MESE VAGY VALÓSÁG A MIKULÁS?

Sok gyermek teszi fel ezt a kérdést a Mikulásra várva.  Mi rá a helyes válasz? A „Mikulás” nagyon is valóságos személy volt. Krisztus után 260-270-es években született Kis-Ázsiában, Patara városában egy gazdag család gyermekeként. Már gyermekkorában elfordult a világi hiúságoktól, és papi pályát választott, melyet oly jól látott el, hogy végül Myra püspökévé választották. Vagyonát a szegények megsegítésére fordította, így Szent Miklósról elsősorban a jólelkű és bőkezű püspök képe maradt meg halála után. Az egyik leghíresebb ilyen legendában egy szegény család 3 lányának hagy titokban aranyakat az ablakban, hogy segítse a hozomány nélkül álló, eladósorba került leányokat – ezáltal pedig megmenti őket a rabszolgaságtól.

Szent Miklós legendája nyomán alakult ki a Mikulás titkos ajándékozása, mellyel elsősorban a gyerekeket lepjük meg. Az ő örömük és hálájuk nekünk, felnőtteknek a legnagyobb boldogság, így mindenki ragaszkodik a legendához. A kicsik még hisznek a mesékben, a nagyok örülnek a meglepetéseknek. Így hát iskolánkban is hagyománya van a Mikulásnak. A csomagok felét a szülők, másik felét az önkormányzat állja, hogy ezen a napon egy tanuló se maradjon Mikulás-csomag nélkül. A Diákönkormányzat gondoskodik a csomagok elkészítéséről és kiosztásáról. ÍGY LESZ A MESÉBŐL VALÓSÁG!

 

Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola
Minden jog fenntartva
Copyright