HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


ISMÉT PETŐFI-NAPOK

Minden tanév a Petőfi-napok eseménysorozatával indul iskolánkban.

Már a megnyitó előtt elkészítették a gyerekek a projektnapok témájának tablóit, melyből kiállítást nyitottunk. A megnyitó a Mihály-napi hagyományőrző műsorral kezdődött és azok a Petőfi versek hangzottak el, amelyek a megnyitót követő szavalóverseny kötelező versei voltak.

A Petőfi-napok műhelyei a következők:

– Aranyecset rajzverseny

– Varázskéz kézműves verseny

– Észforgató amőba és szókereső verseny

– Kreatív LEGO verseny

A 2. nap a sportról szól a Petőfi-napokon. A gyerekek egy ötpróbán vesznek részt egyénileg és csapatversenyeken osztályonként. Minden eredmény az éremtáblázatra kerül, mely alapján eldől, hogy melyik alsós illetve felsős osztály nyeri az idei versenyt.

A 3. napon túrázni megyünk általában, de az éven szerencsések voltunk és a Nyíregyházi Állatparkba látogathattunk el.