Beiratkozás a 2026/2027. tanévre
2019. november 5-én a Miskolci Pedagógiai Oktatási Központ az Őszi Pedagógia Napok keretében a fenntarthatóságra nevelést, az ökoiskolák tevékenységét, jó gyakorlatait valamint a kapcsolódó társterületeket járta körül. Mivel ez számunkra is fontos, így iskolánk Öko-munkacsoportjának két tagja regisztrált a plenáris ülésre.
A nap folyamán tájékoztatást kaptak a résztvevők az Északerdő Zrt. és a köznevelési intézmények együttműködésének lehetőségeiről – 7 tanösvény és 4 erdei iskola várja a gyerekeket. Kiváló programok keretében kerülhetnek közelebbi kapcsolatba a természettel. Betekintést nyerhettek egy óvoda, egy általános iskola és egy középiskola „Ökoiskolai” programjaiba, jó gyakorlataik bemutatásába.
Úgy gondoljuk, hasznos tapasztalatokkal és ötletekkel gyarapodott tudásunk, melyeket igyekszünk beépíteni iskolánk életébe is.