HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


Környezettudatosságra nevelés a tanórákon

ÖKO-iskolaként különös gondot fordítunk a fenntarthatóságra nevelésre. Erről szólt a tavaszi szakmai napunk és az ehhez kapcsolódó bemutató óránk is, melyen sok új ötletet láthattunk Krucsai Krisztina tanárnőtől és a 6. osztálytól ahhoz, hogy hogyan lehet a tanórákba beépíteni a fenntarthatóságra nevelést.

A pedagógusok munkájának fontos részét képezi a környezeti nevelésben mutatott jártasság, a fenntarthatóság értékrendjének hiteles képviselete és a környezettudatossághoz kapcsolódó attitűdök átadásának módja. Ezeket hivatott ez a szakmai nap bemutatni.

A tanórán bemutatott feladatokkal a pedagógus azt szemléltette, hogyan segíti a gyermekeket, tanulókat, hogy megértsék a nem fenntartható és fenntartható fejlődés különbségeit és, hogy a múlt és a jelen tükrében kreatívan gondolkodjanak a lehetséges jövőről. A feladatok több tantárgyhoz is köthetők voltak.

A szakmai napon részt vett az iskola valamennyi pedagógusa és a környező iskolákból is hívtunk pedagógusokat.