HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


NE ÍTÉLJ! A TOLERANCIA VILÁGNAPJA

Reményik Sándor: Ne ítélj

(részlet)
Istenem, add, hogy ne ítéljek –
Mit tudom én, honnan ered,
Micsoda mélységből a vétek,
Az enyém és a másoké,
Az egyesé, a népeké.
Istenem, add, hogy ne ítéljek.
Istenem, add, hogy ne bíráljak:
Erényt, hibát és tévedést
Egy óriás összhangnak lássak –
A dolgok olyan bonyolultak
És végül mégis mindenek
Elhalkulnak és kisimulnak
És lábaidhoz együtt hullnak.
Mi olyan együgyűn ítélünk
S a dolgok olyan bonyolultak.

Az ENSZ kulturális világszervezete, az UNESCO kezdeményezésére, 1995 a tolerancia éve volt, amikor nagyszabású nemzetközi kampányt szerveztek a ,,türelmesség” jegyében. A TOLERANCIA NEMZETKÖZI NAPJA ebből az eseményből nőtte ki magát. November 19-e lett a Tolerancia Világnapja, mely jó lehetőség, mint évenkénti alkalom arra, hogy a toleranciára felhívjuk a figyelmet az oktatásban és más társadalmi színtereken. A tolerancia a kölcsönös megértés és elfogadás, egy olyan életszemlélet, ami lehetővé teszi számunkra világunk kultúrája egyediségének megismerését , egymás elfogadását.

Mi is erre neveljük tanítványainkat. A mai napon a sérült emberek – süketek, vakok, kéz- és láb nélkül élők – világát igyekeztünk megismertetni feladatokon keresztül a gyerekekkel. Tapasztalással érzik meg igazán, hogy mennyivel nehezebb egy sérült ember élete, s talán jobban megbecsülik és féltik saját egészségüket.