Beiratkozás a 2026/2027. tanévre
Az Egészséghét programjaihoz kapcsolódva az alsós munkaközösség „Ép testben ép lélek” elnevezésű versenyt szervezett a 3–4. osztályos tanulók számára. A rendezvény célja az volt, hogy játékos, élményszerű formában bővítse a gyerekek ismereteit az egészséges életmódról, és felhívja a figyelmet a mindennapi higiéniai szokások, valamint a testi-lelki egyensúly fontosságára.
A résztvevő tanulók többféle érdekes és változatos feladatban próbálhatták ki magukat. Egészség totót töltöttek ki, amelyben az életmóddal, helyes táplálkozással és a rendszeres testmozgással kapcsolatos kérdésekre kellett választ adniuk. Emellett mondatkiegészítés formájában is számot adhattak tudásukról, ahol logikusan és pontosan kellett megfogalmazniuk a hiányzó információkat.
A digitális feladatok szintén nagy sikert arattak. A gyerekek interaktívan ismerkedhettek a tisztálkodás eszközeivel, felismerési feladatok segítségével. Egy másik online feladatban betűhálóból kellett egészséggel kapcsolatos kifejezéseket megkeresniük, ami egyszerre fejlesztette szókincsüket, koncentrációjukat és figyelmüket.
A verseny jó hangulatban zajlott, és a gyerekek lelkesen, aktívan vettek részt minden feladatban. A program eredményesen hozzájárult ahhoz, hogy a tanulók játékos keretek között mélyítsék el tudásukat az egészséges életmódról, és pozitív élményekkel gazdagodjanak az Egészséghét rendezvénysorozatában.