Beiratkozás a 2026/2027. tanévre
TANÉV ELEJI ÉRTEKEZLETEK
Elkezdődtek a tanév eleji értekezletek is. Az „Eszmecsere” elnevezésű szakmai programunk keretein belül az Országos kompetenciamérés eredményeit elemeztük Farmosi Katalin és Krucsai Krisztina segítségével. Fontosnak tartjuk, hogy folyamatosan értékeljük, elemezzük az elért eredményeket, összefoglaljuk a mérések legfontosabb tanulságait. Képessé kell tenni tanulóinkat arra, hogy tudásukat az életben is alkalmazzák és további ismeretszerzésre használják. Ezt követően Halászné Mitró Csilla az Iskolai Lemorzsolódás Megelőzését Támogató Pedagógiai Rendszer alapú komplex intézményfejlesztés tevékenységeiről, előrehaladásáról tájékoztatott minket.
Megtartottuk a „MOZAIK” elnevezésű szakmai programunkat is, mely jó alkalmat biztosít a tudásmegosztásra, az ismeretek átadására. Az enyhe értelmi fogyatékos tanulók együttnevelése-együttoktatása témájában tartott előadást Halászné Mitró Csilla, az intézmény gyógypedagógusa. Majd Farmosi Katalin és Szabóné Sallai Judit a Sárospataki Tanévkezdő Szakmai Nap jó gyakorlatait osztotta meg a jelenlévőkkel. Halász Tamás a Vármegyei Szakmai Tanévnyitó Konferencián vett részt és ezzel kapcsolatosan tartott tájékoztatott a nevelőtestület tagjai számára.