HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


GYERTEK, GYERTEK JÁTSZANI!!

  1. június 18. – 2018. június 22. között napközis tábort szervezett iskolánk az EFOP-3.3.5-17-2017-00021 Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő Iskolai Közösségi Program kísérleti megvalósítása pályázat keretében. A program az első és másodikos korosztályt célozta meg: Gyertek, gyertek játszani…- avagy népi gyermekjátékaink táncelőkészítő szerepe” címmel.

A program elsődleges célja az volt, hogy a hagyományos népi gyermekjátékokon keresztül segítse

  • az alapvető táncos mozgásformák elsajátításának megkezdését,
  • kapcsolatot teremtsen a gyermekkor hagyományos mozgás- és játékkultúrájával,
  • a magyar népzenei és néptáncos hagyományőrző mozgalom iránti érdeklődést felkeltse.

A gyerekeknek valóban egy olyan közösségi programban sikerült részt venniük, mellyel tudásuk, képességeik fejlődtek és ugyanakkor szórakozva, hasznosan teltek a nyári szünet napjai. Mind ez olyan tevékenykedtető játékok közben, melyek szintén a gyerekek ismeretét, tudástárát bővítették.