Máté István tánctanárnak a vidám, szórakoztató műsor összeállítását és betanítását, illetve Bernáth Bence Valentin iskolatitkárnak a hangosítást.

Ezúton szeretnénk őszinte hálánkat kifejezni Szabó Árpád Igazgató Úrnak, a Szerencsi Tankerületi Központ vezetőjének az egész éves támogatásért, melyet iskolánk munkájához nyújtott. Köszönjük, hogy a Szerencsi Tankerületi Központ az év során biztos, stabil hátteret biztosított intézményünk működéséhez, és minden helyzetben számíthattunk szakmai segítségükre, iránymutatásukra. A támogató jelenlét, a folyamatos együttműködés és a közös célok iránti elkötelezettség mind hozzájárultak ahhoz, hogy tanulóink biztonságos, fejlesztő környezetben tanulhattak és fejlődhettek.

Kedves Diákok! Szeretettel kívánunk nektek vidám, élményekben gazdag nyári szünetet! Pihenjetek sokat, töltődjetek fel, és élvezzétek a vakáció minden pillanatát!

 

BALLAGÁS AZ ELISMERÉSEK JEGYÉBEN

„A siker nem véletlen. A siker kemény munka, kitartás, tanulás, áldozat

és legfőképpen szeretet az iránt, amit csinálsz.”

/Pele/

A ballagási ünnepély keretein belül iskolánk igazgatója elismeréseket adott át a tanév során kiemelkedően teljesítő tanulóknak. Az eseményen a kiváló eredmények és a közösségi teljesítmények is elismerésre kerültek.

Halász Tamás igazgató úr ünnepi beszédében hangsúlyozta a szorgalom, a kitartás és az összefogás fontosságát. Röviden beszámolt a tanév során megvalósult programokról, felsorolta azokat az eseményeket, amelyek nagy jelentőséggel bírtak az iskola életében. Ismertette, hogy az intézmény tanulói milyen versenyeken vettek részt és milyen versenyeredményeket értek el a tanévben.

Igazgató úr beszédében külön köszönetet mondott az iskola fenntartójának, a Szerencsi Tankerületi Központnak az egész éves támogatásért és együttműködésért. Hangsúlyozta, hogy a stabil háttér és a folyamatos segítség nagyban hozzájárult az iskola eredményes működéséhez. Kiemelte továbbá a községi és nemzetiségi önkormányzat, szülők, civil partnerek és támogatók szerepét is, akik aktívan hozzájárultak az iskolai élet gazdagításához. Véleménye szerint az összefogás és a közös célok teszik lehetővé, hogy az iskola közössége évről évre fejlődjön.

 

A rendezvényen kitűnő bizonyítványukért több diák is könyvjutalomban és oklevélben részesült. Elismerésben részesültek azok a tanulók is, akik tantárgyi vagy tanulmányi versenyeken értek el szép sikereket. Az elismerések között szerepeltek körzeti, vármegyei és országos versenyeredmények is. A közösségi munka terén aktív tanulók sem maradtak ki a jutalmazottak közül. Ők a diákélet színesebbé tételében, a rendezvények lebonyolításában vállaltak fontos szerepet.

Igazgató úr külön köszönetet mondott azoknak a pedagógusoknak is, akik szakmai elhivatottságukkal hozzájárultak a diákok fejlődéséhez, kiemelkedő versenyfelkészítő munkát végeztek, valamint aktívan részt vettek a közösségépítő programok szervezésében.

Versenyek száma: helyi verseny: 36 db., körzeti verseny: 38 db., vármegyei verseny: 5 db., országos verseny: 10 db., Kárpát-medencei verseny 1 db. Versenyek száma összesen: 93 db.

 

Kárpát-medencei verseny

 

Országos

verseny

Vármegyei

verseny

Körzeti

verseny

Kiemelt portré: 1 db

 

Kiemelt pályamű: 1 db

II. fordulóba jutás: 1 db

Regionális döntőbe jutás: 1 db

I. helyezés: 1 db

II. helyezés: 2 db

III. helyezés: 1 db

I. helyezés: 6 db

II. helyezés: 2 db

III. helyezés: 11 db

IV. helyezés: 1 db

Különdíj: 4 db

1 db helyezés 3 db helyezés 4 db helyezés 24 db helyezés
Összes versenyeredmény:

32 db helyezés

 

A Szerencsi Tankerületi Központ Komplex Tehetséggondozó Tanulmányi Verseny az 5., 6., 7.osztályokban 8 műveltségi területen két fordulóban, illetve az alsó tagozaton anyanyelv területen zajlott. Komplex Tanulmányi versenyek száma összesen: 28 db.

Szerencsi Tankerületi Központ Komplex Tehetséggondozó Tanulmányi Verseny

II. fordulóba jutott tanulók száma

Anyanyelv/ 1. osztály 7 tanuló
Anyanyelv/ 2. osztály 5 tanuló
Anyanyelv/ 3. osztály 1 tanuló
Digitális világ 5 tanuló
Történelem 4 tanuló
Angol nyelv 3 tanuló
Természettudomány 1 tanuló
Testnevelés 8 tanuló
Matematika 3 tanuló
 

Összesen

 

 

37 tanuló

Döntőbe jutott tanulók száma
Digitális világ 2 tanuló
Történelem 2 tanuló
 

Összesen

 

4 tanuló

 

Igazgatói dicséretben részesült tanulók

 

Nevelőtestületi dicséretben részesült tanulók
Borai Fédra 1.o.

Lakatos Viktor 2.o.

Máté Klementina Heléna 3.o.

Budai Larina Julianna 4.o.

Kiss Emil 4.o.

Krajczár Mirjam Szófia 4.o.

Lakatos Kiara Barbara 4.o.

Kiss Roland Nikolasz 5.o.

Lakatos Róbert 5.o.

Márton József 6.o.

Lakatos Fruzsina Valéria 6.o.

Balogh Adrián 8.o.

Farkas Dominik 8.o.

Vadász Melissza Mercédesz 8.o.

Borai Mateusz Mózes 4.o.

Horváth Gusztáv 4.o.

Rontó Ferenc Rajmond 4.o.

Rózsa Róbert Dominik 4.o.

Tóth Zsolt 4.o.

Lakatos András 6.o.

Lakatos Armandó 6.o.

Babos Ferenc András 7.o.

Szabó-Nagy Gábor 7.o.

Vadász Rikárdó 7.o.

Babos Diána 8.o.

 

 

 

 

Babos Diána 8. osztályos tanuló vehette át a Lakner-díjat. A tanuló 8 éven át példamutató magatartásával és szorgalmával, kiemelkedő tanulmányi eredményével kiérdemelte, hogy a díj birtokosa legyen.  A díjat Kánya Miklósné, iskolánk egykori pedagógusa adta át a tanulónak.

A Kiss Attila Alapítvány „Az iskola legsikeresebb tanulója” kitüntetését Szabó-Nagy Gábor 7. osztályos tanuló vehette át.  Gábor kiemelkedő közösségi munkát végzett a tanévben és számos helyi, körzeti, vármegyei és országos versenyen is sikeresen képviselte iskolánkat és ezzel is öregbítette iskolánk hírnevét.

A tanév legsikeresebb sportolói lettek: Horváth Anett Jolán és Budai Brájen 8. osztályos tanulók.

A tanévzáró ünnepélyen iskolánk igazgatója köszöntötte Battáné Tóth Krisztina tanítónőt, akit a Szerencsi Tankerületi Központ a pedagógusnap alkalmából a jövő nemzedékért végzett áldozatos nevelő-oktató munkájáért „Az év pedagógusa” kitüntetésben részesített.

Ezt követően igazgató úr köszöntötte Kocsis Andrea és Péterné Sallai Andrea tanítónőket, akik idén töltik be 25 éves szolgálati jubileumukat. Elismeréssel szólt eddigi munkájukról és elkötelezettségükről.

Majd gratulált Szabóné Sallai Juditnak, akit az Országos Polgárőr Szövetség Elnöksége a polgárőr mozgalomban végzett tevékenysége elismeréseként az „Év Polgárőr Pedagógusa” kitüntetésben részesített.

Az ünnepség emelkedett hangulatban zajlott. A díjazottak örömmel vették át jutalmukat. A jelenlévők pedig tapssal jutalmazták a kiemelkedő teljesítményeket. A rendezvény méltón tükrözte iskolánk szellemiségét és értékrendjét.

 

BALLAGÁS A SZERETET JEGYÉBEN

„Az évek elröppennek, akár a pillanat.

Ugyanakkor egyes pillanatok évekig tartanak.”

 

Iskolánkban 2025. június 21-én került sor a nyolcadikosok ballagására, amely megható és emlékezetes esemény volt mindannyiunk számára. A végzős diákok szívhez szóló műsorral köszöntek el az iskolától, ahol nyolc éven keresztül tanultak, fejlődtek, barátokat szereztek.

Az ünnepség kezdetére a diákönkormányzat tagjai és a hetedikesek gyönyörű virágdíszbe öltöztették a tantermeket és az iskolaudvart. A nyolcadikosok ballagási dalokat énekelve vonultak végig az iskola folyosóin. Betértek az osztálytermekbe és búcsút vettek alsós és felsős diáktársaiktól.
A ballagási műsor során verssel és dallal idézték fel a közösen eltöltött éveket. Külön köszönték meg igazgató úr támogatását, aki mindig figyelemmel kísérte fejlődésüket. Elbúcsúztak felső tagozatos osztályfőnöküktől, akinek gondoskodása és tanácsai végigkísérték őket az utolsó négy évben. Az alsós osztályfőnökükre is szeretettel emlékeztek vissza, aki megtanította őket az iskolai élet alapjaira, és segített eligazodni az első évek nehézségeiben. A diákok köszönetet mondtak minden tanáruknak, akik tudásukkal és türelmükkel támogatták őket.

Az iskola partnerei, szülők, testvérek és barátok is jelen voltak, hogy együtt ünnepeljenek a ballagókkal. A ballagási műsor egyik legmeghatóbb pillanata az volt, amikor az osztályfőnök személyesen búcsúzott el minden egyes tanítványától. Minden diákhoz volt egy kedves szava, egy emlék vagy egy útravaló gondolat, amit szívből adott át. A meghitt pillanatok sokak szemébe könnyet csaltak, hiszen az elmúlt évek közös munkája és szeretete tükröződött bennük.
A tanév végével egy korszak lezárult számukra, és új fejezet kezdődik. Az elválás fájdalmas volt, de a remény és az izgalom is ott bujkált a tekintetükben. Az iskola közössége büszkén búcsúztatta el őket, sok sikert kívánva a középiskolai évekhez.
A nyolcadikosok példát mutattak a fiatalabb diákoknak, hogyan lehet méltósággal és tisztelettel elbúcsúzni. A ballagás emléke örökre velük marad, és mindig visszagondolhatnak ezekre a pillanatokra szeretettel.

A ballagás megható zárásaként a végzősök az ég felé engedték a színes léggömböket, amelyek őket és a jövőbe vetett reményeiket jelképezték. A léggömbök lassan emelkedtek a magasba, miközben a nézők csendben figyelték a meghitt pillanatot. Ez a gesztus szimbolikus búcsú volt a gyermekévektől és az iskolától.

Kedves Ballagó Nyolcadikosok! Büszkék vagyunk rátok, hogy kitartással, szorgalommal és nyitott szívvel zártátok le ezt a fontos életszakaszt. Vigyétek magatokkal az itt szerzett emlékeket, tudást és barátságokat, és merjetek nagyot álmodni az előttetek álló úton!

BANKETT A BÚCSÚ JEGYÉBEN

A nyolcadikos tanulók 2025. június 17-én tartották meg a már hagyománnyá vált búcsú bankettjüket. A bankett mindig különleges esemény az iskola életében. Ez az alkalom nemcsak a tanév végét, hanem egy korszak lezárását is jelenti számukra.

A nyolcadikosok szerenáddal nyitották meg az eseményt. A pedagógusok egy kis finomsággal viszonozták a szép szerenádot. A felsős és alsós osztályfőnökök, Vargáné Kozsik Judit és Lesnyószki Lászlóné meglepetés muffinokkal kedveskedtek a gyerekeknek. Minden muffin egy-egy kis műalkotás volt, melyeket aranyos, baglyos díszek tettek még különlegesebbé. A jópofa finomságok nemcsak finomak voltak, hanem mosolyt is csaltak mindenki arcára.

A diákok kedves szavakkal búcsúztak el tanáraiktól, osztályfőnöküktől és az iskola dolgozóitól. Köszönetet mondtak az elmúlt nyolc évért, a sok türelemért, segítségért és támogatásért. A megható műsort az eltelt 8 év eseményeiből készült fényképválogatás vetítése követte, a fotók segítettek felidézni a korábbi évek eseményeit, különleges pillanatait.

A nyolcadikos tanulók szülei is köszönetet mondtak a pedagógusoknak a gondoskodásért és a nevelésért. Külön kiemelték az iskola közösségi szellemét és az odafigyelést, amit gyermekeik kaptak. A szülők nagy szeretettel, figyelemmel készülődtek, hogy méltón búcsúzzanak az iskolától. Az ünnepi asztal gazdagon terített volt. A szülők finomságokkal, süteményekkel és gyümölcsökkel várták a vendégeket. A meghívott pedagógusokat, vendégeket ajándékokkal is meglepték, amelyek emlékeztetik őket a most ballagó osztályra.

A bankett egy családias, megható esemény volt minden résztvevő számára. Igazgató úr és az osztályfőnökök is megosztották emlékeiket a közös évekről, jókívánságokat fogalmaztak meg a gyerekek jövőjére. Mindenki érezte, hogy egy fontos életszakasz zárult le ezen a délutánon. A diákok szívükben viszik tovább az itt szerzett élményeket és tanításokat.

A bankett méltó és szeretetteljes lezárása volt a nyolc évnek, amit együtt töltöttek el az iskolában.

JÁTSZÓHÁZI RAJZPÁLYÁZATON ELÉRT EREDMÉNY

Iskolánk második osztályos tanulói közül többen részt vettek a Cifra Palota Játszóház által meghirdetett rajzpályázaton. A pályázat témája a Húsvét volt, melyhez kis diákjaink színes és ötletes rajzokat készítettek.

Nagy örömünkre iskolánk egyik tanulójának beküldött pályaműve elnyerte a zsűri tetszését. A helyezést elérő tanulót a zsűri értékes ajándékcsomaggal és játszóházi játékidővel jutalmazta.

Lakatos Viktor 2.o. – III.hely

Felkészítő pedagógus: Péterné Sallai Andrea, osztályfőnök

 

Szívből gratulálunk a nyertes pályaművet alkotó tanulónak és a felkészítő pedagógusnak a kiemelkedő eredményhez!

ISKOLÁNK MŰVÉSZPALÁNTÁI

Iskolánkban az idei tanévben is sikeresen működött Vargáné Kozsik Judit tanárnő irányításával a HON Alapfokú Művészeti Iskola képzőművészeti tanszakja. A képzőművészeti szakkörbe ötödik-hatodik osztályos tanuló jártak. A foglalkozásokra minden héten szerdán került sor, a gyerekek rendszeresen, szép számban vettek részt rajtuk.

Az év során sokféle érdekes technikával ismerkedtek meg: rajzoltak ceruzával, filctollal, krétával, szénnel, de festettek vízfestékkel és temperával is. A gyurmázás és a hajtogatás is nagy népszerűségnek örvendett.

Minden alkalommal új témát kaptak a gyerekek, például csendéletet, tájképet vagy állatokat kellett megjeleníteniük. Néha fantáziarajzokat is készítettek, ami különösen élvezetes volt számukra, hiszen ilyenkor szabadon szárnyalhatott a képzeletük.

A pedagógus nagy hangsúlyt fektetett a tehetséggondozásra is, az év folyamán tanítványai nyolc különböző rajzpályázaton vettek részt. A szakkör nemcsak a rajzkészségeket fejleszti, hanem segít az önkifejezésben is – a gyerekek jobban meg tudják fogalmazni érzéseiket, gondolataikat képekben. A foglalkozások nyugodt, támogató légkörben zajlottak, mindenki a saját tempójában dolgozhatott.

Az alkotás nagy örömet jelent: megnyugtat, kikapcsol, és büszkeséggel tölti el a gyerekeket, amikor bemutatják az elkészült munkáikat.

Az év végén kiállítást rendeztek az elkészült művekből az iskola folyosóján. Jó érzés volt számukra is látni, hogy mások is érdeklődéssel nézik meg, sőt megcsodálják az alkotásokat.

 

KOMPLEX TEHETSÉGGONDOZÓ TANULMÁNYI VERSENYEN ELÉRT EREDMÉNYEK

Iskolánk 5., 6., 7. osztályos tanulói a tanév folyamán részt vettek a Szerencsi Tankerületi Központ Komplex Tehetséggondozó Programján. A Tehetséggondozó Programot Szabó Árpád Igazgató Úr hívta életre, aki kiemelten fontosnak tartja a tehetséggondozást, a tanulók előmenetelének és sikerességének támogatását.

A Program, a Szerencsi Tankerületi Központhoz tartozó négy járás köznevelési intézményeiben tanuló, kiemelkedő teljesítményt nyújtó diákjainak, magasabb szintű képzését, fejlesztését szolgálja. A tematika több területet érint: óvoda, alsó tagozat, angol nyelv, magyar nyelv és irodalom, informatika, digitális világ, pszichológia, természettudomány, testnevelés, történelem, rajz- és vizuális kultúra, ének-zene tantárgyak.

Nagy örömünkre az idei tanévben iskolánkból két területen négy tanuló került be a Komplex Tehetséggondozó Program döntőjébe, amely a Taktaharkányi Apáczai Csere János Általános Iskolában került megrendezésre.

Digitális kultúra területen:

Fehér Balázs 5.o.

Lakatos Fruzsina Valéria 6.o.

Felkészítő pedagógus: Kocsis Andrea, tanárnő

 

Történelem területen:

Lakatos Norbert 5.o.

Szabó-Nagy Gábor 7.o.

Felkészítő Pedagógus: Vargáné Kozsik Judit, tanárnő

 

Szívből gratulálunk a döntőbe jutott tanulóknak és a felkészítő pedagógusoknak a kiemelkedő eredményhez!

 

 

GYEREKHÉT

GYEREKHÉT – SZÍVVEL, JÁTÉKKAL, KÖZÖSEN

Iskolánkban az alsó tagozaton az osztályfőnökök is nagy lelkesedéssel készültek a gyerekhétre, hogy minél színesebb programokkal lepjék meg tanulóikat. Céljuk az volt, hogy a tanulás mellett a közös élményekre is jusson idő és vidámságot csempésszenek az iskolai mindennapokba. A gyerekek nagy örömmel kapcsolódtak be a változatos és élményekben gazdag programokba. Az osztályfőnökök is nagyon aktívak voltak és igyekeztek minél több különleges élményt nyújtani a kisdiákoknak.

Az elsősök a gyerekhetet aszfaltrajz-versennyel indították. A gyerekek színes krétákkal igazi mesterműveket alkottak az iskola udvarán. A virágok, állatok és mesefigurák mellett sok-sok saját ötlet is megelevenedett az aszfalton, amit büszkén mutattak meg egymásnak. Egy másik napon a tornateremben ügyességi és mozgásos feladatokat oldottak meg. A különféle versenyek, fogójátékok hatalmas sikert arattak – a gyerekek nevetve, egymást bíztatva vettek részt a feladatokban. A hét egyik legkülönlegesebb élménye számukra a papírsárkány-eregetés volt. A gyerekek nagy izgalommal próbálták minél magasabbra repíteni őket az iskolaudvaron. A gyerekhét zárásaként közös mesenézésre került sor az osztályteremben. A gyerekek kényelmesen elhelyezkedve néztek meg egy kedves, tanulságos történetet, amely méltó lezárása volt a mozgalmas hétnek.

A második osztályban a gyermekhét alkalmából "Mókás-órák" című osztályprogram került megvalósításra, melyen különböző ügyességi- és játékos feladatokat oldottak meg a gyerekek. Először a tornateremben labdajátékokban csillogtathatták meg ügyességüket. Legjobban az a feladat tetszett a gyerekeknek, amikor párban kellett a labdát homlokukhoz szorítva vinni, de nagyon élvezték azt is, mikor pingpong labdát kanálban kellett egyensúlyozni. Majd a tanteremben folytatódott a program, ahol először csokigolyót ettek tejjel. Ezután „Ki vagyok én?” és „Rajz-staféta” című játékot játszottak. Ezt követően színespálcikákból párban időre hidat kellett építeni, és végül „Kabala-foglaló” játékkal zárták az órát. Nagyon élvezték ezt a kis programot, jó hangulatban ünnepelték meg a gyermeknapot!

A harmadikos tanulók játszós délutánt tartottak, ahol érdekes mozgásos, célbadobós játékokat próbálhattak ki, majd közösen társasjátékoztak és izgalmas puzzleket raktak ki. A játékos délután kísérőprogramja a gofrisütés volt. Mindenki lelkesen segített a tésztakeverésben és a sütésben. Amikor elkészültek, jóízűen elfogyasztották a friss, illatos baracklekváros gofrikat. A program vidáman telt, és mindenki örömmel jóllakottan indulhatott haza.

A negyedikesek szintén játékos programokkal ünnepelték meg a gyermeknapot. Aszfaltrajz-készítéssel indítottak, ahol a gyerekek színes, kreatív alkotásokat varázsoltak az iskolaudvarra. Ezt követően izgalmas feladatokban vettek részt: volt lufis verseny, keksztorony-építés, és a nagy nevetéseket kiváltó "keksz a homlokról a szájba" kihívás. Próbára tehették ügyességünket is, amikor a spatulával kellett műanyag kupakokat kihalászni egy vizes tálból, időre. Végül késsel-villával bontották a csokit - természetesen sok kacagás kíséretében. A nap igazán emlékezetes marad mindannyiuk számára. Játékos, vidám és összetartó pillanatokat élhettek át együtt.

A gyógypedagógiai osztályban a gyerekhét alkalmából vidám programok vártak a gyerekekre. Nagyon szeretnek együtt építeni, ezért közösen legóztak és kreatív alkotásokat hoztak létre. A közös játék során mindenki segített egymásnak, így még élvezetesebb lett az építés. Emellett érdekes mozgásos, játékos ügyességi és gyorsasági feladatokat is megoldottak. A gyerekek lelkesen vettek részt minden tevékenységben és nagyon jól szórakoztak együtt. A közös program mosolyt csalt mindenki arcára és erősítette az összetartozás érzését.

Ez a hét tele volt örömmel, játékkal és vidámsággal. Köszönjük mindenkinek, aki segített abban, hogy a gyerekek ilyen gazdag élményekkel térhessenek haza a hét minden napján.

 

GYEREKHÉT – KREATÍV, KÖZÖS, KLASSZ

Iskolánkban a gyerekhét alkalmából a felső tagozatos osztályfőnökök is különféle osztályprogramokat szerveztek a tanulók számára. A cél az volt, hogy erősítsék az osztályközösségek összetartását és a tanulók közötti kapcsolatokat. Minden osztály egyéni programot valósított meg, amelyet az osztályfőnökök a diákok igényeihez és érdeklődéséhez igazítottak.

A nyolcadik osztályban az osztályfőnök a hét során igyekezett minél változatosabb élményeket nyújtani, amelyekben a tanulás mellett a játék, a közösségépítés és a kikapcsolódás is jelentős szerepet kapott. A pedagógus a tanórákon is a gyermekek igényeihez igazodott: játékos, interaktív feladatokon keresztül dolgozták fel a tananyagot. Néztek filmet, időre kirakóztak, Activity-t játszottak, sőt az „Amerikából jöttünk” című játék során a pályaorientáció is előtérbe került. Az énekórákon mindenki bemutathatta kedvenc előadóját, dalokat hallgattak, videoklipeket néztek a YouTube-on. A kellemes időjárást kihasználva egy rövid sétát is tettek a töltésen, így a természetben is együtt lehettek. Több idő jutott a kötetlen beszélgetésekre is, amely tovább mélyítette a tanulók közötti kapcsolatokat és erősítette az osztályközösséget.

A gyermekhét folyamán az osztályfőnök az 5. osztállyal napi szinten tartott játékórákat, játékos foglalkozásokat. Nagy sikert aratott a Cica, pizza, taco, gida, sajt valamint a Fedezzük fel Európát nevű kártyajátékok, a LÜK angol szókincsfejlesztő játéka. Továbbra is nagyon népszerű az osztályban a KAHOOT! online kvíz rendszer, melyet akár magyar, akár angol nyelvű kérdéssorokkal is szívesen játszanak a gyerekek különböző témákban. A jó időt kihasználva egy-egy órán az udvaron játszottak (fociztak, kosárlabdáztak). A hét során sok örömben, nevetésben és élményben részesültek a tanulók.

A gyerekhéten a felső tagozaton a tanárok a tanórákon érdekes feladatokat és játékos tevékenységeket is beépítettek a tananyagba. Több tantárgy keretében is csapatversenyeket, kvízeket és kreatív kihívásokat szerveztek. A diákok örömmel vettek részt ezekben és jó hangulatban telt az egész hét. A tanárok célja az volt, hogy a tanulás élményszerű és szórakoztató legyen.

Összességében a felső tagozat is egy élményekben gazdag, tartalmas hetet zárhatott, amely nemcsak szórakoztató volt, de személyiség- és közösségfejlesztő hatása is jelentős.

 

SÁROSPATAKI KIRÁNDULÁS

Június 5-én különleges nap várt a 6. és 8. osztályos diákokra: kirándulásra indultunk Sárospatakra, ebbe a mesés, történelmi városba, amely a Zemplén hegység lábánál fekszik.

Kora reggel izgatottan gyülekeztünk az iskola előtt. Átvettük a hideg élelmet, majd elindultunk a buszmegállóba. Szerencsig busszal, onnan pedig vonattal utaztunk tovább, és nem sokkal 10 óra előtt már meg is érkeztünk úti célunkhoz.

Elsőként a Szent Erzsébet templomot csodáltuk meg, amit 2007-ben XVI. Benedek pápa  kisbazilika rangra emelt, majd a város legismertebb nevezetességét, a Rákóczi-várat látogattuk meg. A gyerekeket teljesen lenyűgözte a vár impozáns látványa: a vastag kőfalak, a magas torony és a régmúlt történetei mind-mind megragadták a figyelmüket. A vár tornyából nyíló panoráma különösen emlékezetes marad – a Bodrog folyó látványa messzire elnyúlt a tájban.

Miután kicsit megpihentünk a vár tövében, egy kellemes sétát tettünk a városban. Az ebédet a főutcán fogyasztottuk el, természetesen a gyerekek körében legnépszerűbb ételek, mint a hamburger és a gyros közül választhattak. Megnéztük a híres Comenius Tanítóképző Főiskola épületét, valamint a Makovecz Imre által tervezett Művelődési Házat is. Természetesen jutott idő játékra is – a gyerekek örömmel vetették bele magukat a játszótér hintáiba és csúszdáiba.

A nap zárásaként egy hangulatos cukrászdában fagyiztunk egy jót, majd fáradtan, de tele élményekkel indultunk haza.

Ez a sárospataki kirándulás nemcsak kikapcsolódást, hanem értékes tapasztalatokat is nyújtott. A gyerekek játékos formában mélyíthették el történelmi ismereteiket, és átélhették, milyen jó érzés közösen új helyeket felfedezni. Biztosak vagyunk benne, hogy ez a nap sokáig emlékezetes marad számukra.

 

 

FREESTYLE FOCI BEMUTATÓ ISKOLÁNKBAN

A gyerekhét keretében különleges vendégek érkeztek iskolánkba: egy profi freestyle foci csapat, a Freestyle FC látogatott el hozzánk. A Freestyle FC 2006-ban alakult és azóta aktívan működik, a csapat a freestyle focit népszerűsíti és versenyezteti.

A freestyle labdarúgás egy olyan sport, amelyben a játékosok futball-elemeket és zsonglőr-mutatványokat kombinálnak a labda irányításával. A csapat tagjai izgalmas bemutatót tartottak az udvaron, ahol lenyűgöző trükköket mutattak be. A gyerekek ámulattal figyelték, ahogy a labda szinte táncolt a játékosok lábán.

A bemutató után lehetőség nyílt arra, hogy a diákok is kipróbálják a látott trükköket. A csapattagok türelmesen segítettek mindenkinek és lépésről lépésre megtanítottak néhány egyszerűbb freestyle mozdulatot.

Nagy sikere volt a versenynek is, ahol a gyerekek ügyességi feladatokban mérhették össze tudásukat. A legjobban teljesítők külön jutalmat kaptak. Mindenki, aki lelkesedéssel próbálkozott, focikártyát kapott ajándékba. A kártyák nagyon népszerűek voltak, sokan gyűjtögetni kezdték őket.

A program jó hangulatban telt, mindenki élvezte a közös mozgást és játékot. A freestyle csapattagok megdicsérték a gyerekeket a lelkes részvételért és a sportszerű magatartásért. Az esemény végén közös fotó is készült a csapattal, amit sokan büszkén mutogattak.

A gyerekek számára felejthetetlen élményt jelentett ez a különleges program.

Köszönjük szépen a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Taktakenézi Jelenlétpont Vezetőjének, Rusznák Józsefnénak, hogy lehetővé tette a freestyle foci csapat iskolánkba való látogatását.