Szakmai nap

Az általános iskola bevezető és kezdő szakaszában az oktatás és a nevelés talán legfontosabb célja a sikeres anyanyelvi kommunikáció megalapozásához szükséges képességek kialakítása és fejlesztése, mely meghatározó módon befolyásolja az iskolai sikerességet,  a tanuláshoz való  viszonyt, a motivációt, valamint a pályaválasztást.

Ezért választottuk mi is szakmai napunk témájának a kommunikáció fejlesztését. Sajnos az Országos kompetenciaméréseken is egyre gyengébben szerepelnek tanulóink szövegértésből, ezért fontos, hogy foglalkozzunk a témával.

A 4. osztályosok bemutató magyar óráját nézhettük meg közösen. Az órát Péterné Sallai Andrea tanítónő tartotta, s az órán előtérbe került a játékosság, a gyermekközeliség.

A kommunikációs játékok alkalmazásával a gyermekek játékosan, élményekbe és tapasztalatokba ágyazva ismerik meg anyanyelvüket.

A szakmai napunkra a tankerület több iskolájából is érkeztek pedagógusok, hogy megismerjék jó gyakorlatainkat.