JUTALOMÚT AGGTELEKRE

A 2016/17-es tanévben  8 kiemelkedő, 11 kitűnő, 3 jeles tanulmányi eredményű tanulónk volt. 19 tanuló kapott közösségi munkájáért igazgatói dicséretet, 7 tanuló nevelőtestületi dicséretet és 1 tanuló a „ legsikeresebb tanulók” címet is elnyerte.

Tanulóink 31 versenyen voltak és ebből 23 versenyről tértek haza eredményesen.

A sikeres tanulók könyvjutalomban, oklevélben és egyéb díjakban részesülnek.

Kiemelkedő elismerésben részesültek a tanévzáró ünnepségen:

• Az iskola legsikeresebb tanulója díj: Borai Norbert 7. osztály
  • Kiss Attila –díj: Péter Gergely 6. osztály
  • Lakner Istvánné-díj: Bohács Ádám 8. osztály
  • Petőfi-plakett: Juhász Márk 7. osztály és Barócsi Barbara 6. osztály

A jutalmazott tanulók az éven Aggtelekre látogathattak.

Az Aggteleki-karszt Magyarország egyik legszebb természetvédelmi területe,  az Aggteleki Nemzeti Park része. Ismertségét Közép-Európa leghosszabb barlangjának, a Baradla-barlangnak köszönheti. A Baradlát már az őskori ember is ismerte és lakta. A mai kor embere pedig számos barlangtúrából választhat, hogy megismerje és megcsodálja hatalmas cseppkő-csodáit.

Mi az 1 órás barlangtúrán vettünk részt és számos érdekességet láttunk a túra során. Majd utunk Jósvafőre vezetett, ahol körbe sétáltuk a Tengerszem-tavat és megnéztük a híres hucul ménes lovait.

Hazafelé Miskolcon betértünk az egyik Mc’ Donald-ba és az önkormányzat meghívására elfogyasztottunk egy menüt.

Köszönjük, jól éreztük magunkat!