HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


PRIMA PRIMISSIMA KERESTETIK

Hagyományőrző programunk az éven a jók közül is a legjobbat keresi

A hagyományőrző programunk célja a népi hagyományok megismerése és gyakorlása. A népi játékok, a népzene, a népdalok segítségével olyan komplex tudástárat adhatunk át a gyerekeknek, amely a szellemi fejlődésük mellett, a szociális készségeik kibontakozását is támogatja. A foglalkozások által a gyerekek szókincse, zeneérzéke, beszéd- és szociális készsége is fejlődik.

Népi hagyományainkat már többféleképpen feldolgoztuk az évek során. Volt, amikor énekkel, tánccal, versekkel mutatták be az osztályok a jeles napokat, volt amikor tablókat készítettek, volt kiállítás, mely a készített eszközöket gyűjtötte össze.

A játék, a versengés jól ötvözhető a néphagyomány ápolással. Az éven egy-egy kisfilm és faliújság segítségével dolgozzuk fel az ünnepeket és interaktív versenyeket szervezünk osztályon belül, majd a legjobbak képviselik osztályukat a PRIMA PRIMISSIMA KERESTETIK versenyen.