HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


„DiaPed – Diabétesz oktatási program pedagógusoknak”

Az Oktatási Hivatal meghirdette a „DiaPed – Diabétesz oktatási program pedagógusoknak” című online képzését, melyre iskolánkból is jelentkezett pedagógus.

A képzés célja, hogy a pedagógusok és pedagógia munkát segítő kollégák részére támogatást

nyújtson a cukorbetegséggel élő gyermekek, tanulók ellátásában, kezelésében.

Magyarországon csaknem 1 millió cukorbeteg él, köztük 45 ezer felnőtt és több mint 4000 gyerek 1-es típusú diabéteszes. A napi többszöri vércukormérés, inzulin beadás, szénhidrátszegény diéta betartása nehézséget okoz a kicsik számára. Ezért a környezetet szükséges felkészíteni ennek elfogadására, és a betegséghez kapcsolódó alapvető teendőkre.

A képzés mindazoknak az iskoláknak és pedagógusoknak szólt

  • akiknek kérdéseik vannak a diabéteszes gyermekek közösségi fogadásával kapcsolatban,
  • akik szeretnének ismereteket szerezni a gyermekkori diabéteszről,
  • akik szeretnének felkészülni diabéteszes gyermekek fogadására.

Iskolánkban szerencsére nincs ilyen tanuló, de a statisztikai adatok alapján bármikor előfordulhat, hogy nekünk is szembe kell nézni a problémával, így hasznosnak találtuk, ha van olyan pedagógus, akinek vannak ismeretei ezen a téren. Iskolánkban is bármikor szükségessé válhat a diabéteszes gyermekek napközbeni ellátásáról történő gondoskodás megszervezése, s ehhez nagy segítséget nyújtott az online képzés.