HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


Vizsolyban jártunk, bibliát találtunk… a reformáció 500. évfordulóján

„Ha hallom, elfelejtem,

Ha látom, megjegyzem,

Ha csinálom, megértem.”

Konfucius.

Az iskola feladatának érezte, hogy az emlékévet megünnepelje, de úgy, hogy azt a gyerekek is értsék és élvezzék. Ne csak halljanak róla , hanem valamit tapasztaljanak is.

Így először a reformációról szóló ismeretanyagot tettünk ki a faliújságra, melynek tartalmából egy vetélkedőt rendeztünk. Akinek nem volt kedve ezekkel az ismeretekkel megbirkózni, az rajzolhatott vagy esszét írhatott. Végül a 30 legjobban teljesítő gyerekkel elmentünk Vizsolyba, ahol őrzik az első magyar nyelvű bibliának egy példányát, melyet Károlyi Gáspár fordított le, s Vizsolyban nyomtatták ki. A gyerekek nemcsak a templomot csodálhatták meg a benne lévő bibliával együtt, hanem valódi nyomdagépet is láthattak és ők maguk nyomtathatták ki a biblia egy lapját. A templomkertben megtekinthették Károlyi Gáspár gönci lelkész, fordító és Mantskovit Bálint nyomdászmester emlékszobrát.

Reméljük, hogy nem felejtik el a látott, de főleg tapasztalt dolgokat.