Beiratkozás a 2026/2027. tanévre
„A háromszín-lobogók mellé,
tegyetek három esküvést:
sírásból, egynek, tiszta könnyet,
s a zsarnokság gyűlöletét.
s fogadalmat: te kicsi ország,
el ne felejtse, aki él,
mert úgy született a szabadság,
hogy hullt a könny és hullt a vér.
/Tamási Lajos: Piros a vér a pesti utcán (részlet)/
Az 1956-os forradalom és szabadságharc a magyar nép békés tiltakozásával kezdődött október 23-án a szovjet megszállás és az elnyomó diktatúra ellen. A tüntetés gyorsan országos szabadságharccá vált, melyben a magyarok bátran küzdöttek a függetlenségükért és a demokratikus jogokért. Bár a felkelést novemberben leverték, 1956 örökre a bátorság, a szabadságvágy és a nemzeti összetartozás jelképe maradt.
Iskolánkban 2025. október 22-én került sort az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett ünnepi megemlékezésre.
A tornaterem ünnepi díszbe öltözött, a nemzeti színek és a lyukas zászló méltó keretet adtak a megemlékezésnek. A műsort az iskola hatodik osztályos tanulói adták elő, akik versekkel, prózai részletekkel idézték fel 1956 hősies napjait. A diákok előadásában megelevenedtek a forradalom eseményei, a bátor fiatalok tettei és a szabadságért vívott küzdelem pillanatai. Az előadást megható zenerészletek és korabeli jelenetek vetítése is gazdagította.
Az ünnepi műsor hangulatát a harmadik osztályosok megható táncai tették még emlékezetesebbé. A gyerekek előadása szívhez szóló pillanatokat teremtett és mosolyt csalt a közönség arcára. A táncok mélyebb érzéseket közvetítve tették még bensőségesebbé a megemlékezés hangulatát.
A diákok előadása során mindenki szívébe belopózott a szabadság és a hazaszeretet érzése. Ez az ünnepi rendezvény nemcsak emlékezés, hanem tanulás is volt – a múlt példájából merítettünk erőt a jelenhez. A gyerekek megértették, hogy a hősök bátorsága ma is példát mutat.
Így emlékeztünk meg idén az 1956-os forradalom hőseiről, tisztelettel és hálával a szívünkben.
A műsort előadta: 6. osztály, 3. osztály
A műsort összeállította és betanította: Krucsai Krisztina osztályfőnök
A táncokat betanította: Péterné Sallai Andrea osztályfőnök
Máté István táncpedagógus
A hangosításért felelt: Bernáth Bence Valentin iskolatitkár
Szívből gratulálunk a felkészítő pedagógusoknak és a szereplőknek a színvonalas műsorhoz!
https://www.facebook.com/reel/1551602982957588
https://www.facebook.com/reel/874443495183031