PECASULI

A Tisza-tavi Sporthorgász Kft.  Pecasuli programja először a Tisza-tó körüli általános iskolákban indult el 2013-ban. A 2014/15. tanévben a Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskolát is megkereste a kft., s mi örömmel csatlakoztunk a programhoz. Így az idei – 2017/18. -  tanévben már negyedik alkalommal vehetnek részt a horgászat iránt érdeklődő  gyerekek elméleti és horgásztechnikai foglalkozásokon. A kezdeti 8 fős szakkör az éven már 24 főre gyarapodott.  A Pecasuliban a Tisza-tó halaival, élővilágával ismerkedhetnek meg a résztvevők, valamint megismerhetik a horgászetika szabályait, és foglalkoznak  a természetvédelem fontosságával is.

A Tisza-tavi Sporthorgász Kft. részletesen kidolgozott tematikát és munkafüzetet, alapvető horgászfelszerelést és horgászengedélyt is biztosít a résztvevőknek, így az elméleti tudnivalók megtanulása mellett a gyakorlati rész elsajátítására is lehetőségük van a gyerekeknek.