Váci Dunakanyar Színház előadása

Március 15-e minden ember számára jelent valamit – ünnep, kokárda, forradalom, szabadság. Minden éven készülünk az ünnepre versekkel, dalokkal, az események felelevenítésével. A Váci Dunakanyar Színház előadása azonban szakított a szokványos március 15-i ünnepi előadások, műsorok jellegével. Az előadás tulajdonképpen  egy improvizatív stílusú drámaórának felelt meg,  mely a március 15-i eseményeket nem értelmileg, hanem érzelmileg dolgozta fel, felhasználva a következő kifejezéseket, gondolatokat: rabság, börtön, szabadság, hit.

 Az események két helyszínen – Pilvax és budai várbörtön -  zajlottak párhuzamosan. Az eseményeket a gyerekekhez közel álló  ritmikus dalszövegmondással – rappeléssel – elevenítették fel. A forradalmi hangulatú versek közé humort csempésztek és a tanulókat is  bevonták a szerepjátékba. Ennek következtében elsősorban nem a történelmiség, hanem a gyerekek gondolatai és tettei határozták meg az előadás menetét.  A tanulók nagyon élvezték a szokatlan előadásmódot és az eseményeknek ilyenfajta, humorba csapó megközelítését, a sok verset és ritmikus dalszöveget.  Kutatási eredményeken alapul, hogy a zene, ritmus, vers jó hatással van képességeinkre. Leggyorsabban éneklés közben tanulunk új szavakat és  a szövegértést is fejleszti, ami gyerekek esetében különösen lényeges dolog. Valószínűleg ennek az előadásnak is meg lesznek az eredményei a vidám hangulaton kívül is.

 

 

Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola
Minden jog fenntartva
Copyright