JUTALOMÚT 2015/16.

A tanévzárón jutalmazott tanulóinkat ebben az évben is sikerült meglepni egy ingyenes kirándulással.

MEZŐKÖVESD

Iskolatörténeti gyűjtemény és kiállítás

Tanulóink megismerkedhettek a hajdani iskolák berendezésével, felszereltségével. Szembesültek azzal, hogy mennyit változott az oktatás és az iskola a XXI. századra.

KISKÖRE

Kiskörei vízlépcső

A Kiskörei Vízlépcső a Tisza 404 fkm szelvényében Kisköre község határában épült meg. Az erőmű hivatalos üzembe helyezésére 1973-ban  került sor.

A vízlépcső működtetése több célt is szolgál:

• lehetőséget ad a folyót érő szennyeződések csökkentésére,
  • a víztározás, öntözési és ipari vízigények vízellátására,
  • energiatermelésre,
  • a hajóút fenntartására,
  • valamint üdülési és sportolási lehetőségek biztosítására.

A gyerekek kíváncsian járták körbe a hatalmas vízlépcsőt. Érdeklődve hallgatták a túravezető érdekes történeteit, s ámulva nézték a hatalmas hajózsilipet, amely  12 m x 85 m méretével 1350 tonnás hajók átzsilipelésére is alkalmas.

A vízlépcső feletti hullámtéren helyezkedik el a Tisza-tó.

TISZAFÜRED

Tisza-tavi sétahajózás

Tiszafürednél és Kiskörén a Tisza-tavat hajóról, vagy eredeti halászladikkal is be lehet járni.

Mi Tiszafürednél szálltunk hajóra és szakavatott helybéli vezető kalauzolta csapatunkat a Tisza hullámain, hogy élvezhessük a tó megnyugtató látványát, a sokszínű madárvilágot.

A túra során közvetlen közelről láthattunk kócsagot, bakcsót, és  más  vízimadarat, érdekességeket tudtunk meg a Tisza-tó vadvízi világáról.

2012-ben nyílt meg Poroszlón a Tisza-tavi Ökocentrum, mely interaktív módon mutatja be a Tisza-tó  természeti értékeit és élővilágát. 2013-ban mi is látogatói voltunk.