TÖRTÉNELEM ÓRA MONOKON

Kossuth Lajos a nemzeti függetlenségért, a polgári szabadságjogok biztosításáért vívott 19. századi küzdelem egyik legnagyobb alakja, a magyar szabadságharc szellemi vezére. Máig egyike azoknak, akik a magyar nép emlékezetében leginkább megtestesítik az 1848–1849-es forradalmat és szabadságharcot, Széchenyivel és Petőfivel együtt.

„Én magam a szüléktől 1802-ben születtem Zemplénmegyében, Monokon, hol atyám ifju korában a gróf Andrássy-család uradalmi ügyvéde volt.” - írta önmagáról Kossuth.

Monok Taktakenéztől 27 km-re fekszik, így nem távolság, hogy megismerjük egyik nagy magyarunknak – Kossuth Lajosnak – a szülőházát, halljunk életéről, munkásságáról. Örömmel kapcsolódtunk be az interaktív tárlatvezetésbe, így mi magunk énekelhettük a Kossuth-nótákat és táncolhattuk a verbunkost.   Ha közel visszük gyermekeinkhez a múltat, talán jobban értékelik a jelent!

 

Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola
Minden jog fenntartva
Copyright