HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


TUDJ MEG TÖBBET A MÉHEKRŐL!

Gyümölcsös- és virágos kertjeink legkedvesebb és leghasznosabb rovarvendégei a méhek.

Ha a méhek kipusztulnának, rögtön az elején megszakadna a tápláléklánc, és éhen halna minden benne lévő faj. Nekik köszönhetjük, hogy gyümölcsök teremnek a fán és nekik köszönhetjük az illatos mézet is.

Magyarországon a méhészkedésnek a házak körül nagy múltja van; a legtöbb méhész szórakozásból, amatőr módjára foglalkozik e hasznos rovarok tenyésztésével. Szabóné Sallai Judit kolléganőnk is férjével együtt évek óta méhészkedik. Az évek alatt sok-sok tapasztalatot szerzett, melyet egy előadás keretében adott át a gyerekeknek kisfilmek kíséretében, melyet a gyerekek nagyon élveztek. Az előadás végén a finom és egészséges mézeket is megkóstolhatták, akik szeretik.