KIRÁNDULÁS AZ EGRI PÜSPÖKI PALOTÁBA

  1. december 13-án a Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola diákjai hittanóra keretében, a Taktakenézi Önkormányzat és a Szerencsi Tankerületi Központ támogatásával Egerben jártak. A kirándulás szervezője Horváth Zsolt hitoktató volt.

 

 

„Kirándulásunk során látogatást tettünk Ternyák Csaba egri Érsek Úrnál, aki nagy szeretettel fogadott és vezetett körbe minket az érseki palotában. Megtekinthettük az eucharisztikus kegytárgyakat, és láthattuk, hogy milyen volt a XVI-XIX. század püspöki ruhaviselete. 

 

Jártunk még a Hittudományi Főiskolán, ahol a  papnevelde található. Itt folyik továbbá a hitoktató képzés is. Az főiskola kápolnájában gyönyörű freskókat tekinthettünk meg, és alázattal imádkozhattunk.

A kirándulás következő helyszíne az Egri Bazilika volt. 

A finom ebéd után a Dobó-tér karácsonyi vásárán kellemes sétát tettünk.” 

 

 

Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola
Minden jog fenntartva
Copyright