PRIMA PRIMISSIMA KERESTETIK

Hagyományőrző programunk az éven a jók közül is a legjobbat keresi

A hagyományőrző programunk célja a népi hagyományok megismerése és gyakorlása. A népi játékok, a népzene, a népdalok segítségével olyan komplex tudástárat adhatunk át a gyerekeknek, amely a szellemi fejlődésük mellett, a szociális készségeik kibontakozását is támogatja. A foglalkozások által a  gyerekek szókincse, zeneérzéke, beszéd- és szociális készsége is fejlődik.   

Népi hagyományainkat  már többféleképpen feldolgoztuk az évek során. Volt, amikor énekkel, tánccal, versekkel mutatták be az osztályok a jeles napokat, volt amikor tablókat készítettek, volt kiállítás, mely a készített eszközöket gyűjtötte össze.

A játék, a versengés  jól ötvözhető a néphagyomány ápolással. Az éven egy-egy kisfilm és faliújság segítségével dolgozzuk fel az ünnepeket és interaktív versenyeket szervezünk osztályon belül, majd a legjobbak képviselik osztályukat a PRIMA PRIMISSIMA KERESTETIK versenyen.

 

Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola
Minden jog fenntartva
Copyright