Szervezetfejlesztési programot is működtetünk

Mivel minden intézménynek megvannak a már kialakult saját értékei, belső folyamatai, amelyek alapvetően meghatározzák az intézmény gyakorlatát, a stratégiai cél megvalósításához ezekre lehet építeni, feltéve, ha ezek jó alapot képeznek.  Nálunk erős alapok vannak és tudunk rá építeni. A nevelőtestület jól képzett, innovatív, jól együttműködő. Pozitívan állnak minden dologhoz, szeretik a kihívásokat, szeretik a gyerekeket, tudnak bánni velük. Ha kell, felzárkóztatnak, konfliktust kezelnek, bemutató órát tartanak, tehetséget gondoznak, versenyre mennek. Az intézményfejlesztés belső erőforrásrendszerének és szervezeti struktúrájának kialakítása érdekében és a nevelőtestület rugalmas megküzdőképességének fejlesztése érdekében Szervezetfejlesztési program kidolgozását és  működtetését tűztük ki célul. Ennek a programnak szerves része a már elindított Nevelőtestületi napok, melyek biztosítják a nevelőtestület együtt gondolkodását, egymás megismerését, elfogadását, a jó hangulat biztosítását. A nevelőtestületi továbbképzések is mindig jó hangulatban telnek el, segítenek a közösség összekovácsolásában. Gyakoriak az „ünnepi percek” . Köszöntjük a névnaposokat, megemlékezünk a jubilálókról, gratulálunk a szakvizsgán vagy minősítésen átesett kollégáknak.

Jó iskolát csak jól motivált, jól felkészült, gyermekszerető, elkötelezett, etikus pedagógusokkal, jól motivált és rátermett intézményvezetőkkel lehet elérni!