LEGO – A KREATÍV JÁTÉK ÉS FEJLESZTŐ ESZKÖZ

A 2018/19-es évet már mi is LEGO-programmal indítottuk. 
A nyíregyházi LEGO gyár egy hatalmas doboz LEGO elemekkel ajándékozta meg iskolánkat, melyhez még vásároltunk készleteket, s összeállítottuk saját LEGO-programunkat az 1-4. osztályokban, melynek fő eleme a LEGO-matek, de szövegértés és drámajáték oktatáshoz is használjuk. A program hatékonyan fejleszti a tanulók matematikai problémamegoldó kompetenciáját, de szókincsét, olvasási készségét és beszédkészségét is. 
Az elmúlt héten a felsős tanulók egy csoportja jutalomként betekintést nyert a LEGO-birodalomba, Nyíregyházán. A nyíregyházi gyárban a LEGO termékek gyártásának minden fázisa megtalálható – a műanyag nyersanyagtól egészen a raklapokra csomagolt késztermékekig. Tanulóink megnézhették a gyártás fázisait és még játszhattak is.

 

 

Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola
Minden jog fenntartva
Copyright