HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


NEMZETI ÖSSZETARTOZÁS NAPJA – JÚNIUS 4.

„Nem kell beszélni róla sohasem,
De mindig, mindig gondoljunk reá.
Mert nem lehet feledni, nem, soha,
Amíg magyar lesz és emlékezet.”

/Juhász Gyula: Trianon/

 

A Nemzeti Összetartozás Napja, amelyet minden év június 4-én ünneplünk, Magyarország egyik legfontosabb történelmi és kulturális eseménye. Ezen a napon emlékezünk a Trianoni békeszerződés aláírására és annak következményeire, amelyek mélyen befolyásolták Magyarország sorsát. Az ünnep nem csupán egy múltbeli esemény felidézése, hanem a nemzeti identitás, az összetartozás és a közösségi értékek megerősítésének ünnepe is.

A nemzeti összetartozás napja alkalmából iskolánkban is megemlékeztünk a trianoni tragédiáról, az anyaországtól elszakított magyarok lakta területekről. A Diákönkormányzat zenés összeállításban versekkel, történelmi tényekkel mutatta be ezeket az eseményeket.