HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


HOGYAN NEVELJÜNK KÖRNYEZETTUDATOS GYEREKEKET?

„Egy kis levél elindult, fölkapta a szél.

Repült messze, fel az égbe ahol sok a fény.

Őszi napfény cirógatta, most már nem is félt,

aláhullott, megnyugodott, bóbiskolni tért.”

A környezettudatos életmód alapja a természet szeretete és tisztelete. Egy 10 éven át tartó kutatás szerint komoly károkat okoz, ha a gyerek a természettől elzárva, képernyők előtt éli le élete nagy részét /2005. Richard Louv, Last Child in the Wood/. A mai gyerekek sajnos egyre kevesebb időt töltenek a természetben. Ha mégis kimennek, a felgyorsult, csillogó és hangos világunkban az sem könnyű, hogy kicsit lelassuljanak és a kész információkhoz szokott gyermekek kreatív feladatokat oldjanak meg.

Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekeket közelebb vigyük a természethez és ehhez néha kell egy kis motiváció!

Most motiválásként őszi bakancslistát terveztünk velük és kértük, hogy mindenki valósítsa meg a számára legszimpatikusabbakat. Az őszi falevél gyűjtés is kellemes szabadidő eltöltés a természetben és ha érdekes feladat tartozik hozzá, szívesebben dolgozik a gyerek.

Az állatok elkészítése falevélből nagyon érdekes és kreatív feladat volt számukra, szép dolgok születtek!