














Pályaorientációs napunk megszervezése fejtörést okozott az éven, mivel az iskolába csak védettségi igazolvánnyal rendelkező emberek léphetnek be, s az osztályok keveredését is el kell kerülnünk.
RÉGISÉGEK KIÁLLÍTÁSA
Az önkormányzat szervezésében a Művelődési Házban egy régiségekből álló kiállítás nyílt meg, melyet továbbgondoltunk. Tanulóink ismerjék meg ezeket a régi használati tárgyakat, de kössük össze őket mai szakmákkal. A gyerekeknek nagyon tetszett ez a megoldás! Érdeklődve nézték az általuk nem ismert eszközöket és ügyesen társították a mai foglalkozásokhoz. Ilyen párosítások születtek:
hurkatöltő – hentes
karosmérleg – bolti eladó
rocska, kefe – állatgondozó
köpülő – tejfeldolgozó
petróleumlámpa – villanyszerelő
krumlinyomó – szakács
daráló – cukrász
vasaló, stoppolófa – varrónő
régi pecsét – titkárnő
fonott korsó – pincér
Nagyon sikeresnek mondható pályaorientációs napunk, hiszen nemcsak a szakmákról beszélgethettünk, hanem a régi idők dolgairól is. Köszönjük, hogy részesei lehettünk ennek a kiállításnak!
BETLEHEM KÉSZÍTÉSE
A pályaorientáció 8. osztályban már a vége felé közeledik, hiszen a félévi eredmények után mindenkinek el kell döntenie, hogy milyen iskolákba adja be a jelentkezését. Tanulóink többsége szakmát szeretne tanulni, így fontos, hogy ismerjék, melyik szakma milyen képességeket kíván. Leginkább az ács munkát szemléltette egy újabb projekt elkészítése. Katolikus hitoktatónk segítségével a 8. osztályos fiúk egy Betlehemet álmodtak meg, melyet együtt el is készítettek.
A kis Betlehem az iskola folyosóját díszíti és nagyon büszkék rá a gyerekek, hiszen ők maguk készítették!
PÁLYAORIENTÁCIÓS PROJEKTÜNK ZÁRÁSA
Pályaorientációs projektünk zárásaként a tanulók lerajzolták, hogy mit szeretnének felnőtt korukban csinálni, milyen pályát képzelnek el maguknak. A rajzokból kiállítást rendeztünk, melyet a tanulók szívesen nézegettek. A rajzokat zsűriztük és a legötletesebbeket jutalmaztuk.
Pályaorientációs hetünket sok színes program után megelégedettséggel zártuk.