SZITA, SZITA PÉNTEK, VÉGE VAN A TÉLNEK!

Mindig várjuk a telet, a havazást, a téli ünnepeket. Sajnos sok téli mulatságban nem volt részünk az idén, mivel alig esett hó. A téli programjaink azonban gazdagok és színesek voltak. Különösen a karácsonyi ünnepkör tartogatott sok meglepetést az iskolában. A Farsang beköszöntésével még egy utolsó mulatságra készülünk, majd  február végén már a napsütés csábítgat bennünket a szabadba és várjuk a tavaszt.

Hogy minél előbb megérkezzen, varázserőnket is elővesszük!

 

A hagyományoknak megfelelően idén is megtartottuk a kiszebáb égetést A bábu a tradicionális népi ünnepeken a tél, a böjt és a betegségek megszemélyesítője volt. A babona szerint a kiszebáb elégetése megszabadítja az embereket minden rossz szokástól, bajtól, betegségtől. Tanulóink is rátűzték a bábura rossz tulajdonságaikat és a betegségeket és elégettük a bábuval együtt. Reméljük, a korona-vírus messzire elkerül bennünket és rossz tulajdonságaink sem lesznek és a tavasz is eljön!!

 

Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola
Minden jog fenntartva
Copyright