„SZABADSÁG MADARA SZÁLLJ RÁ MOST VÁLLAMRA”

Október 23-ra emlékeztünk

„Éjjel tűzben égve

Nappal felhő rejtekében

Vezesd újra népedet

Az ígéret felé”

 

Nemzeti ünnepünkre készültünk október 23-a hetén. A lyukas zászló talán a legjellemzőbb szimbóluma ennek a forradalomnak, mely 66 éve volt hazánkban. A szabadság madaraival – melyet a gyerekek örömmel rajzoltak és vágtak ki - díszítettük ünnepi lyukas zászlónkat, melyet a falu központjában helyeztünk el.

Régi hagyomány, hogy ilyenkor megkoszorúzzuk a hősök emlékművét, emlékezve minden  olyan emberre, aki a szabadságért áldozta az életét.

Az események feldolgozása többféle csatornán keresztül, többféle tevékenység formájában valósult meg. Az ünnepi műsorunk a Szabadság madara című dalra készült. A forradalom eseményeit  paravánon jelenítettük meg. Míg az alsósok rajzokban fejezték ki ünnepi hangulatukat, addig a felsősök a Szamárköhögés című film megnézésével és feldolgozásával kerültek az ünnep hatása alá.

„Halld meg hát újra Magyarország
Most jön fel rád a világosság
Szól hozzád csendesen tajtékzó tengeren
Erősebb ez a szó minden viharnál”

Közös kívánságunk, hogy kivágott „szabadság madaraink” hozzanak békét és szabadságot minden népnek és minden nemzetnek!

 

Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola
Minden jog fenntartva
Copyright