HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


CSAK VÉSZHELYZETBEN HÍVD A 112-t!

Rendőrségi előadást hallgathattak meg tanulóink az internet veszélyeiről és a 112-es segélyhívó szám használatáról. Mindkét téma fontos tudnivalókat tartalmazott.

A 112-es segélyhívó számon a mentők, a tűzoltók és a rendőrség segítségét kérhetik a bajba jutottak. Az egész Európában egységes segélyhívó szám mellett azonban egy ideig továbbra is él a 104-es (mentők) és a 105-ös (tűzoltók) szám, a rendőrség 107-es hívószáma azonban már a 112-eshez van becsatornázva. A segélyhívószám olyan nyilvános és ingyenes telefon hívószám, mely vész esetén hívható. Csak kizárólag emberi életet vagy a környezetet veszélyeztető helyzetben lehet hívni a számot! Sajnos sokan félreértelmezik a 112-es szerepét vagy szándékosan adnak meg téves információkat, s ezzel veszélybe sodornak valódi eseteket.

Az internet jó dolog, de sok veszélyt is hordoz, hisz gyermekeinket félrevezethetik, becsaphatják, rémhírekkel riogathatják. A szülők felelőssége nagy, figyeljünk gyermekeink internetes kapcsolataira!

Reméljük, hogy az elhangzottakból sok mindent megjegyeztek a gyerekek és ők nem kerülnek bajba!