HAT-KP-01-2022/1-001557
Határtalanul Pályázat hetedikeseknek
Prügyiek és taktakenéziek Erdélyben
Megvalósítás időszaka: 2023.03.27. - 2023.04.01.
Elnyert támogatási összeg: 4.192.800 Ft,
azaz Négymillió-egyszázkilencvenkettőezer-nyolcszáz Ft

Határtalanul pályázat logója


ÁCIÓ, KÁCIÓ, VAKÁCIÓ!

„Eljött már a tanév vége, örülnek a gyerekek.

Tanulással tele napok most feledőbe merülnek.”

Ismét eltelt egy tanév! Sokat dolgoztunk, de a DIRIDONGÓ együttessel vidám hangulatban búcsúztattuk el a tanévet. Könnyes szemmel hallgattuk végig a ballagó 8. osztályosok szerenádját és megható ballagási műsorukat. A tanévzárón értékeltük a tanulók éves teljesítményét és sok gyereket tudtunk jutalomban részesíteni.

A tanévben 15 kiemelt fejlesztési terület szerepelt munkatervünkben, melyekre nagy súlyt fektettünk. Nagyobb prioritást kaptak a következő területek:

  • A „digitális iskola” működtetéséhez szükséges eszközök és kompetenciák fejlesztése – mivel mind az e-naplók beindulása, mind az IKT-s óravezetések ezt szükségessé teszik. Őszi szakmai napunkat is e téma jegyében tartottuk.
  • A lemorzsolódások minimálisra csökkentése: a félévi mérések értékelése, elemzése és eredményeinek felhasználása a tanulók fejlődésének érdekében – mivel részt veszünk az OH EFOP-3-1.5-16-2016-00001 A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása című projektjében.
  • A fejlesztő célú értékelés kultúrájának kialakítása az intézményben az önértékelésen keresztül, az intézmény fejlődésének elősegítése érdekében – mivel a tanévben vezetői és intézményi ellenőrzésre lettünk kijelölve.
  • Egészséges életmódra és környezettudatosságra nevelés – mivel beadtuk pályázatunkat a Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola címre és meg is nyertük. Illetve megpályáztuk az ÖKO-iskola címet is, de ott még nem született döntés.

Ellenőrzések a tanévben ( munkaközösségi ellenőrzések, iskolavezető ellenőrző tevékenysége, rendkívüli események stb.)

A tanévben az ellenőrzések folyamatosak voltak, melyben részt vettek a munkaközösség vezetők, az igazgató helyettes és az igazgató is. Tapasztalataikat a KRÉTA e-naplójában lejegyezték és az érintettekkel megbeszélték. Félévkor és év végén elemeztük az iskolai és országos mérések eredményeit és levontuk a tanúságokat. A pedagógusok önértékelése is folyamatos volt. Molnár Tiborné vezetői tanfelügyelete az első félévben sikeresen megtörtént. A következő félévben intézményi önértékelésre és tanfelügyeletre került sor.

Az éven is járt iskolánkban szaktatácsadó, a természetismeret tantárgyak oktatásához adott ötleteket.

Hagyományőrzés – az iskola arculata

Két új program került be Pedagógiai Programunkba a tanév elején:

Hagyományőrzés – az iskola arculata

A hagyományőrzés pedagógiai programunkba történő beépítésével a tanulók érzelmi, esztétikai, erkölcsi érzelmének fejlesztése, valamint a szülőföld iránti szeretete valósulhat meg. Minden hónapban egy-egy osztály egy hagyományt mutat be, melyre a szülőket is meghívjuk Szakkör formájában az íjászatot indítottuk be.

LEGO-matech

A LEGO a legtöbb gyerek kedvenc játéka, ezért gondoltuk, hogy iskolánkban is érdemes a tanórákon bevezetni, ezzel érdekesebbé tenni a tananyagot, motiválni vele tanulóinkat, figyelmüket jobban felkelteni. A nyíregyházi LEGO gyár egy hatalmas doboz LEGO elemekkel ajándékozta meg iskolánkat, melyhez még vásároltunk készleteket, s összeállítottuk saját LEGO-programunkat, melynek fő eleme a LEGO-matech, de szövegértés és drámajáték oktatáshoz is használjuk. A program hatékonyan fejleszti a tanulók matematikai problémamegoldó kompetenciáját, de szókincsét, olvasási készségét és beszédkészségét is. A LEGO kockák segítségével igyekszünk tanulóinkat játékosan bevezetni a matematika varázslatos, de nem könnyű világába.

Egyéb kiemelkedő programok:

  • A Határtalanul programmal Erdélyben, a Testvériskolás pályázattal Ukrajnában jártunk.
  • A tanévben két körzeti versenyt hirdettünk meg. Teremlabdarúgó tornára és népdaléneklési versenyre hívtuk a tankerület iskoláinak tanulóit.
  • A tavaszi szakmai napunkra 4 iskola fogadta el meghívásunkat és az OH munkatársa. A téma iskolánk összetételéből adódott: ”Egyetlen gyerekről sem mondunk le !” A szakmai nap értékét emelte a bemutató óra és a pedagógusok által megosztott jó gyakorlatok.
  • Partnereinkkel folyamatos az együttműködés. Az éven két családi napot tartottunk, melyet jó gyakorlatként szeretnénk tovább vinni: az anyák napját és a karácsonyi ünnepvárót.
  • A tanév végén két kiemelt esemény volt még az intézményben: projektzáró rendezvény, mely zárta az infrastrukturális fejlesztéseket, valamint átvettük „Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola” címet.
  • Év végén tanítványaink Egerbe, Lillafüredre kirándultak

Nyári programok

  • EFOP-3.3.5. kertében két napközis tábor és Irotán bentlakásos tábor várja a gyerekeket.
  • Nyári táborban vehet részt 20 tanuló Tiszavasváriban és 3 tanuló Bogácson polgárőr táborban.