ELINDULT A LÁZÁR ERVIN PROGRAM

A Kormány 1042/2019. (II.18.) Korm. határozata értelmében elindult a Lázár Ervin Program, amelynek  célja, hogy minden általános iskolás számára biztosítsa, hogy eljuthasson kulturális intézményekbe.

A kormány szerint a program jó lehetőséget biztosít a gyerekeknek a tapasztalatszerzésre. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI) idén elindított programja minden általános iskolás számára biztosítja, hogy a diákok a tanórákon kívül játszva, szórakozva is ismereteket szerezhessenek. A Lázár Ervin Program az összes általános iskolás tanuló számára lehetővé teszi, hogy évente egyszer eljuthasson színházi, tánc- vagy cirkuszi előadásra, őshonos állatok bemutatóhelyeire.

Már iskolánk is regisztrálhatott az első programokra, így a  3. és az 5. évfolyamos tanulók részt vehettek a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház által bemutatott Farkas vs. Piroska című előadáson.

 

Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola
Minden jog fenntartva
Copyright