HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


MOZOGNI KELL! – FOCI, RÖPI, 5PRÓBA

A gyermekek, amint megtanulnak járni, ösztönösen szeretnek mozogni: rohangálni, fára mászni, fogócskázni.

Az iskolába lépés után azonban meg kell tanulniuk egy helyben ülni, és így a tanulással töltött idő a mozgás rovására megy. Sajnos, legtöbben szabadidejükben a számítógépes játékokat választják a mozgás helyett. Fontos lenne, hogy a gyermekek a szabadidejüket a szabadban, aktív mozgással töltsék el, hisz ennek jelentős szerepe van az egészségmegőrzésben, valamint a mozgáshiányból fakadó betegségek megelőzésében.

Ezért tartjuk rendszeresen sportnapunkat a Petőfi-napok keretében, ahol minden tanuló kap egy egyéni öt-próba teljesítmény lapot, amellyel végig járja az 5 próba állomásait és összegyűjti az eredményeit, melyet értékelünk és éremmel jutalmazunk.

Párhuzamosan folynak a csapatjátékok is. A sportudvaron a foci, a tornateremben a kicsiknek kidobó, a nagyoknak röplabda. a csapatokat kupákkal jutalmazzuk.

Ahhoz, hogy gyermekeink megtapasztalják a mozgás örömét, nem kell élsportolónak lenni, csak egyszerűen MOZOGNI KELL!