HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


FELÚJÍTÁSOK A TAKTAKENÉZI PETŐFI SÁNDOR ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN

Az EFOP-4.1.3-17-2017-00181 pályázat keretében került sor a Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola infrastrukturális fejlesztésére. A munkálatok nyáron kezdődtek. Már előzőleg a Szerencsi Tankerületi Központ támogatásával megtörtént a tantermek elavult világításának a korszerűsítése, s a jelen pályázatból a folyosók is új világító testeket kaptak. Ezzel egy időben a folyosókra korszerű irányfények és menekülési útvonalat jelző táblák kerültek. Fontos volt a gázkazánok felújítása is, így biztonságosan kezdődhetett a fűtési időszak. A tornaterem még 1991-ben épült, így a sportpadlója 27 éves múlt, felújítása időszerű volt. Szintén ekkor készült a lépcső is, melynek burkolata elkopott, s a pályázatból új, biztonságos felületet kapott. A lépcső előtti folyosó burkolata több helyen felvált, ezért ennek a cseréje is a pályázat része volt. A munkálatok elkészültek, a sportpadló felfestése hiányzik még. A felújításokkal még korszerűbb és kényelmesebb lett intézményünk.

A KEHOP-5.2.11-16-2017-00142 pályázat a Szerencsi Tankerületi Központ Intézményein Fotovoltaikus rendszer telepítését valósította meg. A Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola tornatermének tetejére is felkerültek a napelemek, melyek az iskola áramfogyasztásának csökkentését szolgálják majd a jövőben.

Valamennyi felújítás és korszerűsítés öröm számunkra. Köszönjük, hogy a pályázatok részesei lehettünk.